Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prijedlog za izgled spomenika Crvenom fići [anketa]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Sviđa li vam se prijedlog izgleda spomenika "crvenom fići"?

Da, sviđa mi se!
31%
 31%  [ 73 ]
Ne, ne sviđa mi se!
58%
 58%  [ 138 ]
Ne znam/Ne zanima me!
9%
 9%  [ 23 ]
Ukupno glasova : 234


Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2011. 17:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Kad smo se već odlučili rasipati lovu na koje-kakve spomenike, najbolje bi bilo da raspišemo i referendum kakav spomenik želimo... Kad je bal nek' je maskenbal.

Pa daj se odluči: za struku, referendum, Kolobarića, nekog četvrtog...? Very Happy

Pa najbolje bi bilo sve zajedno. Ionako će mo sigurno pogriješiti. Smile

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debelodjubre
Offline
Ukupno postova: 128
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.04.2011. 21:03 
Naslov:  Re: Prijedlog za izgled spomenika Crvenom fići [anketa]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

2 godine vlasti...rezultati: još malo pa gotova Istarska(pa do dana grada, kad vam kažem..), most na rijeci Kwai, spomenik Fiat industriji i veeelika vikendica u Drinovcima(za šefa kad prijeđe u Mostar da može na vikende odmarat)...svaka čast, odlične investicije...i male sporedne stvari, poskupili , ama baš sve što su mogli, privatizirat će ama baš sve što će moći(zoo hotel, pauk, vet. služba, vodovod, unikom, ukop, gpp...)...živili Osječani. Za ove je Slobina familija poštena...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hadzo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 27
Lokacija: Zagreb, Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2011. 23:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čudi me da se još nije javio nitko od onih zelenih lezilebovića i mlatimudana jer spomenik će se postaviti na zelenoj površini, navodno...

Što se mene tiče, ovo je nakaradna idiotarija, nažalost samo jedna u nizu konjoslava koji vode ovaj grad posljednjih godina: ne slažem se s Mungosom da je reper dno dna, radijatori ga šišaju na kvadrat i ajde da netko konačno pametno iskoristi onaj eksploziv što mu je ostao nakon '91. pa da minira to ruglo u centru grada...Ja mu platim odvjetnika... Smile Smile Smile

Bio sam skoro-pa-svjedok tog povijesnog događaja 1991. (par sekundi prije gaženja prošao sam pored STUC-a na putu prema centru) i to nije nešto čega se želim sjećati. Trebali bi razmišljati o budućnosti, a ne živjeti u prošlosti, no kad ti grad vode ovakve strukture, a prijedloge za spomenike daju kojekakvi opskurni likovi, onda vidiš da ovaj grad zapravo nema budućnosti...

Moj prijedlog: ostavite zelenu površinu na Vukovarskoj na miru, a idejni začetnik ovog užasa neka si ga podigne u svom dvorištu gdje vjerojatno još uvijek svako jutro diže hrvatsku zastavu i "pušta suzu tihu iskrenu", pa nek' digne šatru kao u svajkom cirkusu koji drži do sebe i počne naplaćivati ulaz djeci i pričati im bajke Ivane Brlić-Mažuraniž o kultnom fići. Osim ako ne bi bio prezauzet gluvarenjem po narodnjačkim birtijama i kladionicama...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silvio
Offline
Ukupno postova: 54
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.04.2011. 17:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hadzo je napisao/la: ›
u svom dvorištu gdje vjerojatno još uvijek svako jutro diže hrvatsku zastavu...

...što to, ti *, imaš protiv podizanja Hrvatske zastave...i trebalo bi tebe zatvoriti jer javno odobravaš miniranje eksplozivom spomenik Hrvatskim braniteljima...spomenik je odličan i treba ga baš takvog postaviti baš na tom mjestu...jasno je što si mislio o strukturama koje vode grad, jer kada dođu tvoji sa oduševljenem češ prihvatiti njihov napredak u zaboravu, i namjernom zapostavljanju Hrvatske povijesti...jer po tvojem kakve koristi imamo od povjesne istine, ne treba nam spomen i znanje o razmjeni zarobljenika, ma kakva šuma Rosinjača, ma što trebamo znati o rušenju nekoliko aviona i helikoptera iznad Osijeka, da se samo netko usudi spomenuti Nemetin i Baranju, možda Aljmaš ili snajperiste po Osijeku, zapaljena INA, bombardiranu bolnicu i kazalište, poljoprivredni fakultet, Bertu (teški top) postavljen na Turskim Zidinama kod sela Ivanovac...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2011. 18:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

silvio je napisao/la: ›
Hadzo je napisao/la: ›
u svom dvorištu gdje vjerojatno još uvijek svako jutro diže hrvatsku zastavu...

...što to, ti *, imaš protiv podizanja Hrvatske zastave...i trebalo bi tebe zatvoriti jer javno odobravaš miniranje eksplozivom spomenik Hrvatskim braniteljima...spomenik je odličan i treba ga baš takvog postaviti baš na tom mjestu...jasno je što si mislio o strukturama koje vode grad, jer kada dođu tvoji sa oduševljenem češ prihvatiti njihov napredak u zaboravu, i namjernom zapostavljanju Hrvatske povijesti...jer po tvojem kakve koristi imamo od povjesne istine, ne treba nam spomen i znanje o razmjeni zarobljenika, ma kakva šuma Rosinjača, ma što trebamo znati o rušenju nekoliko aviona i helikoptera iznad Osijeka, da se samo netko usudi spomenuti Nemetin i Baranju, možda Aljmaš ili snajperiste po Osijeku, zapaljena INA, bombardiranu bolnicu i kazalište, poljoprivredni fakultet, Bertu (teški top) postavljen na Turskim Zidinama kod sela Ivanovac...


Evo i jedan od rijetkih koji bi mogao imati pravi Ptsp.

Ne treba po 100-ti put pisati da se u tu nitko ne buni protiv obilježavanja trenutka u kojemu je tenk pregazio auto, nego protiv toga da o toj stvari odlučuju povlašteni umirovljenici bez naobrazbe, jer je ova rasprava postala besmislena.

Tu se zapravo radi o borbi za povlašten status, privilegije, i život na grbači drugih, a postavljanje spomenika potpuno je sporedna stvar. Netko bi na nekom spomeniku spremio koju kunu u džep, naslikao se za novine i televiziju nekoliko puta, jednom godišnje paradirao sa svijećom i vijencem cvijeća, i to bi u stvari mogli i zaboraviti da prijedlog za spomenik nije najgori kič u povijesti hrvatskih NOB/braniteljskih spomenika, a bilo je svega. No ne možemo zaboraviti te silne milijarde kuna koje ono malo Hrvata koji rade poklanjaju neradnicima, koji se uz povlaštenu mirovinu usput bave i privatnim biznisima (red građevine, red birtija).

Uostalom, nitko ne može bolje objasniti problem sa braniteljima u Hrvatskoj, i njihove prave ciljeve, od njih samih:
http://www.jutarnji.hr/jadranka-kosor--branitelji--vasa-cu-prava-zastititi-ustavom--/938454/

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2011. 19:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Evo i jedan od rijetkih koji bi mogao imati pravi Ptsp.


zapravo, očigledan primjer nepismenosti ili nerazumjevanja napisanog.

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ne treba po 100-ti put pisati da se u tu nitko ne buni protiv obilježavanja trenutka u kojemu je tenk pregazio auto, nego protiv toga da o toj stvari odlučuju povlašteni umirovljenici bez naobrazbe, jer je ova rasprava postala besmislena.


vidiš da treba.

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Uostalom, nitko ne može bolje objasniti problem sa braniteljima u Hrvatskoj, i njihove prave ciljeve, od njih samih:
http://www.jutarnji.hr/jadranka-kosor--branitelji--vasa-cu-prava-zastititi-ustavom--/938454/


baš kao što napisah u svom blogu, ne treba se zamjeriti interesnim skupinama na sisi državnog proračuna . pa onda trudnice i ostali, onima koji rade treba uzeti sva stečena prava kako ne bi mogli živjeti, ostalima sve što treba pa i više.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paradox1991
Offline
Avatar

Ukupno postova: 47
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 13.04.2011. 16:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

silvio je napisao/la: ›
Hadzo je napisao/la: ›
u svom dvorištu gdje vjerojatno još uvijek svako jutro diže hrvatsku zastavu...

...što to, ti *, imaš protiv podizanja Hrvatske zastave...i trebalo bi tebe zatvoriti jer javno odobravaš miniranje eksplozivom spomenik Hrvatskim braniteljima...spomenik je odličan i treba ga baš takvog postaviti baš na tom mjestu...jasno je što si mislio o strukturama koje vode grad, jer kada dođu tvoji sa oduševljenem češ prihvatiti njihov napredak u zaboravu, i namjernom zapostavljanju Hrvatske povijesti...jer po tvojem kakve koristi imamo od povjesne istine, ne treba nam spomen i znanje o razmjeni zarobljenika, ma kakva šuma Rosinjača, ma što trebamo znati o rušenju nekoliko aviona i helikoptera iznad Osijeka, da se samo netko usudi spomenuti Nemetin i Baranju, možda Aljmaš ili snajperiste po Osijeku, zapaljena INA, bombardiranu bolnicu i kazalište, poljoprivredni fakultet, Bertu (teški top) postavljen na Turskim Zidinama kod sela Ivanovac...
e tako je prijatelju sve se to brzo zaboravilo...al nedaj bože da se ponovi opet če isti u prve redove sem onih što su nažalost živote dali...a ovi otpadnici koji toliko kritiziraju lijepu nam našu zna se gdje če ...langen divizion...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2011. 20:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

paradox1991 je napisao/la (Pogledaj post): › e tako je prijatelju sve se to brzo zaboravilo...al nedaj bože da se ponovi opet če isti u prve redove sem onih što su nažalost živote dali...a ovi otpadnici koji toliko kritiziraju lijepu nam našu zna se gdje če ...langen divizion...


pismenost upitna, kao i razumjevanje napisanog. ne bi bilo loše se izliječiti od bjesnila i pisati pametnije komentare.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2011. 21:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja mislim da fićo ne smije biti crveni osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
freedom.fighter
Offline
Ukupno postova: 199
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2011. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad misliš da ne može gore...može! Grad najružnijih spomenika!

_________________
Sudba kleta jednaka je, bio gospodin ili drug!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paradox1991
Offline
Avatar

Ukupno postova: 47
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 14.04.2011. 14:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marijuan je napisao/la: ›
paradox1991 je napisao/la (Pogledaj post): › e tako je prijatelju sve se to brzo zaboravilo...al nedaj bože da se ponovi opet če isti u prve redove sem onih što su nažalost živote dali...a ovi otpadnici koji toliko kritiziraju lijepu nam našu zna se gdje če ...langen divizion...


pismenost upitna, kao i razumjevanje napisanog. ne bi bilo loše se izliječiti od bjesnila i pisati pametnije komentare.
...i tako to bijaše...kad nemaju više šta pametno odgovoriti onda se hvataju za pravopis i ostale greške...jadnici što drugo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2011. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

freedom.fighter je napisao/la (Pogledaj post): › Kad misliš da ne može gore...može! Grad najružnijih spomenika!


U ovom našem gradu se samo dižu spomenici koji pozivaju na mržnju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2011. 17:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

paradox1991 je napisao/la (Pogledaj post): › ...i tako to bijaše...kad nemaju više šta pametno odgovoriti onda se hvataju za pravopis i ostale greške...jadnici što drugo


de oladi. felt i mnogi su ponovili nešto što ti i silvio očigledno ne želite pročitati već samo znate etiketirati i pozivati se na prošlost. kad smo već kod fiće, bio sam na raskršću toga dana misleći kako kamenom mogu uništiti tenk ali jebi ga. nitko nije protiv spomenika crvenom fići ali u ovakvoj izvedbi je smiješan. drugo, žocove moralne karakteristike poslije rata su daleko od onih časnika kojeg sam osobno poznavao. sagradio je lijepu karijeru lijepeći se za pljačkaše Osijeka i Slavonije. davno smo mi u Trećoj imali uzrečicu: sit sam rata i Hrvata.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paradox1991
Offline
Avatar

Ukupno postova: 47
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 16.04.2011. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

the end.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.04.2011. 19:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bože koja odvratna ideja,pa gdje su oni to mislili natrndačit? A čak i da stave fićo bi ubrzo završio na klocnama a tenk negdje rastopljen u starom željezu...

Šalu na stranu,trebali bi samo staviti fiću da "nadgleda" raskrižje,i to s ove strane gdje je INA na Klajnovoj jer preko puta kod Eurodoma bi izgledalo bezveze. Bio sam klinac ali sam svjedočio ovom događaju,tu i tamo kad bezveze glavinjam gradom prisjetim se svega kad pređem to raskrižje a fala Bogu pređem ga bar 10 puta dnevno. Mislim da bi trebali nekako obilježiti taj događaj od 27.6.91.,ne bi se to trebalo zaboraviti...ali nadam se da će se prvo pitati građane šta misle o tome,a ne da bude samo po volji vladajućih.

_________________
Lega moj...to su ti te dumine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: