Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vrtići: Za dodatne aktivnosti po 40 kuna mjecečno

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65796
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.03.2010. 7:00 
Naslov:  Vrtići: Za dodatne aktivnosti po 40 kuna mjecečno
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Folklor, likovne, sportske, nogometne, ritmičke, gimnastičke, kompjutorske radionice i igraonice najčešći su kratki programi koji se organiziraju u vrtićima osječkog Centra za predškolski odgoj, a u njih je uključen velik broj djece. Prema anketi koju smo proveli u nekoliko vrtića, zaključili smo da je najveće zanimanje djece za likovne i sportske radionice.

- Riječ je o programima koji se održavaju dva puta tjedno, poslije dnevnog programa, traju 45 minuta, a cijena je 40 kuna mjesečno, kaže pedagoginja Zora Redžep-Borak.

Od 165 mališana, koliko ih pohađa vrtić “Sjenčica”, više od 70 ih je uključeno u likovnu, ritmičku i sportske radionice i igraonice. Najveće je zanimanje za sportske aktivnosti, stoga je 40 djece polaznika ove aktivnosti podijeljeno u dvije skupine. Aktivnosti je mnogo i u ostalim vrtićima, a zanimanje djece i roditelja je veliko. Tako u vrtiću “Vedri dani” od stotinu i tri mališana njih 40 pohađa različite radionice. Najviše ih je uključeno u likovnu radionicu, dok desetak djece pohađa dramsku radionicu. Uz to, jedna skupina djece uči engleski jezik. U dječjem vrtiću “Maslačak” tri skupine djece pohađaju kratke programe. Riječ je o sportsko-plesnoj skupini s dvadesetak mališana, a veliko je zanimanje predškolaca i za kompjutorsku radionicu. U tom vrtiću dvije skupine mališana uče engleski jezik, ukupno njih 40. Odgojitelji kažu da djeca ne idu cijele predškolske godine u istu radionicu, već ih mijenjaju. Kad im jedna dosadi, uključe se u rad druge radionice.

Engleski za 800 kuna

U organizaciji Pučkog otvorenog učilišta Osijek, u vrtićima se četvrtu godinu zaredom održava program ranog učenja engleskog jezika, i to u onim vrtićima u kojima roditelji pokažu zanimanje. Program traje cijele školske godine, od 1. listopada do 1. lipnja, a realizira se u prostorijama vrtića u poslijepodnevnim satima. Njime je obuhvaćeno 250 djece, engleski se uči u 14 vrtića, a cijena je programa 800 kuna.

Tekst: V.Latinović/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
meteje
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2010. 8:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve je to lijepo
ali sam vrtić košta 500 kn i najavljujuda će biti 650
to je strašno neki jedva plate i ovo kao npr ja
dok u zg košta 200 kn

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
The Kid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 111
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.03.2010. 10:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A što se dobije za osnonu cijenu ako nogoš poslje vrtića košta 40 kuna?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.03.2010. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam što je tu novo: godinama je tako - svaka aktivnost po 40 kn +cijena vrtića 500 kn. Aktivnosti organiziraju sami vrtići i to je dobro: tete su s djecom najveći dio dana, najbolje mogu ocijeniti tko što treba razvijati i tko na koju aktivnost. Djeca jako rado idu na ove dodatne stvari, pogotovo da ne moraju popodne spavati (kad su u toj fazi).
Ali ovaj tečaj engleskog što drže ovi iz Jegerove... Jedne godine sam nasjela kao i još dosta roditelja iz grupe, ali djeca doslovno nisu ništa naučila. Na završnoj priredbi iz engleskog bilo je komično - nakon godinu dana nisu znali ni pogoditi koje je koje voće! Iduće godine nije bilo zainteresiranih za ovaj tečaj - razumljivo. Pa, neće nitko baciti 800 kn! Tako da ako netko razmišlja o engleskom za dijete na jesen - bolje neka odabere drugu školu. A ovi neka poprave kvalitetu; pa nisu jedini u gradu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bubamaja
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.03.2010. 12:54 
Naslov: Beark ! Re: Vrtići: Za dodatne aktivnosti po 40 kuna mjecečno
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon u potpunosti se slažem!!!! a zašto se radionice plaćaju ako se održavaju u vrijeme koje smo već platili 500 kuna??????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.03.2010. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dakle ... bez tih dodatnih sadrzaja ... djete moze samo sjediti u kutu sobe i gledati u zrak ?

naplacuje li se i upotreba igracki posebno ? mozda wc ?

ovog mjeseca razgovor s tetama je na akcij samo 15 kuna, ali to nije sve ! osim razgovora, vase ce dijete biti pomilovano po glavi i svezat ce mu se pertle

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pandora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.03.2010. 1:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moje dijete ide u radionicu likovnog. Dakle plaćamo radionice za vrijeme boravka u vrtiću koje je već naravno plaćeno mjesećnim iznosom od 500kn. Nadalje, tu istu radionicu rade tete koje su zaposlene u tom istom vrtiću i to u sklopu svog radnog vremena. Prošle godine je bila ritmika, koju je vodila osoba iz plesnog kluba Shine, pa je bilo ok, da plaćamo dodatno jer je i plesni klub trebao platiti vrtiću dvoranu kojom se koristio, a i osoba koja je vodila ritmiku nije bila teta iz vrtića, ove godine na veliko nezadovoljstvo roditelja, nisu nam dali priliku da bude opet ritmika iz plesnog kluba Shine, nego gimnastika (to je više kao tjelesni) od tete iz vrtića. Moje dijete se ozljedilo prilikom vježbanja gimnastike i to dva puta i nakon toga smo je ispisali i upisali u likovnu radionicu. Naravno da u vrtiću nema zdravstvenog osoblja, niti je ta osoba koja radi sa djecom gimnastiku dovoljno kompetentna da bi to obavljala. Promatrajući taj sat gimnastike, vidjela sam da djeca jurcaju dvoranom, i da tu zapravo nema nekakvih vježbi... ukoliko dijete ne dolazi na svaki sat i na likovnom i gimnastici plaća se puna cijena, pa makar to bilo da je bilo samo jednom taj mjesec, jer ionako morate platiti do polovice tekućeg mjeseca. Kada su prošle godine imali ritmiku, na kraju godine su imali i plesnu izvedbu na Zrinjevcu, gdje smo mogli vidjeti što su radili sa našom djecom, a i djeca pokazati svoje naućeno znanje i vještine.

Mene zanima kome ide taj novac od recimo likovne radionice, jer to rade tete iz vrtića u svoje radno vrijeme?? (inaće likovna radionica se radi u vrijeme od 9:30 do 10h dva puta tjedno)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pandora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.03.2010. 2:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

samo da dodam da engleski u našem vrtiću je isto tako u vrijeme već plaćenog boravka vrtića, točnije od 14:30 do 15:15h. Nismo je upisali na engleski jer se tražilo da se potpiše ugovor sa učilištem i dobiju se uplatnice koje se plate unaprijed, bez obzira da li će dijete kasnije odustati. A isto smo ćuli loša mišljenja o kvaliteti programa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tinus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 64
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2010. 3:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
dakle ... bez tih dodatnih sadrzaja ... djete moze samo sjediti u kutu sobe i gledati u zrak ?

naplacuje li se i upotreba igracki posebno ? mozda wc ?

ovog mjeseca razgovor s tetama je na akcij samo 15 kuna, ali to nije sve ! osim razgovora, vase ce dijete biti pomilovano po glavi i svezat ce mu se pertle


jesi li ikad uopće imao priliku vidjeti što se radi u dječjem vrtiću ? očito nisi. e pa raspitaj se malo prije nego što dođeš i bubetaš gluposti.

djeci se za vrijeme boravka organiziraju razne igre, čitaju im se priče, crtaju, recitiraju, pjevaju, spavaju, imaju obrok... i da ima vremena kad se slobodno igraju sa igračkama.

znači manje više kompletno vrijeme u vrtiću im je organizirano. dodatne aktivnosti ne ovise o tetama u vrtiću i tih 40 kuna sigurno ne ide njima u džep kao što mnogi misle. to obično odrađuju vanjski suradnici a u njihovu kvalitetu neću ulaziti.na kraju krajeva nisu obavezne i svatko može provjeriti kako aktivnosti izgledaju.

moja stara radi u vrtiću pa recimo da znam o čemu pričam. i ti neki sitni novci koji se dobiju potroše se najčešće na kupovinu potrošnog materijala (boja, papira, fotokopiranje, uređenje panoa ...) . dosta često i roditelji uskaču u pomoć u nabavci. nekad se i višak novca koji je ostao iskoristio za plaćanje karti za kazalište djeci slabijeg imovinskog stanja. hrpu puta je stara davala i svoje novce za kupovinu istih što nije dužna.

naporan je to posao pogotovo kad su djeca još mala i treba im pomoć za svaku sitnicu (odlaske na wc, oblačenje, ...) još u grupi bude 20-25 djece. i za primjetiti je zadnjih godina trend "problematične" djece značajno porastao. dok ih je prije 10-15 godina bilo jedno-dvoje po generaciji sad je to četvero-petero sa isto tako nadobudnim roditeljima koji se dolaze prijetiti u vrtić i fizički razračunavat s tetama i drugim roditeljima jer je njihovo djete "neshvaćeno" a odbijaju prihvatiti da je problem upravo u njihovom djetetu

zdravstvenog osoblja u vrtićima nema, kao što ga nema ni u školama. u osijeku ima preko 10 vrtića i koja bi to cifra bila kad bi svaki vrtić imao dežurnu medicinsku sestru. vrtić bi onda koštao 1500 kn i opet bi se bunili. i da djeca se ozljeđuju, padaju, kao klinac uvijek sam bio pun masnica od nogoša, padova s bicikla, skejta.
kada sam išao na tečaj uplatio sam punu cijenu. morao sam izostati 10 tak puta zbog drugih obaveza i nitko mi nije vratio nikakve novce za propuštene sate.
ali za ovo o gimnastici se slažem. to bi trebao voditi netko ko je kompetentan u tom području a ne netko ko je eto došao da popuni rupu

i za to poskupljenje vrtića. kao da to ovisi o tetama. čim poskupe njoj će povećati plaću i napokon kupuje bmw-a koji toliko dugo čeka Smile . da sigurno.
ne kažem da i nema i onih koji svoj posao obavljaju traljavo. ima ih kao i svugdje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.03.2010. 10:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Tinus

moj komentar je bio ironican ... ni nikako nije bio upucen tetama u vrticu, jer su one zadnje u tom lancu.

vise je bio kritika na drustvo u kojem zivimo i upravu vrtica.

U ono mracno doba socijalizma sve slobodne aktivnosti djece su bile besplatne. od svih aktivnosti u vrticima, narodnoj tehnici, sportovi ... itd itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Đeđa_zaboravih_lozinku_od
Offline
Avatar

Ukupno postova: 161
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.03.2010. 16:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tinus je napisao/la (Pogledaj post): ›

jesi li ikad uopće imao priliku vidjeti što se radi u dječjem vrtiću ? očito nisi. e pa raspitaj se malo prije nego što dođeš i bubetaš gluposti.

djeci se za vrijeme boravka organiziraju razne igre, čitaju im se priče, crtaju, recitiraju, pjevaju, spavaju, imaju obrok... i da ima vremena kad se slobodno igraju sa igračkama.

znači manje više kompletno vrijeme u vrtiću im je organizirano. dodatne aktivnosti ne ovise o tetama u vrtiću i tih 40 kuna sigurno ne ide njima u džep kao što mnogi misle. to obično odrađuju vanjski suradnici a u njihovu kvalitetu neću ulaziti.na kraju krajeva nisu obavezne i svatko može provjeriti kako aktivnosti izgledaju.

moja stara radi u vrtiću pa recimo da znam o čemu pričam. i ti neki sitni novci koji se dobiju potroše se najčešće na kupovinu potrošnog materijala (boja, papira, fotokopiranje, uređenje panoa ...) . dosta često i roditelji uskaču u pomoć u nabavci. nekad se i višak novca koji je ostao iskoristio za plaćanje karti za kazalište djeci slabijeg imovinskog stanja. hrpu puta je stara davala i svoje novce za kupovinu istih što nije dužna.

naporan je to posao pogotovo kad su djeca još mala i treba im pomoć za svaku sitnicu (odlaske na wc, oblačenje, ...) još u grupi bude 20-25 djece. i za primjetiti je zadnjih godina trend "problematične" djece značajno porastao. dok ih je prije 10-15 godina bilo jedno-dvoje po generaciji sad je to četvero-petero sa isto tako nadobudnim roditeljima koji se dolaze prijetiti u vrtić i fizički razračunavat s tetama i drugim roditeljima jer je njihovo djete "neshvaćeno" a odbijaju prihvatiti da je problem upravo u njihovom djetetu

zdravstvenog osoblja u vrtićima nema, kao što ga nema ni u školama. u osijeku ima preko 10 vrtića i koja bi to cifra bila kad bi svaki vrtić imao dežurnu medicinsku sestru. vrtić bi onda koštao 1500 kn i opet bi se bunili. i da djeca se ozljeđuju, padaju, kao klinac uvijek sam bio pun masnica od nogoša, padova s bicikla, skejta.
kada sam išao na tečaj uplatio sam punu cijenu. morao sam izostati 10 tak puta zbog drugih obaveza i nitko mi nije vratio nikakve novce za propuštene sate.
ali za ovo o gimnastici se slažem. to bi trebao voditi netko ko je kompetentan u tom području a ne netko ko je eto došao da popuni rupu

i za to poskupljenje vrtića. kao da to ovisi o tetama. čim poskupe njoj će povećati plaću i napokon kupuje bmw-a koji toliko dugo čeka Smile . da sigurno.
ne kažem da i nema i onih koji svoj posao obavljaju traljavo. ima ih kao i svugdje.


zdravstvenog osoblja u vrtićima ima, u svakom vrtiću

a većina naših vrtića nije ni za k. (da prostite na izrazu) tete su u k. (oprostite opet) a djeca idu na zrak samo ako se poslože planeti taj dan kako treba pa teta nekim čudom bude dobre volje.. preskupi su u odnosu na ono što nude

i to je sve

(isprika onim vrtićima koji su ok, a takvih je, koliko ja znam samo par)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Đeđa_zaboravih_lozinku_od
Offline
Avatar

Ukupno postova: 161
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.03.2010. 17:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › @Tinus

moj komentar je bio ironican ... ni nikako nije bio upucen tetama u vrticu, jer su one zadnje u tom lancu.

vise je bio kritika na drustvo u kojem zivimo i upravu vrtica.

U ono mracno doba socijalizma sve slobodne aktivnosti djece su bile besplatne. od svih aktivnosti u vrticima, narodnoj tehnici, sportovi ... itd itd.


mudro ograđivanje Laughing

tete su itekako problem, one su te s kojom naša djeca provode vrijeme, a ne sa upravom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Đeđa_zaboravih_lozinku_od
Offline
Avatar

Ukupno postova: 161
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.03.2010. 17:04 
Naslov:  Re: Vrtići: Za dodatne aktivnosti po 40 kuna mjecečno
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a gore spomenuti Maslačak je katastrofa

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
The Kid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 111
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.03.2010. 3:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Teta u vrtiću ima odličnih i manje dobrih, ak je teta loša roditelj nema kome prigovoriti a i ne smije, istoj osobi povjerava dijete, dakle prigovora nema. Pored skupog vrtića, treba platit dodatne aktivnositi, nogomet poslje vrtića košta 40 kuna. Pored svega navedenog obaveza roditelja je donjeti bombone ili kekse, maramice, čaše i wc papir.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pandora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.03.2010. 23:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Đeđa_zaboravih_lozinku_od je napisao/la: ›

zdravstvenog osoblja u vrtićima ima, u svakom vrtiću

a većina naših vrtića nije ni za k. (da prostite na izrazu) tete su u k. (oprostite opet) a djeca idu na zrak samo ako se poslože planeti taj dan kako treba pa teta nekim čudom bude dobre volje.. preskupi su u odnosu na ono što nude

i to je sve

(isprika onim vrtićima koji su ok, a takvih je, koliko ja znam samo par)


da, zdravstveno osoblje bi po propisima trebalo biti u svakom vrtiću, pogotovo kada se radi gimnastika sa djecom u dobi od 3 ili 4 godine. Voljela bih da mi dijete provodi što više vremena na zraku, a svega par puta godišnje izađu na zrak... u jesen ili prolječe kada sunca ima samo do 16h, a ja dođem nakon posla po dijete i dan je već gotov, a moglo je provesti barem 1h na zraku dok je za to vrijeme gledalo crtić u sobi vrtića... ili u ljeto kada su vrućine nesnosne i ne može se disati u sobama, ali svejedno rijetko se nalaze u parku kojeg vrtić ima...

The Kid je napisao/la: ›
Teta u vrtiću ima odličnih i manje dobrih, ak je teta loša roditelj nema kome prigovoriti a i ne smije, istoj osobi povjerava dijete, dakle prigovora nema. Pored skupog vrtića, treba platit dodatne aktivnositi, nogomet poslje vrtića košta 40 kuna. Pored svega navedenog obaveza roditelja je donjeti bombone ili kekse, maramice, čaše i wc papir.


da, svaki mjesec su svi roditelji obavezni donositi u našem vrtiću ubruse i plastične čaše, a ono što doneseš za proslavu rođendana djeteta se pola od toga servira a ostatak se sprema za kasnije kako bi imali slatkiše kroz cijelu godinu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: