Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



UNIKOM: Nove cijene odvoza komunalnog otpada [Vijesti Osječke]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2010. 16:10 
Naslov:  UNIKOM: Nove cijene odvoza komunalnog otpada [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od 1. svibnja građani više neće plaćati odvoženju smeća po površini stambenog ili poslovnog prostora već po volumenu, odnosno zapremini posude za smeće koja se određuje po broju članova kućanstva. No, novi je cjenik tih Unikomovih usluga usvojen tek danas, dakle, samo dva dana prije stupanja na snagu. Gradonačelnik je odlučio kako će jednočlano kućanstvo sa zaduženjem 60-litarske kante plaćati 28 kuna, dvočlano za 80-litarsku kantu 35 kuna, a tročlano i veće kućanstvo za 120-litarsku posudu 49 kuna. I sve to isključivo na bazi četiri mjesečna odvoza smeća. Za područja s osam mjesečnih odvoza usluga se proporcionalno povećava. Za gospodarske subjekte cijene su za posude istih zapremina iznose 52, 69 i 104 kune mjesečno.





U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- urušio se strop u OŠ “Vijenac”
- zaustavljena stopa rasta nezaposlenosti
- vrijeme sutra: sunčano i toplo




Osječka televizija - Vijesti, 29.04.2010.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2010. 16:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znaci od sada jedan clan u mom kucanstvu..............* gradonačelniče s odlukom!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dr@zen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 46
Lokacija: Os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2010. 17:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel se meni čini, ili je to jeftinije nego je bilo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dally
Offline
Ukupno postova: 65
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2010. 17:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Plaćao sam 36,5 kn, a sada ću morati 49.
Neka idu u PM....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tornado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2010. 17:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čini ti se meni je poskupljenje 14 kn

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
junfer&ca
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2010. 18:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Molila bih da mi neko pametniji od mene kaže di piše da se izjava mora ovjeravati kod javnog bilježnika?
Ako sam ja sama s mamom, šta sad to još trebam pisati. Koja je to bolesna glava smislila kad bilježik samo ovjerava potpis? Bila sam zvala onog njihovog pravnika al tog čovjeka nemoš uhvatit ni za glavu ni za rep, taj stvarno ne zna ni sam šta priča

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dally
Offline
Ukupno postova: 65
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2010. 20:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

junfer&ca je napisao/la: ›
Molila bih da mi neko pametniji od mene kaže di piše da se izjava mora ovjeravati kod javnog bilježnika?
Ako sam ja sama s mamom, šta sad to još trebam pisati. Koja je to bolesna glava smislila kad bilježik samo ovjerava potpis? Bila sam zvala onog njihovog pravnika al tog čovjeka nemoš uhvatit ni za glavu ni za rep, taj stvarno ne zna ni sam šta priča


Kako sam shvatio: Unikom dostavlja obrasce, koje treba popuniti i ovjeriti kod javnog bilježnika. Nakon toga obrazac treba dostaviti Unikomu. Ukoliko se to ne učini, smatrat će se da je ukućanstvo 4-člano, i u skladu s tim tako i naplaćivati. Znači, kućanstva s 3 i više članova ne moraju ništa činiti, jer će im se ionako automatizmom ispravno naplaćivati usluga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2010. 20:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo čekam da vidim kako će građani izmisliti načine da zaobiđu ova nova pravila - poznato je kako smo mi domišljat narod u tom pogledu, pogotovo kad ga netko z.....va u zdrav mozak. Čudim se kako su gradski oci previdjeli tu poznatu osobinu pri osmišljavanju ovog genijalnog načina ubiranja svježe love bez velikog rada. Najizglednije je da će nicati divlje deponije na novim lokacijama...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2010. 21:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel išta pojeftinilo u doba ovog novog gradonačelnika?
nešt se ne sjećam....prvo grobarine, pa parking pa voda pa evo sad i komunalije.očito kod njega tko god dodje pitat novce on amenuje povećanje cijene....
ovo je vrlo lukav način kako je unikom povisio cijene.ako me nema u gradu koji mjesec hoću li morat donijeti potvrdu da sam bio "negdje" ne bi li me oslobodili plaćanja za te mjesece?ili ako mi član domaćinstva ode nekamo, kako u tim slučajevima?kod mene u zgradi ima stariji bračni par koji pola godine provode na moru i pristali su plaćati za cijelu godinu za jednog člana umejsto za dva.kojaj e to logika?

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DRAGOS
Offline
Ukupno postova: 20
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2010. 21:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam dosad plaćao 37,00 kn, a sada ću plaćati 98,00 zbog dva odvoženja tjedno što ja ne želim

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2010. 22:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa za njih smo glasali, ja na čelu i sad si jebem sve živo i mrtvo što sam im dao glas, al tako mi i treba kad sam idijot retardirani. neka neka gradonačelniče, derite dok možete, al nećete više poslje sljedećih izbora. grad i dalje ostaje slučaj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2010. 22:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sad mi nije jasno... ja sam sama u stanu, i šta sad? trebala bi u stan utrpati tu ogromnu kantu??? wtf??? kako će oni znati koliko ja smeća imam?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sicka
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2010. 22:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a šta ako ja kantu od 120 litara napunim sa 80 litara smeća, hoću to platit 35 kn ili ..... Izgleda da će se morat oformit povjerenstvo koje će mjerit volumen smeća.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CokoPralina
Offline
Ukupno postova: 61
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2010. 23:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kolacic je napisao/la (Pogledaj post): › sad mi nije jasno... ja sam sama u stanu, i šta sad? trebala bi u stan utrpati tu ogromnu kantu??? wtf??? kako će oni znati koliko ja smeća imam?


Hmmm, da... mene isto zanima sto je sa zgradama?
Moja zgrada ima 2 one "najvece" kante - su to 240 litara kante?
Ako jesu 240 litara evo zanimljive racunice : - ako je za 120 litara 50 kn onda bi za 240 trebalo biti oko 70-75 kn.
Znaci za moju zgradu 2 x 75= 150 kn.
U zgradi ima ravno 14 stanova sto znaci da bi svatko trebao izdvojiti (po stanu) oko 10 -11 kn.
Medjutim to izgleda nije tako - ja zivim sam i sad bi (koliko sam shvatio) trebao placati 28 kn sto je 3 puta (!!!!) vise nego sto mi treba ( zapravo 3 puta vise nego sto treba svakom stanu ako racunamo da su svi samci u zgradi) - racunica je jos porazavajuca ako u stanovima imamo obitelji...
Evo, u mojoj zgradi ce se po "novom" sveukupno placati za oko 1200 litara smecarskih kanti a treba nam duplo manje, blize 2.5 puta manje! (ako su ove velike kante uistinu 240 litara = 480 litara)
Kradja gradjana osnazena novom snagom grada Osijeka.
Inace, "moja" zgrada ima te 2 kante od 240 (?) litara i to nam je sasvim dovoljno...

E sad, da li ce svatko u zgradi dobiti "svoju" kantu?
Cu ja dobiti svoju 60-litarsku kanticu? Laughing
Mislim , ako vec placam 60litarsku kanticu onda je i ZELIM imati! pa makar je drzao na hodniku ispred vrata Laughing
Posto je ja sigurno necu napuniti svaki tjedan - vec recimo svaki drugi - jel ja mogu traziti da se "moja" kanta prazni svake druge nedjelje (pa da odmah placam i duplo manje =14 kn)? Cool

Ah, sve mi se cini da cemo uskoro vidjeti povecanje smeca na ulicama - samo tko ce odgovarat za to?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maxxine
Offline
Ukupno postova: 8
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2010. 23:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo nije normalno...mi smo do sad plaćali 14kn odvoz smeća a sad ćemo morati plaćati 49 kn..pa jbt do kad će nam podizati cijene..za glupo smeće će nam uzimati 420 kn godišnje..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: