Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Laptop - Hladjenje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
LaLe
Offline
Ukupno postova: 20
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2011. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jaz je napisao/la (Pogledaj post): › Nisam, imam ovaj otkako sam kupila novi Acer, jer znam iz iskustva sa starim da imaju žešćih problema s hlađenjem. A stari mi nije imao nikakvu pomoć ventilatora i postolja i to pregrijavanje ga je totalno skršilo.
Ali sigurna sam da su 3 ventilatora bolja od jednog Smile to ne moram ni provjeravati. A razlika u cijeni je nekih 100kn. Po meni se isplati, pogotovo ako si gamer, recimo.



hm, ne mora biti da su 3 ventilatora bolje od jednog,

cak dapace, veci ventilator ti ima veci protok zraka s manjim okretajima tako da ventilator radi manju buku i time je ugodnije za raditi

ako ne mozes ocistiti hladnjak zbog garancije, preporucio bi ti da odes recimo u chipoteku i tamo za nekih 20 kn ima kompresirani zrak, rastavis laptop koliko smijes, tako da prljavstina moze izaci iz njega, i onda s vanjske strane otvora propuses lagano (i uspravno drzi sprej) da se izbaci prljavstina, tako ja cistim svoj laptop kada mi se ne da ga rastavljati, ili kada nekom cistim laptop a noviji je hp ili toshiba pa se mora doslovno vaditi maticna da se odvoji ventilator

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison_ivy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2011. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da, poslije sam i ja skuzio

_________________
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Poison Ivy
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison_ivy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2011. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Taj mi je vec zanimljiv, bas cu probati pa javim kakav je, tj. funkcionira li po potrebi. Nadam se iduci tjedan

_________________
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Poison Ivy
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison_ivy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2011. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@LaLe, ovo skoro pa svakih par dana radim, ali nije na zalost one neke prevelike pomoci (i jos sto usisivacem pokupim sa vanjskih otvora - naravno, dok je PC ugasen)

_________________
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Poison Ivy
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jaz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 142
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.06.2011. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LaLe je napisao/la: ›
hm, ne mora biti da su 3 ventilatora bolje od jednog,

cak dapace, veci ventilator ti ima veci protok zraka s manjim okretajima tako da ventilator radi manju buku i time je ugodnije za raditi


Vrlo moguće, to je bilo samo moje mišljenje. Jedino što su 3 komada bolje raspoređena po površini laptopa, nego ovaj moj jedan koji je na sredini. Pretpostavljam. Ili sam opet u krivu...?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LaLe
Offline
Ukupno postova: 20
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2011. 14:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jaz je napisao/la (Pogledaj post): ›
LaLe je napisao/la: ›
hm, ne mora biti da su 3 ventilatora bolje od jednog,

cak dapace, veci ventilator ti ima veci protok zraka s manjim okretajima tako da ventilator radi manju buku i time je ugodnije za raditi


Vrlo moguće, to je bilo samo moje mišljenje. Jedino što su 3 komada bolje raspoređena po površini laptopa, nego ovaj moj jedan koji je na sredini. Pretpostavljam. Ili sam opet u krivu...?



Pa i nisi u krivu, meni se recimo puno vise grije lijeva strana laptopa, pa bi najbolje bilo da imam odmah tamo ispod ventilator, ali opet tako bi imao 2 ili 3 ventilatora od 70 mm koji bi (stogod tvrdili na kutijama i stranicama) vrtili ko hrčci za razliku od ovako neceg koji ima 120 mm ventilator

http://www.links.hr/index.php?naziv=Hla%F0enje+za+notebook+CHIEFTEC+CPD-1500A%2C+do+15%27%27%2C+crno%2C+4xUSB&option=artikl&id_kategorija=016004&id_artikl=016.004.005

ali iskreno nisam imao ih rukama da ih isprobam i usporedim tko kako bolje hladi, samo znam da cesto ljudi kupe takva postolja s vise ventilatora na kraju koriste sama postolja s iskljucenim ventilatorima


Zadnja promjena: LaLe; 09.06.2011. 15:20; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PijaniPatuljak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2011. 14:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.feniks-kompjutori.hr/index.php?module=proizvodi_opsirnije&id=90349&kateg=3901

ovo je postolje za laptop sa dva ventilatora koje je moguce postaviti da hlade odredjeni dio laptopa...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jaz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 142
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.06.2011. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eh, da...jedini je bed što je moj ventilator tako mal (valjda baš nekih 70-ak mm), ali je zato ultratih Smile
A ovo CHIEFTEC postolje koje si naveo je za laptope do 15", a ja imam 17". Iako bi mi vjerojatno više koristio tako neki veći ventilator. Čak mi se sviđa ova ideja da možeš sam premjestit ventilatore gdje ti se sviđa. Ja bih, recimo, tu di mi je miš, definitivno. Ne znam šta je tu još osim miša, ali gadno je zagrijano!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PijaniPatuljak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2011. 16:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

na racunalu se zagrijava proc, grafika i HDD... proc i grafika na laptopu su blize ekranu, a HDD je naprijed, najcesce lijevo ili desno od touchpada

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jaz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 142
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.06.2011. 16:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cijela desna strana mu je hladna, a cijela lijeva vruća...a ono što je loše kod ovog mog postolja je da laptop cijelo vrijeme na njemu stoji većim dijelom na toj svojoj desnoj strani, a lijeva lagano "visi". Kad ga pokušam centrirati, počne mi padati na desnu stranu, jer je očito preteška. Živciralo me to, ali sad sam već navikla...valjda tako mora biti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison_ivy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2011. 21:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam do sada imao priliku isprobati ovo jedno postolje, ne znam tocno koje, ali lijepo izgleda, samo sto je mrezica sup;ljikava preko ventilatora i jedan veci ventilator na sredini i ne pomaze, jedva nesto malo hladi. Kako sam pregledao ove neke koje kod nas ima u ponudi, vecinom nije toliko bitno koliki je ventilator niti koliko se brzo okrece, najbitniji je koliki mu je protok zraka "CFM" ili kufbicne stope u minuti, sto veci broj, to bi trebao vise i ohladiti. Za sada jos nisam imao priliku testirati ovo fenix-ovo rjesnje. Za sad mi se jos i cini najbolja ideja. Brzina je velika, te samo jos preostaje provjeriti protok zraka i super je sto je supljikavo pa mogu namontirati s donje strane (na radnu povrsinu) jos jedan veci ventilator da odozdo isuhuje zrak. Vidjet cemo kako ovo izgleda.

_________________
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Poison Ivy
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LaLe
Offline
Ukupno postova: 20
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.06.2011. 20:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PijaniPatuljak je napisao/la (Pogledaj post): › http://www.feniks-kompjutori.hr/index.php?module=proizvodi_opsirnije&id=90349&kateg=3901

ovo je postolje za laptop sa dva ventilatora koje je moguce postaviti da hlade odredjeni dio laptopa...



to postolje mi se cini jako dobro i razmisljam da si ga narucim, da li je mozda netko vec narucivao iz feniksa? da li salju brzo ili bolje otici u zg pa pokupit to?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison_ivy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.06.2011. 22:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam jos isporbao, ali bi trebao ovih dana. Koliko znam u Chipoteci tu u OS se moze naruciti ili dolje u pothidniku, tako da nije nuzno ici u Zg. A sto se slanja tice, ne bih znao, nisam jos kupocvao preko njih.

_________________
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Poison Ivy
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PijaniPatuljak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.06.2011. 0:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Konikom ima CoolerMaster od Feniksa... probaj pitati kod njih...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LaLe
Offline
Ukupno postova: 20
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.06.2011. 16:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nasao sam na kraju u avenu mallu u onoj velikoj trgovini informaticke opreme, zaboravio sam sada ime, 189 kn je tamo i pokupio sam zadnji

mogu reci da sam zadovoljan, ako je laptop samo spusten onda mi temp u idle zna biti oko 49-50, ako ga postavim na cepove straznju stranu tako da ga malo podignem onda je bio oko 43-44, a sada pokazuje ispod 40 u idle, cak i do 35 tako da mislim da nije losa stvar

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: