Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako prepoznati vezu iz navike ?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.10.2010. 18:20 
Naslov:  Kako prepoznati vezu iz navike ?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle.. naslov sve kaže, kako razaznati naviku od ljubavi ? Možemo li uopće to sami prepoznati ili netko " neutralan " treba ukazati na to ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.10.2010. 18:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dok god se može iskreno izrazit ljubav bez ikakvog pritiska mislim da još nije prešlo u naviku, no kažu da se s vremenom stvori navika, no ne znači da ljubav mora nestati Wink

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2010. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Paaaa kad akteri neke duže veze kažu da nisu zadovoljni....i kako bi htjeli nešto drugo...ali opet kažu kako budala i krivih drva pun kufer, pa bolje da oni ostanu tu gdje jesu, jer kakav god im je partner ima i gorih.....a svi poznamo nekog takvog, odnosno s takvom pričom...dakle za mene je svaka riječ u ovom slučaju suvišna...jer ako se čovjek mora to zapitati vjerovatno je to s razlogom...
No naravno samo mi sami znamo što je najbolje za nas pa je na koncu bitno ono što mi mislimo i želimo... Smile

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2010. 20:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

trauma_os je napisao/la: › Dakle.. naslov sve kaže, kako razaznati naviku od ljubavi ? Možemo li uopće to sami prepoznati ili netko " neutralan " treba ukazati na to ?
Ne znam jesam li u pravu (ne prozivjeh to), ali kontam da su to one veze gdje osoba vaze izmedju prekida i ostajanja u vezi jer, eto, veza traje vec 10 godina i bilo bi to bacenih 10 godina da se sada prekida.

Mislim, cim pocnes to vagati, znaci da je nesto u banani.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2010. 20:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Biti s nekim iz navike može biti bolje od biti s nekim iz ljubavi, najčešće dobre ljubavne veze i postanu veze iz navike, nažalost ima i loših ljubavnih veza koje postanu navika.
Dali veza iz navike isključuje ljubav? Ne, zašto bi?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.10.2010. 21:40 
Naslov:  Re: Kako prepoznati vezu iz navike ?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U svakoj vezi postoji navika i od toga ne treba bježati..navika ne isključuje ljubav, niti obratno...
Neke stvari postaju rutina i to je ok...

A kada govorimo o vezi iz navike?
tada:
http://www.youtube.com/watch?v=ScfZJBPP9UY
Wink


@mungos
u pravu si Wink jedino razlog ne mora biti dužina veze, može biti svašta

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.10.2010. 23:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve što dugo i konstantno traje mora u neku ruku postat navika. ako ne postane navika nakon dosta vremena znači da tu nije bilo nikakve ozbiljne veze od samog početka. zasigurno otvorene veze neće postati navika, ali tko od nas uopće želi otvorenu vezu? ja prvi ne bi mijenjao ovo što imam ni za sto novih zaljubljivanja, adrenalinskih rushova, leptirića u trbuhu i ostalih prolaznih zadovoljstava. tako da se slažem s mungosom; sve dok nemam apsolutno nikakve dileme da li bi mi bilo bolje s njom ili bez nje, nijedan negativni epitet veze me ne brine.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.10.2010. 0:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@maniche Gibo .. pravi izbor za ovaj topic Smile

A sad OT, a što ako si postavimo pitanje " Što ako ?? " Sve je super, sve 5 ali može li bolje ? I onda upravo iz tog pitanja proizlazi glavno pitanje, jeli sve to navika ili ono pravo ??

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sir William
Offline
Ukupno postova: 360
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2010. 0:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fear of the dark je napisao/la: › ...jer ako se čovjek mora to zapitati vjerovatno je to s razlogom...
,
Leteci mungos je napisao/la: › Mislim, cim pocnes to vagati, znaci da je nesto u banani.


i ja sam nešto slicno napisao, al su mi postovi nestali bez objašnjenja.. no dobro..

stvar je u tome da neki ljudi još valjda ne razlikuju ljubav od nekog da tako kažem sviđanja (eng love vs like), i oda uđu u vezu negdje gdje je trebala biti samo neka avantura.. i to može trajati neko vrijeme, ali s vremenom nestane, i ostane navika u smislu da postane monotono..

s druge strane postoje veze koje postanu rutina, ali u smislu da pronađeš neko stanje stvari koje ti odgovara i gdje si siguran i tako reći na svom terenu, i ako se ono podudara za oba partnera, to je to Smile.. na kraju krajeva cijeli život je sastavljen od n rutina koje smo mi odabrali i koje nas definiraju..

_________________
Sir William
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.10.2010. 8:45 
Naslov:  Re: Kako prepoznati vezu iz navike ?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljubav u uspjesnoj vezi i jest najljepsa navika - naviknes se da ti je dobro, da si sretan/sretna, da se s osobom koju volis mozes smijati (i posvadjati kad treba, naravno), naviknes se na emotivnu stabilnost. sto je tu lose?

ima na ovom svijetu i avanturista kojima zivot nije vrijedan zivljenja ako nisu stalno na adrenalinskom rollercoasteru - njima je pojam stabilne veze (a.k.a. "navike") smrt jer nema hormonalnog kicka i emotivnih ekstrema. sve ovisi o tome kojoj kategoriji ljudi pripadas.

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.10.2010. 9:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@trauma, ako se o tebi radi mislim da ti je dosada u vezi problem. Da si kojim slučajem suvremena Britanka, sada bi lijepo tvoj partner spakovao kofere i otišao godinu dana lunjati po svijetu "da se pronađe" npr. u Afriku spašavati slonove, a ti bi isto tako "sebe pronalazila" u nekoj škotskoj eko vukojebini praveći glinene lončiće ili što već... no, ti si Slavonka "pa se pronalaziš" u ovom sivilu razmišljajući o što-ako.
Ako ti je veza stvarno za crknit od dosade, traži time-out na određeno vrijeme, idi u Afriku,Škotsku...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.10.2010. 10:21 
Naslov:  Re: Kako prepoznati vezu iz navike ?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › U svakoj vezi postoji navika i od toga ne treba bježati..navika ne isključuje ljubav, niti obratno...
Neke stvari postaju rutina i to je ok...

Upravo to Exclamation

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.10.2010. 11:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je Pegy pogodila srž problema, sad razmišljam o odlasku u UK Smile Hvala pegy Smile

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.10.2010. 13:38 
Naslov:  Re: Kako prepoznati vezu iz navike ?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Krivo si postavila temu..navika i dosada nije isto:)
Ako ti je dosadno, odlaskom u UK nećeš ništa riješiti.
Kad se vratiš, neko vrijeme će biti super i onda opet po starom..ako je postalo dosadno prvi put, opet će.

bjež' i ne okreći se Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.10.2010. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@trauma ako si već postavljaš to pitanje je li ti veza "ono pravo" ili samo navika, to već znači da nešto ne štima. Iako navika ne isključuje ljubav, kao što je netko već napisao. A dosada je opet nešto drugo... Ako ti je dosadno s partnerom/icom znači da si možda ne odgovarate koliko ste očekivali.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: