Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



UHDDR Sv.Rok traži izmjene Zakona o braniteljima [Vijesti OSTV-a]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2010. 16:19 
Naslov:  UHDDR Sv.Rok traži izmjene Zakona o braniteljima [Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Udruga hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata osječki ogranak Sveti Rok zahtjeva izmjene i dopune Zakona o pravima hrvatskih branitelja na način da se u njega ugradi nova kategorija, takozvani sudionik Domovinskog rata. To bi, čulo se na konferenciji za novinare, pomoglo rješavanju, kako kažu, novonastale zbrke. Predsjednik UHDDR-ovog ogranka Zlatko Bebek smatra kako se objavom registra hrvatskih branitelja samo raspiruje svađa, a da oni imaju rješenje a to je - sudionik Domovinskog rata. To su, pojašnjava, sve osobe koje nisu bile pod oružjem, ali su bile u izravnoj vezi s otporom agresoru. Stoga, drže, privilegij koji zaslužuju je dvostruki radni staž.




U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- probno-promotivna autobusna linija Josipovac- Višnjevac
- Osječki taksisti voze po 12 kuna do 5 km
- za utorak u Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića najavljena premijera Uspavanke za mišića


Osječka televizija - Vijesti, 15.04.2010.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2010. 16:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo nam jos malo zasluznih i jos jedna rupa u proracun za sisanje milijardi koje ce placati gradjani drugog reda.

Posteni ljudi u RH nose svoj kriz. Prvo su nosali partizancine, sad nosaju branitelje. Eto, ni to nije dosta, sad bi trebali nosati i hmmm... sve koji su tada zivjeli... jer, tko ce definirati tko se opirao agresoru... je li to jedan pekar koji je pekao kruh, ili je to mozda sluzbenica koja je odrzavala firmu na zivotu [koja ce zatim nestati u privatizacijkom vihoru]...

Umjesto da netko predlozi kako srezati broj privilegiranih nametnika, ovi besposlicarski metilji bi ih jos namnazali. Naravno da bi ih jos, jer nece oni za njih raditi.

Ingenioznost predlagatelja ocarava! Doista, problem laznih branitelja se moze rijesiti na predlozeni nacin. Podsjeca me to na podjednako ingeniozne ideje da se svi zaposle u javnom sektoru, da sve u gradu bude besplatno, da se problem viska zaposlenih rjesava slanjem u prijevremenu mirovinu... Gdje su sada svi oni belosvecki ekonomski strucnjaci... gdje su, sad kad trebaju vidjeti ovakve genijalne ideje! Brzo, nekad netko iz tih neradnickih udruga predlozi vec jednom nekog za neku prestiznu nagradu na polju ekonomije.

neoSUBNOR!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2010. 16:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O mungose ope Ti prijatelju.

Osobno smatram da ljudima koji su proveli najgore dane Grada Osijeka zajedno sa nama dragovoljcima treba priznati radni staž u dvostrukom trajanju, no nevidim kakve oni imaju veze sa nama koji smo cjelu 1991 sa par metaka i golim životom stajali ispred grada i pokušavali učiniti čuda. Mišljenja sam da UHDDR treba rješavati pitanja nas koji smo dragovoljci do 10 mj 1991. g, a ne pitanja ostalih skupina ovu grupu ljudi neka rješava CZ Osijeka.

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hren
Offline
Avatar

Ukupno postova: 37
Lokacija: osk
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.04.2010. 16:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Evo nam jos malo zasluznih i jos jedna rupa u proracun za sisanje milijardi koje ce placati gradjani drugog reda.

Posteni ljudi u RH nose svoj kriz. Prvo su nosali partizancine, sad nosaju branitelje. Eto, ni to nije dosta, sad bi trebali nosati i hmmm... sve koji su tada zivjeli... jer, tko ce definirati tko se opirao agresoru... je li to jedan pekar koji je pekao kruh, ili je to mozda sluzbenica koja je odrzavala firmu na zivotu [koja ce zatim nestati u privatizacijkom vihoru]...

Umjesto da netko predlozi kako srezati broj privilegiranih nametnika, ovi besposlicarski metilji bi ih jos namnazali. Naravno da bi ih jos, jer nece oni za njih raditi.

Ingenioznost predlagatelja ocarava! Doista, problem laznih branitelja se moze rijesiti na predlozeni nacin. Podsjeca me to na podjednako ingeniozne ideje da se svi zaposle u javnom sektoru, da sve u gradu bude besplatno, da se problem viska zaposlenih rjesava slanjem u prijevremenu mirovinu... Gdje su sada svi oni belosvecki ekonomski strucnjaci... gdje su, sad kad trebaju vidjeti ovakve genijalne ideje! Brzo, nekad netko iz tih neradnickih udruga predlozi vec jednom nekog za neku prestiznu nagradu na polju ekonomije.

neoSUBNOR!
bravo,potpisujem!

_________________
osijek031.com smile Ima neka moć u dobrim ljudima, oni su jaki i poslije smrti. Događa se da i dalje žive, po svojim riječima i djelima, a najviše po dobroti srca. Trygve Gulbranssen
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mitar031
Offline
Ukupno postova: 199
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2010. 18:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo šta se dogodi kad Bebeka pustiš samog da laprda na TV. Pa ljudi moji čovjek je prolupo, jel ima neko snage da mu to kaže?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2010. 18:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjivance je napisao/la: ›
nevidim kakve oni imaju veze sa nama koji smo cjelu 1991 sa par metaka i golim životom stajali ispred grada i pokušavali učiniti čuda. .

hoćeš reći da je tvoj život bio skuplji od onog majstora koji je izlazio popravljati el. vodove, plinske instalacije,odlazio u Slobodu raditi kruh za ljude koji su ostali u gradu pod radnom obavezom?znamo da se prvi redovi baš i nisu toliko nalazili pod paljbom minobacača kao sam grad.ne umanjujem tvoje zasluge al nemoj ni ti umanjivati tuđe.nema tog dvostrukog staža koji ti može nadoknaditi sve ono proživljeno.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
grissom
Offline
Ukupno postova: 265
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2010. 19:28 
Naslov:  Re: UHDDR Sv.Rok traži izmjene Zakona o braniteljima [Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odličan komentar, Leteći mungos!
Država bi se trebala (kao i u svim normalnim zemljama) brinuti za invalide rata, čije je zdravlje ozbiljno narušeno i nisu u mogućnosti se brinuti o svojoj egzistenciji. (ne mislim na famozne PTSP kojih je najveći broj tzv "invalida")
Obrana zemlje je DUŽNOST - netko na frontu, netko kroz radnu obvezu.
Tko se ne odazove, krši zakon i snosi zakonske posljedice.
Oni koji su se istakli u ratu, dobiju odlikovanja i priznanja.
Kraj priče.
Kakvi stanovi, automobili, mirovine, beneficije, dotacije...
Ovakvim odnosom države, od časnog postupka - obrane domovine - stvoren je prljavi biznis i unosno zanimanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cannibal
Offline
Avatar

Ukupno postova: 83
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.04.2010. 19:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Evo nam jos malo zasluznih i jos jedna rupa u proracun za sisanje milijardi koje ce placati gradjani drugog reda.

Posteni ljudi u RH nose svoj kriz. Prvo su nosali partizancine, sad nosaju branitelje. Eto, ni to nije dosta, sad bi trebali nosati i hmmm... sve koji su tada zivjeli... jer, tko ce definirati tko se opirao agresoru... je li to jedan pekar koji je pekao kruh, ili je to mozda sluzbenica koja je odrzavala firmu na zivotu [koja ce zatim nestati u privatizacijkom vihoru]...

Umjesto da netko predlozi kako srezati broj privilegiranih nametnika, ovi besposlicarski metilji bi ih jos namnazali. Naravno da bi ih jos, jer nece oni za njih raditi.

Ingenioznost predlagatelja ocarava! Doista, problem laznih branitelja se moze rijesiti na predlozeni nacin. Podsjeca me to na podjednako ingeniozne ideje da se svi zaposle u javnom sektoru, da sve u gradu bude besplatno, da se problem viska zaposlenih rjesava slanjem u prijevremenu mirovinu... Gdje su sada svi oni belosvecki ekonomski strucnjaci... gdje su, sad kad trebaju vidjeti ovakve genijalne ideje! Brzo, nekad netko iz tih neradnickih udruga predlozi vec jednom nekog za neku prestiznu nagradu na polju ekonomije.

neoSUBNOR!

Malo pripazi na svoju jezičinu. Svog tatu i mamu možeš zvati nametnicima, metiljima, kretenima, govnarima ili kako već hoćeš, a ljude koji su se borili za ovu državu, a i tebe isto nije fer da tako zoveš. Čovjek hoće reći da su i tada po granatam i pucnjavom se radnivi HEP-a penjali na bandere, vatrogasci gasili kazalište, pekari pekli kruh koji smo jeli, i ostali ljudi koji su bili tu da bi život koliko-toliko funkcionirao. I funcionirao je. U Puli, Rijeci, Zagrebu, Čakovcu su ljudi isto to radili ali u mnogo boljim uvjetima. Prema tome pokaži malo poštovanja, ako ga uopće imaš, i za te ljude. Ja sam u vojsci proveo 17 godina i sad sam u mirovini i ne smatram se nametnikom ovog društva. Prije bih rekao da su nametnici neke druge društvene skupine.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2010. 21:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
vjivance je napisao/la: ›
nevidim kakve oni imaju veze sa nama koji smo cjelu 1991 sa par metaka i golim životom stajali ispred grada i pokušavali učiniti čuda. .

hoćeš reći da je tvoj život bio skuplji od onog majstora koji je izlazio popravljati el. vodove, plinske instalacije,odlazio u Slobodu raditi kruh za ljude koji su ostali u gradu pod radnom obavezom?znamo da se prvi redovi baš i nisu toliko nalazili pod paljbom minobacača kao sam grad.ne umanjujem tvoje zasluge al nemoj ni ti umanjivati tuđe.nema tog dvostrukog staža koji ti može nadoknaditi sve ono proživljeno.


ne neželim ničiji život uspoređivati, već želim reći da UHDDR treba da se bavi dragovoljcima koji su nosili oružije i koristili ga iskljućivo protiv neprijatela ili i to nije možda sada dovoljno jasno.
naravno lako je sada tuđim k..c.m gloginje mlatiti.

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gardy
Offline
Ukupno postova: 101
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 15.04.2010. 21:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

UKINITI 45000 PARTIZANSKIH MIROVINA I EVO PERJA ZA SVE..POGOTOVO PARTIZANIMA KOJI SU ROĐENI POSLJE 45-e

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2010. 21:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
vjivance je napisao/la: ›
nevidim kakve oni imaju veze sa nama koji smo cjelu 1991 sa par metaka i golim životom stajali ispred grada i pokušavali učiniti čuda. .

hoćeš reći da je tvoj život bio skuplji od onog majstora koji je izlazio popravljati el. vodove, plinske instalacije,odlazio u Slobodu raditi kruh za ljude koji su ostali u gradu pod radnom obavezom?znamo da se prvi redovi baš i nisu toliko nalazili pod paljbom minobacača kao sam grad.ne umanjujem tvoje zasluge al nemoj ni ti umanjivati tuđe.nema tog dvostrukog staža koji ti može nadoknaditi sve ono proživljeno.



a drugo i ja sam povremeno kada nisam bio u Tenju, Laslovu Selešu, Nivetin nadvožnjak, C poligon itd itd boravio u svojoj kući u donjem gradu , tako da znam šta je i kada bilo granatirano možda bolje nego svi vi ovdje na forumu.

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2010. 21:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakvi stanovi, automobili, mirovine, beneficije, dotacije...
Ovakvim odnosom države, od časnog postupka - obrane domovine - stvoren je prljavi biznis i unosno zanimanje.
[/quote]

ovo poštujem

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2010. 21:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjivance je napisao/la: ›
a drugo i ja sam povremeno kada nisam bio u Tenju, Laslovu Selešu, Nivetin nadvožnjak, C poligon itd itd boravio u svojoj kući u donjem gradu , tako da znam šta je i kada bilo granatirano možda bolje nego svi vi ovdje na forumu.

j..bi ga, ima nas još koji smo stalno bili u ovom gradu pa tkđ. znamo kad je što i gdje granatirano...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2010. 7:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cannibal je napisao/la: › Malo pripazi na svoju jezičinu. Svog tatu i mamu možeš zvati nametnicima, metiljima, kretenima, govnarima ili kako već hoćeš,
Nisam ti ja lijecnicka komisija da mi izigravas zrtvu pakujuci stvari koje nisam rekao. Moji roditelji su krvavo radili cijeloga zivota. Prvo za privilegije nametnika i metilja iz WW2, a onda i za privilegije neoSUBNOR-ovaca.

Nametnici su sve osobe koje su se prikacile na proracunske sise. Besposlicarski metilji su svi radno sposobni koji zive nametnickim zivotom [najcesce pseudoumirovljenickim], umjesto da kao i svi posteni ljudi - rade 40 godina i zarade mirovinu.

Nametnici stete domadaru, bas kao sto takvi bespolicarski metilji stete postenim ljudima u Hrvatskoj, koji ce nakon 40 godina zuljetivog rada dobiti mirovinu taman za koru kruha i casu vode. Stete im i prije mirovine, jer puste proracunske milijarde odlaze za njihovo besposlicarenje, jer posteni i radisni ljudi sebi i svojim obiteljima ne mogu osigurati normalan i dostojan zivot.

Citat: › Čovjek hoće reći da su i tada po granatam i pucnjavom se radnivi HEP-a penjali na bandere, vatrogasci gasili kazalište, pekari pekli kruh koji smo jeli, i ostali ljudi koji su bili tu da bi život koliko-toliko funkcionirao.
I moji roditelji su radili za vrijeme rata, svi smo u obitelji imali nekoliko susreta sa smrcu. I, sto sad? Hocemo svima nama dati povlastene mirovine? Najbolje da svima koji su prozivjeli rat odmah damo PTSP mirovinu i mir. Svima super, svi sute.

Citat: › Prema tome pokaži malo poštovanja, ako ga uopće imaš, i za te ljude. Ja sam u vojsci proveo 17 godina i sad sam u mirovini i ne smatram se nametnikom ovog društva.
Jel' tih 17 godina sav radni staz koji si skupio, ili si i prije toga nesto radio? IMHO, ako u tih 17 godina pribrojimo 4-5 povlastenih [koliko je trajao sam rat, iako je upitno trebamo li brojati svih 5, ili samo one kad je bilo vojnih operacija], recimo da si odradio 21 godinu kao profi vojnik [sto je bilo tvoje zanimanje]. Dakle, nedostaje ti jos 19 godina radnog staza da budes jednak svim ostalim postenim ljudima u Hrvatskoj. Moguce da si ih stekao prije rata. U tom slucaju ti cestitam i svaka cast - ti si svoju mirovinu zaradio posteno i uzivaj u njoj!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hren
Offline
Avatar

Ukupno postova: 37
Lokacija: osk
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.04.2010. 10:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svi smo u pravu i nitko zasigurno ne želi omalovažavati važnost svih koji su živjeli i radili ovdje u tom periodu.Što reći npr.da od 700-injak bolničkih djelatnika,koji su tad odrađivali svoju radnu obvezu -tek je petina odabranih dobila status branitelja i to po izboru kriznog stožera.Već tada nismo svi bili jednaki.Mislim da je trebalo ,ili svi ili nitko.Al,ne ide to...Ovakvih je primjera pun grad.Ipak,da nas nije bilo na našim radnim mjestima (mislim na sve službe-HEP,HT,Vodovod,Unikom,Ukop,Sloboda,OTP i još mnogi),moji roditelji i buraz,sa svojim suborcima zasigurno ne bi tako grčevito branili položaje od Nemetina do IVanovca i uokrug...Prvo su se borili da sačuvaju nas u gradu ,a n za braniteljske privilegije koje su postale element razdora.Btw.kad je itko spomenuo civilne žrtve koji su stradali vozeći tramvaj i na radnom mjestu-imaju li oni braniteljski status?Sa sjetom se sjećam one ljudske topline i prijateljstva koje nas je držalo sa vjerom u bolju budućost.Nije valjda da je to bila ZABLUDA?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: