Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pretplatu HRT-u plaćat će svi građani koji imaju - struju?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65797
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2010. 13:39 
Naslov:  Pretplatu HRT-u plaćat će svi građani koji imaju - struju?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najvažniji cilj novog Zakona o HRT-u koji je predložila Vlada, čini se, bit će punjenje prisavskog proračuna. Naime, ako Zakon bude usvojen u Saboru, ni izbacivanje televizijskih i radijskih prijamnika iz kuća i ureda više neće biti dovoljno da bi se izbjeglo plaćanja pristojbe javnoj televiziji. Jer prema novim pravilima u lociranju i identificiranju obveznika pretplate, Hrvatskoj radioteleviziji pomagat će još jedna javna tvrtka - Hrvatska elektroprivreda. Dakle, više uopće nije važno imate li prijamnik ili ne, nego će jedini kriterij u određivanju je li netko obveznik plaćanja pretplate biti taj da ste priključeni na električnu mrežu, točnije da imate struju u kući, stanu ili poduzeću. HEP će biti obvezan dostavljati HRT-u podatke svojih potrošača, a HRT će svim navedenim kućanstvima poslati uplatnice jer novi članak zakona o HRT-u kaže kako se "smatra da prijamnik ima svaka pravna ili fizička osoba koja je obveznik plaćanja električne energije operatoru distributivne mreže, odnosno opskrbljivaču električne energije u RH".

Prema HEP-ovim podacima, u Hrvatskoj ima 2,2 milijuna kućanstava koja su priključena na njihovu distributivnu mrežu plus pravne osobe. Godišnje HRT od pretplate "ubere" oko 1,4 milijarde kuna, što znači da trenutno imaju nešto manje od 1,5 milijun pretplatnika.

Iščitavajući u novom Zakonu kazne za one koji imaju neprijavljen ili koriste odjavljeni prijamnik, jasno je da, čim Zakon prođe parlamentarnu proceduru, započinje lov na 700 tisuća hrvatskih kućanstava koja, prema mišljenju "hrtovaca" i Vlade, ne plaćaju pristojbu. Za prekršitelje su predviđene dvostruko pa i deseterostruko veće kazne! Tako će se, za razliku od dosadašnjih 500 kuna kazne za korištenje odjavljenog prijamnika, sada taj prekršaj naplaćivati 5.000, a korištenje neprijavljenog 1.000 kuna. Vlada predlaže i da osobe koje ne dolaze iz kućanstva koje plaća pretplatu, plaćaju glazbu koju slušaju u automobilima, odnosno da su dužne plaćati pristojbu za prijamnik u motornom vozilu registriranom na njihovo ime.

Stručni krugovi pretpostavljaju da će Vladin prijedlog imati dalekosežne posljedice i rezultirati valom nezadovoljstva i tužbi građana, ali i medijskih kuća koje se već godinama bore protiv nelegalnog i netransparentnog poslovanja HRT-a koji kao javna televizija ruši cijene marketinških usluga i time u nepovoljnu poziciju dovodi sve druge medije.

Ilija Rkman: Važnije je uvesti nadzor poslovanja

Član Vijeća HRT-a Ilija Rkman smatra kako je važnije riješiti mnoga druga pitanja od strožeg kažnjavanja onih koji ne plaćaju RTV pristojbu.

- Upravo smo sadašnji ministar gospodarstva Đuro Popijač, Siniša Grgić i ja tražili da se na HRT-u konačno uvede Nadzorni odbor jer je neshvatljivo da jedno tako veliko javno poduzeće godinama nema ni NO ni financijskog direktora, a ima višemilijunske prihode od pretplate i od marketinga. Osim toga, mislim da je daleko važnije definirati ulogu HRT-a kao nacionalne televizije od interesa za sve građane RH a ne da jedini kriterij na javnoj televiziji bude postotak gledanosti, naglašava Rkman.

Tekst: Dražen Boroš/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kulen23
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2010. 13:45 
Naslov:  Re: Pretplatu HRT-u plaćat će svi građani koji imaju - struju?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ova odluka mi smrdi na protuustavnu jer primjerice radi osoba koja NEMA tv prijemnik niti radio prijemnik i NEZELI ga koristiti mora placati uslugu koju NEKORISTI,bolje da su uveli porez na htv jer je to zapravo prikriveni porez drzavi kojeg svi moraju placati,a opet kad bi stvarno bukvalno shvatili ovu odluku onda bi mogli imati kucu bez struje sa tv-om ili radiom na baterije pa nebi placali tv pretplatu Cool ...mislim tko je ovdje lud!?

Radje nazovite RTV pristojbu novim porezom i bok

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Someone
Offline
Avatar

Ukupno postova: 191
Lokacija: Skoro pa Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2010. 13:47 
Naslov:  Re: Pretplatu HRT-u plaćat će svi građani koji imaju - struju?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A da jednostavno uvedu obvezu plaćanja čim se rodiš, mislim, ionako ovo više nema smisla... htv trenutno ima jadniji program od nekih lokalnih televizija, ni dnevnik im više nije ono što je bio...eto blago nama, i dalje ćemo plaćat nešto što ni ne gledamo, baš sam ponosan što živim ovdje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.04.2010. 13:50 
Naslov:  Re: Pretplatu HRT-u plaćat će svi građani koji imaju - struju?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Iščitavajući u novom Zakonu kazne za one koji imaju neprijavljen ili koriste odjavljeni prijamnik, jasno je da, čim Zakon prođe parlamentarnu proceduru, započinje lov na 700 tisuća hrvatskih kućanstava koja, prema mišljenju "hrtovaca" i Vlade, ne plaćaju pristojbu. Za prekršitelje su predviđene dvostruko pa i deseterostruko veće kazne! Tako će se, za razliku od dosadašnjih 500 kuna kazne za korištenje odjavljenog prijamnika, sada taj prekršaj naplaćivati 5.000, a korištenje neprijavljenog 1.000 kuna. Vlada predlaže i da osobe koje ne dolaze iz kućanstva koje plaća pretplatu, plaćaju glazbu koju slušaju u automobilima, odnosno da su dužne plaćati pristojbu za prijamnik u motornom vozilu registriranom na njihovo ime.


predlazem da se pretplata uvede po u utičnici ... jer svaka utičnica je potencijalno mjesto u koje se može uštekati tv ili radio.

računica je jednostavna ... broj utičnica x 70 kn.

a kazne bi trebale biti još drastičnije. Npr. zatvor.

Time bi pravosuđe postalo efikasno i statistički bi imali ogroman broj rješenih predmeta.



PS ... simpatične su mi ovakve vijesti. Sada će se 2 tjedna razglabati o tome ... onda će se velikodušno povući taj prijedlog i predložiti barem 20% povoćanje.

i onda ćemo svi mi odahnuti jer je to ipak najbolje rješenje za nas

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2010. 13:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

još će uvesti plaćanje radija za sve koji imaju bicikl, jer mogu okačiti tranzistor na korman, a to će znati po potrošnji kisika u državi

ne znam zašto, ali ne mogu se oteti dojmu da mi se svaki dan sve više zgadi život u prekrasnoj našoj

bravo Bravo

btw zašto ja u autu ne bi mogla slušati samo mp3, a doma imati konfjuter kojeg spojim na plazmu i gledam filmove

ionako dnevno ne provedem ni 10% vremena gledajući program na te veju


Zadnja promjena: MissTake; 19.04.2010. 15:08; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2010. 13:57 
Naslov:  Re: Pretplatu HRT-u plaćat će svi građani koji imaju - struju?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
računica je jednostavna ... broj utičnica x 70 kn.

a kazne bi trebale biti još drastičnije. Npr. zatvor.

Time bi pravosuđe postalo efikasno i statistički bi imali ogroman broj rješenih predmeta.


hm
slažem se sa navedenim prijedlogom, ali tu opet postoji caka. kad dođu inspektori utičnice se mogu zamaskirati sa slikama, teglama s cvijećem, ormarima (npr. ja iza ormara u svojoj sobi imam 2 utičnice koje ne koristim) ... ali nikako nisam za zatvorsku kaznu. WHY? pa eto zato što kad odeš u prdekanu na odsluženje kazne ostaješ na teret državi i malobrojnom pučanstvu republike hrvatske koje plaća rtv pristojbu i sve harače. po meni bi najbolja kazna bila za pvi prekršaj odsjecanje ruke, a za drugi giljotina. zašto je pobodgu tako efikasan način rješavanja problema ukinut?

e sad ako se slučajno javi veći broj ljudi na određenom području koji odbiju plaćati sva ta sranja jednostavno to područje treba zasuti napalm bombama, preorat i zasadit polje makova osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeki12
Offline
Ukupno postova: 105
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 19.04.2010. 14:06 
Naslov:  Re: Pretplatu HRT-u plaćat će svi građani koji imaju - struju?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo više nije normalno,uskoro će nam naplaćivati i zrak koji udišemo.DOLJE BAGRA S PRISAVLJA!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
deusex
Offline
Avatar

Ukupno postova: 18
Lokacija: Osijek negdje između sjenjaka i juga2 :)
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2010. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a zašto jednostavno nebi bila javna pogubljenja ovih koji ne plačaju hrt pristojbe,onako postroji ih se u kolonu i neki odred sa pljucama i gotovo.. možda bi onda program bio zanimljiviji na hrt1 i hrt2..?? :/

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2010. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
btw zašto ja u autu ne bi mogla slušati samo mp3, a doma imati televizor kojeg spojim na plazmu i gledam filmove

di ima kupit takih tevea koje spojiš na plazmu pa gledaš filmove? to mora da je novija tehnologija od ovih 3D televizora Wink

htv tj. hrt tj tvz je ošao u kurpas odkad nema gradimira agbabe

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2010. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a jbg
spojiš konfjuter na moderni te vej

pisah u afektu bijesa i naprvih mistake

Lapsus calami Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

napravljen @edit


Zadnja promjena: MissTake; 19.04.2010. 15:08; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2010. 14:21 
Naslov:  Re: Pretplatu HRT-u plaćat će svi građani koji imaju - struju?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nevjerovatne gluposti dolaze iz Vlade / državnih poduzeća.
Postavlja se pitanje, je li u skladu sa ustavom to da HEP daje osobne podatke HRT-u?

Ako je, predlažem da odsada svi koji voze bicikl, a u svom vlasništvu ne posjeduju automobil također plaćaju (jednom mjesečno), 5 litara goriva INI, kao i naknadu za ceste.

Kako gospoda neće predložiti da se HRT-u ukine pravo reklama, da reklame smiju imati samo komercijalne TV kuće koje ionako na godišnjoj bazi od Vijeća za elektroničke medije (članovi Vijeća izabrani po političkom ključu) dobivaju samo mrvice kolača u odnosu na HRT (koji se btw. ne ponaša kao javna televizija) i to retroaktivno (za proizvedeno u prošloj godini.

BTW. znači li to da ako uložim 80 000 - 100 000 kn za napajanje kuće solarnom energijom i nemam uvedenu struju neću morat plaćati HRT-u pretplatu?

Za 50 godina vratim cca. 50 000 kn samo na neplaćanju pretplate HRT-u, račune za struju nisam ubrajao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CokoPralina
Offline
Ukupno postova: 61
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2010. 14:32 
Naslov:  Re: Pretplatu HRT-u plaćat će svi građani koji imaju - struju?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ahm, za one kojima jos uvijek nije jasno... placa se porez na prijemnik a ne na hrt program.

A svi vi koji mislite spajat TV-e sa kompjuterom (ili slicne kombinacije) - to Vam nece proci jer medju "prijemnike" po novom spada i kompjuter!!!!
Da, da... kompjuter a i svi ostali elektronicni uredaji preko kojih se moze pratiti program hrt-a spadaju pod "prijemnike" (tu i mobiteli (!!!) spadaju jer preko njih mozes na internet pa preko neta gledat tv program ili slusati radio...)

Znaci nekako ovako: Ako nemas TV - imas radio - ili imas kompjuter - ili imas auto ssa radiom - ili imas mobitel - ili imas struju Evil or Very Mad

Ne, ne izmisljam , evo vam:

http://5z8.info/bomb-plans_lwc

Npr. u clanaku 36, stavak 2 se spominju koji to uredaji spadaju pod.... "..druge uređaje za prijam radijskog ili audiovizualnog programa..."

Trebamo neki gradjanski neposluh napraviti - jedino to...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2010. 14:39 
Naslov:  Re: Pretplatu HRT-u plaćat će svi građani koji imaju - struju?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CokoPralina je napisao/la (Pogledaj post): › Ahm, za one kojima jos uvijek nije jasno... placa se porez na prijemnik a ne na hrt program.

Ne plaća se nikakav POREZ nego pristojba. RTV pristojba.
Bar trenutno, po starom zakonu. Porez ide državi, pristojba HRT-u.

Razlika između poreza i RTV pristojbe jest u tome da se RTV pristojba plaća direktno HRT-u: to je jedan od elemenata osiguranja financijske neovisnosti javnog RTV servisa, iz koje tek onda može slijediti i svaka druga neovisnost - nužna za ispunjavanje obveza koje javni servis ima prema javnosti.

To što HRT nikako nije neovisan medij niti javni servis nego Vladino / Dinamovo / Zagrebačko glasilo to je druga priča.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.04.2010. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: › btw zašto ja u autu ne bi mogla slušati samo mp3

Zato što će ti onda ZAMP skočit za vrat osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2010. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: › btw zašto ja u autu ne bi mogla slušati samo mp3

Ako imaš original CD kod kuće ili račun za kupljenu mp3-cu smiješ.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: