Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Smeće će se odvoziti samo iz brojem označenih kanti i Unikomovih vreća!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.04.2010. 8:42 
Naslov:  Smeće će se odvoziti samo iz brojem označenih kanti i Unikomovih vreća!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od 1. svibnja osječki Unikom postupno uvodi brojne promjene u postupanju s otpadom među kojima je prikupljanje, odvoz i zbrinjavanje otpada prema volumenu, što će značiti i novu cijenu za 42.000 kućanstava i više od 2.000 poslovnih korisnika. Cijena prema novoj strukturi (uključuje uslugu zbrinjavanja) čeka gradonačelnikovu suglasnost, a Osječanima je važno da će kućno smeće biti voženo noću, a sve posude građani će morati obilježiti evidencijskim naljepnicama koje će Unikom dostaviti.

- Gradsko vijeće je u ožujku donijelo odluku prema kojoj je kriterij obračuna volumen posude, a veličina posude vezana uz broj članova kućanstva. Volumen posude od 60 litara je obračunska jedinica za jednočlano kućanstvo u individualnoj stambenoj izgradnji, 80 litara za dvočlano, a 120 litara za tročlano i kućanstvo s više članova. Kod višestambenih objekata je isto tako, s tim da je za peteročlano i veće kućanstvo uvedena posuda od 160 litara. U Osijeku imamo uglavnom posude od 120 i 240 litara, no to ne znači da ćemo te posude bacati, već kod zaduženoga ostaje veća posuda do daljnjega i plaćat će naknadu na bazi 60 litara. Sav otpad stavlja se u tipske posude, a onaj izvan posude odložen u nekakve kutije i vreće neće biti odvezen! Ako građanin ima potrebu za većom posudom može postojeću zamijeniti ili odabrati PVC vrećicu s logotipom Unikoma koju će moći nabaviti na Unikomovoj blagajni i u Konzumovim trgovinama, pojasnio je Tomislav Glavaš, direktor Unikoma.

Ukidanje kontejnera

Unikomov direktor najavio je odvoz glomaznog otpada dva puta godišnje - jednom po rasporedu Unikoma, drugi put po pozivu građana na besplatni telefon 0800-200-025, ukidanje kontejnera od pet kubika po GČ i MO, a treća novina je mjesečni odvoz starog papira po cijelom Osijeku. Građani će moći unajmiti kontejner zapremine od pola do 15 kubika.

Tekst: N.Špoljarić/Glas-Slavonije.hr

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bentena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 224
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.04.2010. 9:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A,samo nekoliko dana prije...vijest o novom nacinu placanja odvoza smeca je bila toliko skura( i,ocito nepotpuna) da je ova sadrzajem(dakle i s informacijama)kao iz neke druge price...khm...jeli to do novinara ili Unikoma?

_________________
Jel' se smije tu spomenuti ime proizvodjaca omiljene mi cokolade u europskim krajevima?Znam,o u/okusima se kao ne raspravlja...al' ***** EXCELLENCE 99% CACAO je ocaravajuce odlicna...Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.04.2010. 10:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne sviđa mi se ova odluka o ukidanju kontejnera za otpad po četvrtima i mjesnim odborima pošto živim u blizini mjesta gdje se već godinama sa manjim ili većim intezitetom ilegalno odlaže otpad, imali smo već nekoliko akcija čišćenja i osvještavanja nekih pojedinaca( teško je nekulturnu seljačinu preodgojiti) i čini mi se da su se ljudi nekako navikli na kontejnere za glomazni otpad , a ova odluka bi mogla opet "oživiti" ilegalne deponije pošto je kulturu odnosno nekulturu nekih "ljudi" nemoguće mijenjati, ali ipak pozdravljam odluku da se uvede kakav takav red. I još nešto nevezano uz ovo, mislim da je kazna od 500 kn za nedozvoljeno bacanje otpada premala, treba dodati bar još jednu nulu i dati komunalnom redaru veće ovlasti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mirko001
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.04.2010. 10:51 
Naslov:  Re: Smeće će se odvoziti samo iz brojem označenih kanti i Unikomovih vreća!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel ovo vrijedi i za tenju?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.04.2010. 11:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mirko001 je napisao/la: ›
jel ovo vrijedi i za tenju?

Naravno

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mikro
Offline
Avatar

Ukupno postova: 500
Lokacija: Osijek VBK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.04.2010. 11:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šta će bit s ovim eko otocima kako ih oni nazivaju?(Kontejneri za staklo i papir )

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.04.2010. 12:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mikro je napisao/la: ›
Šta će bit s ovim eko otocima kako ih oni nazivaju?(Kontejneri za staklo i papir )

Eko otoci ostaju.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lidija777
Offline
Ukupno postova: 82
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.04.2010. 12:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a sta ce bit sa zgradama u kojima svi stanari bacaju smece u jedan kontejner???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.04.2010. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nista drugo nego paravan za drasticno poskupljenje usluge Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mikro
Offline
Avatar

Ukupno postova: 500
Lokacija: Osijek VBK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.04.2010. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lidija777 je napisao/la: ›
a sta ce bit sa zgradama u kojima svi stanari bacaju smece u jedan kontejner???
Ja mislim ako sam dobro razumio iz prijašnjih članaka da se kontejneri izbacuju a dobijaju se kante i da one nesmiju biti vani već u zatvorenom prostoru odnosno podrumima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.04.2010. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mene samo zanima na čega će to ličiti u zgradama. npr. pogledajmo prosječnu zgradu na sjenjaku... koliko prostora u podrumu ima za pojedinačne kante? koliko je to prostora pred zgradom kad se treba odnijeti za odvoz...

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cannibal
Offline
Avatar

Ukupno postova: 83
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.04.2010. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tomislav Glavaš-ha,ha,ha. Ostala ekipa-isto tako. Treba nametnuti novac za gradsku blagajnu koja se prazni u inozemstvo. Voda, parking, smeće, a šta je slijedeće-komunalije. Pa možete nas jebat kada vam to dozvolimo. A vi se folirajte na motorima i djelite naš novac. Tako i treba. SNAGA G(R)ADA.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.04.2010. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bentena je napisao/la: ›
A,samo nekoliko dana prije...vijest o novom nacinu placanja odvoza smeca je bila toliko skura( i,ocito nepotpuna) da je ova sadrzajem(dakle i s informacijama)kao iz neke druge price.

meni ni ovo nije nešto kompletno.nigdje ne piše koliko će nas to koštati u kunama.ovo oko litraže po domaćinstvu već svi znaju i sam se Unikom pobrinuo da se njihova obavijest nađe na svim oglasnim pločama u zgradama.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nexe
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.04.2010. 20:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čini se da cemo postati ko Napulj,smeca tj.divljih deponija na sve strane

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Obad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 16
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.04.2010. 23:13 
Naslov:  Re: Smeće će se odvoziti samo iz brojem označenih kanti i Unikomovih vreća!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › a onaj izvan posude odložen u nekakve kutije i vreće neće biti odvezen

Koja arogancija .... a tko ce odvesti to smeće? Kako ih nije sramota smatrati ljude debilima.Već nekoliko dana izlaze sa informacijama o novom sustavu odvoza smeća .. a nigdje ne spominju cijenu.Pa naravno bit će veća.U velikom broju jednosobnih stanova stanuje dvije i više osoba .. sve su oni to izračunali. Mnoge ideje u gradskim poduzećima koje su osmislili "genijalci" ovog sveučilišnog grada, bi u stvari trebale završiti u tim njihovim "kontejnerima". Stvarno u ovom gradu ima previše"smeća".Jedino "dobro" u svemu tome je da znam za koga više nikada neću glasati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: