Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Za tjedan dana Osječani prelaze na digitalni TV prijam

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65861
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.05.2010. 14:00 
Naslov:  Za tjedan dana Osječani prelaze na digitalni TV prijam
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U utorak (11. svibnja) gasi se analogni odašiljač Belje s kojeg se emitira drugi program HRT-a. Zbog tehničkih priprema za puštanje kompletne digitalne mreže odašiljača u pogon, istovremeno će se smanjiti snaga emitiranja odašiljača HTV1 te odašiljača ostalih nacionalnih koncesionara (RTL i Nove TV). Osim na Belju, do smanjenja snage emitiranja odašiljača za sve televizijske programe doći će i na objektu Borinci. Dakle, jedini način za prijem HRT-a 2 na području istočne Hrvatske bit će u digitalnoj tehnici, za što je potrebno imati televizijski prijamnik opremljen digitalnim prijamnikom, ili nabaviti zasebni prijamnik digitalnog signala.

- Gledatelji koji će nakon preugađanja digitalne mreže MUX A izgubiti prijam programa HRT-a, trebaju preugoditi svoje digitalne prijamnike ili televizore s ugrađenim digitalnim modulom na novi UHF kanal 38. Gledatelji koji digitalne programe HTV-a prate na kanalima digitalne mreže MUX B (kanal 42) neće u ovoj fazi izgubiti prijam programa HRT-a, kaže glasnogovornik HRT-a Danko Družijanić.

Druga faza je definitivno gašenje analognog signala pa će nakon 25. svibnja televiziju moći gledati samo vlasnici televizora s digitalnim prijamnikom i oni koji su na vrijeme kupili zasebni digitalni prijamnik. U rad će se pustiti MUX B DVB-T mreža odašiljača na novom kanalu 44, te će prestati digitalno emitiranje MUX A i MUX B na privremenim kanalima 47 i 42. Gledatelji koji će nakon preugađanja digitalne mreže MUX B izgubiti prijam "zemaljskih" programa, trebaju preugoditi svoje digitalne prijamnike ili televizore s ugrađenim digitalnim modulom na novi UHF kanal 38 (kanal digitalne mreže MUX A). Osječani će analogni signal moći gledati sve do 25. svibnja, kada će se ugasiti i odašiljač na hotelu Osijek.

Tekst: I.Sekol/Glas-Slavonije.hr


Zadnja promjena: Redakcija 031; 05.05.2010. 14:29; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pandora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.05.2010. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... ili ukoliko imate b.net televiziju (analogni programi) i dalje ćete nesmetano gledati sve dosadašnje programe... bez dvb-t prijemnika!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bart
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.05.2010. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pandora je napisao/la: ›
... ili ukoliko imate b.net televiziju (analogni programi) i dalje ćete nesmetano gledati sve dosadašnje programe... bez dvb-t prijemnika!!


znaci ne moram kupovati prijemnik ako imam b net ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2010. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

opcenito ako imas internet televiziju ne moraš se ništ brinuti...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kapetan
Offline
Ukupno postova: 50
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2010. 14:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel ima netko informaciju kada će STV, Osječka i Vinkovačka televizija početi s digitalnim emitiranjem?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.05.2010. 14:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bnet ne nudi uslugu "internetske", odnosno IP televizije, ali za Bnet ne treba dodatni digitalni receiver [DVB-T].

Imaju i posebnu ponudu...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavkbrk
Offline
Ukupno postova: 84
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.05.2010. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da ne bi bilo zabune ,u clanku pise neprecizno o gledanju analogne tv sa hotela Osijek.Sa hotela se emitira takodjer dig.program koji se seli u Josipovac.Lolalne tv ,prema najavi bi trebale ici od 26.05.2010.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.05.2010. 15:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Confused


Zadnja promjena: PEGY; 25.01.2013. 3:59; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inspektor Maska
Offline
Ukupno postova: 134
Lokacija: Kamufliran
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2010. 15:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kapetan je napisao/la (Pogledaj post): › Jel ima netko informaciju kada će STV, Osječka i Vinkovačka televizija početi s digitalnim emitiranjem?


Prema usvojenim datumima gašenja analognog TV signala po regijama, 25.5.2010. će se u digitalnoj regiji D1 ugasiti analogne TV nacionalnih nakladnika i započeti s DVB-T emitiranjem na konačnim kanalima K-38 i K-44, te započeti eksperimentalno digitalno emitiranje lokalnih televizija na kanalu K-21 (26. svibnja).

Izvor: www.hrt.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2010. 15:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › A što ako "gledatelj" NE ŽELI kupiti onu digitalnu usra.. kutiju ?
"pa će nakon 25. svibnja televiziju moći gledati samo vlasnici televizora s digitalnim prijamnikom i oni koji su na vrijeme kupili zasebni digitalni prijamnik."

Znači ovako: 1. ja nemam digitalni prijamnik.
2.ja nemogu pratiti HTV
konkluzija: JA NEMORAM PLAČATI TV HARAČ!!! osijek031.com smile


jok, zajeb, po novome svi koji imaju STRUJU će plaćati rtv pretplatu ergo imala ti tv il ne plaćat ćeš pristojbu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tornado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.05.2010. 15:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Bnet ne nudi uslugu "internetske", odnosno IP televizije, ali za Bnet ne treba dodatni digitalni receiver [DVB-T].

Imaju i posebnu ponudu...


Badava , već više od 1 godine provjeravam dostupnost bneta , ali nemam sreće , a bila sam jako zainteresirana

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ciao_bao!
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.05.2010. 21:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam kupila digitalni receiver i ukljucila sobnu antenu ( na kojoj sam imala super sliku) a slika mi je jadnija nego prije...skroz neke smetnje...ne smijem otvoriti prozor, pa kasnije zatvoriti ...
a jos sam kao neki bolji kupila (koji ima i opciju snimanja)....
u cemu je kvaka?
inace sam imala super sliku jer sam na 4. katu, bez previse zgrada u neposrednoj blizini....

_________________
veni, vidi, i zamalo odustadoh...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2010. 22:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja nisam siguran jesu li moji dobili one kupone za taj prijemnik itd. ovo im je samo jedan novi način da izbiju pare iz džepa. hvatam 12 programa i slika je super a i uostalom ne gleam baš tv osim tekmi i dnevnika...

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2010. 23:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › A što ako "gledatelj" NE ŽELI kupiti onu digitalnu usra.. kutiju ?
"pa će nakon 25. svibnja televiziju moći gledati samo vlasnici televizora s digitalnim prijamnikom i oni koji su na vrijeme kupili zasebni digitalni prijamnik."

Znači ovako: 1. ja nemam digitalni prijamnik.
2.ja nemogu pratiti HTV
konkluzija: JA NEMORAM PLAČATI TV HARAČ!!! osijek031.com smile


Zbog ovog je banda i predložila novi zakon prema kojemu pristojbu plaća svatko tko ima struju.

Kao što je netko napisao već: pljačkaška vlada nam ga malo-malo utera, a mi se još i naguzimo (jer ne radimo ništa da trenutno, usrano, stanje promijenimo).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 06.05.2010. 3:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

260kn u optimi internet,tv i telefon...
internet sa fletom
tv sa 70 programa
telefon sa 100 besplatnih minuta....
Smile

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: