Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Windows 7 ili Vista

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Bolji ti je Vista ili 7

Win 7
33%
 33%  [ 19 ]
Vista
8%
 8%  [ 5 ]
Koristim XP
56%
 56%  [ 32 ]
Nemam pojma o čemu pričaš
1%
 1%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 57


Autor Poruka
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2009. 10:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
e pitanje za sve. sad sam si napokon sve personaliziro, naštelovo, nakrko hardove svime što mi treba i zanima me. da li će mi se sve srušit jer imam rc 1 verziju (onu bespla skinutu s neta). mislim da ne bi trebalo al s majkrosoftom se nikad ne zna. znam da je bila neka priča da kao x.y. datuma sve kao pada osijek031.com smile pa me zanima


Kao što sam objasnio u postu sa linkom na stranici prije - moguće je napraviti upgrade sa RC1 na RTM (konačna verzija), ali se apsolutno preporuča napraviti clean install.
RC1 istječe 1.6.2010., tako da je apsolutno preporučljivo napraviti upgrade što prije.
Što se tiče tvojih postavki, kastomizacija i štoveć - prebaciš sve koristeći 'Windows Easy Transfer' (odličan alat, meni puno pomogao u prelasku sa XP-a). Programe ćeš morati reinstalirati (ako radiš clean install).
I, da, prije čačkanja mečke po peceju: Start -> Backup
Čisto da ne cviliš kak' si zajebo i kak' sad to sve vratiti Wink

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2009. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nedavno sam imao Windows 7 instaliran i imao sam problema sa instalacijom nekakvih starijih programa(konkretno Mechanical 2005 mi nije uopce htjeo pokrenuti).Mechanical 2009 mi je pokrenuo bez problema,ali posto sam tek poceo s radom u tom programu 2009 je znanstvena fantastika za mene Very Happy.
E sad planiram si uzet novi komp pa razmisljam koji cu OS stavit.Recite vi meni jel ima kakvo rjesenje da svi programi rade na sedmici ili da se drzim XPa ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2009. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tux je napisao/la: ›
Nedavno sam imao Windows 7 instaliran i imao sam problema sa instalacijom nekakvih starijih programa(konkretno Mechanical 2005 mi nije uopce htjeo pokrenuti).Mechanical 2009 mi je pokrenuo bez problema,ali posto sam tek poceo s radom u tom programu 2009 je znanstvena fantastika za mene Very Happy.
E sad planiram si uzet novi komp pa razmisljam koji cu OS stavit.Recite vi meni jel ima kakvo rjesenje da svi programi rade na sedmici ili da se drzim XPa ?

SVI programi koji su ti radili na XP-u, radit će ti na 7 Professional ili Ultimate editionu.
http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/get-started.aspx
http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx
Pretpostavka je neki od novijih procesora sa nativnom podrškom za VM hipervizore.

Windows 7 također može iz boot-a pokretati virtualne mašine:
http://blog.frankovic.net/2009/05/boot-win-2008-r2-rc-from-vhd/

Alat za konverziju fizičkih diskova u VHD format:
http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/ee656415.aspx

PS: kupci Professional i Ultimate inačica dobivaju bespla licencu XP Professional SP3 OS-a, kako bi mogli koristiti XP mode.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2009. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kao što sam objasnio u postu sa linkom na stranici prije - moguće je napraviti upgrade sa RC1 na RTM (konačna verzija), ali se apsolutno preporuča napraviti clean install.
RC1 istječe 1.6.2010., tako da je apsolutno preporučljivo napraviti upgrade što prije.
Što se tiče tvojih postavki, kastomizacija i štoveć - prebaciš sve koristeći 'Windows Easy Transfer' (odličan alat, meni puno pomogao u prelasku sa XP-a). Programe ćeš morati reinstalirati (ako radiš clean install).
I, da, prije čačkanja mečke po peceju: Start -> Backup
Čisto da ne cviliš kak' si zajebo i kak' sad to sve vratiti Wink


a ništ ondak kad se pojavi negdje full verzija skinut i instalisovat. nikakvo čačkanje mečke ne dolazi u obzir. kad god sam čačko mečku najebo sam. sve podatke i sve potrebito na prijenosni hard i čisti install pa ondak easy transfer i voila Very Happy
e jebga sad ondak treba nabavit full verziju. jel izašla (a da nije corporate verzija), jel ima neko, jel ima gdje za skinut po mogućnosti s trajnim serialom koji mi neće reć za par dana "ček malo nis ti jedini sotim sranjetom ne ne ne rušit odma sve, zvat fbi zvat boga i he-mana i sve najebo si" Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2009. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
sve podatke i sve potrebito na prijenosni hard i čisti install pa ondak easy transfer i voila Very Happy


Samo da je koplicirat'... Very Happy
Control Panel -> Backup and Restore
Namjesti tamo sve, pusti backup da krene i odi se ljubit sa curom si il' zurit u sunce il' nešt'... Wink

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2009. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la: ›
sve podatke i sve potrebito na prijenosni hard i čisti install pa ondak easy transfer i voila Very Happy


Samo da je koplicirat'... Very Happy
Control Panel -> Backup and Restore
Namjesti tamo sve, pusti backup da krene i odi se ljubit sa curom si il' zurit u sunce il' nešt'... Wink


nisi mi odgovorio na pitanje Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2009. 15:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="Monstrum"]
[quote="bazooka_joe";p="272463"]
Monstrum je napisao/la: ›
nisi mi odgovorio na pitanje Wink

Nisam vidio upitnik. ;-)
Znam ja tko ima RTM,al' ja cekam sluzbeni launch 22.10.
Nisam gledao gdje ima za skinuti,niti znam koji su anti piracy mehanizmi ugradjeni u win7. Eto.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2009. 15:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e to te ja pitam. znači do 22.10. ostaje sve kako je. tnači cca 2 mjesec se mogu očekivat već krekirane verzije sedmice po mojim nekim procjenama Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2009. 20:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sad sam se izgubio.Sta je sa sedmicom,jel ima kakva normalna verzija za instaliranje pa da trazim po netu ili da cekam nesto?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2009. 20:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oficijalna verzija izlazi 22.10., znaci sve sto skines sad morat ces upgrejdirat najkasnije do 6. mjeseca. najbolje je onda sacekat jos par mjeseci da se pojave krekirane verzije koje ce radit na vjeke vjekova Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2009. 21:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U tom slucaju mi se cini da cu ipak pricekati.Ajde cim netko naide na kakav kvalitetan torent sa svim tim krekovima,upgrejdovima,oriđinal verzijama,ovim onim neka odma salje na prajvejt.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.10.2009. 0:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RTM (release to media) je verzija koja ide u stampariju,dakle finalna.
No,ipak bi ste trebali malo pricekati dok se ocisti smece sa torrenata. I citati komentare na torent servisama ;-)

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2009. 0:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › RTM (release to media) je verzija koja ide u stampariju,dakle finalna.
No,ipak bi ste trebali malo pricekati dok se ocisti smece sa torrenata. I citati komentare na torent servisama ;-)


pa kolko si kontam, minimalno do negdje 2-3 mjeseca. da se to sve fino isfiltrira i da se skupi seedera i da se pošteno krekira, po mogućnosti da se može update vršit Smile za sad je RC1 dovoljno Smile
kad se sjetim XP-a i onog masakra oko genuine sranja pa popizdio sam načisto, al je zato za par mjeseci izašo xp sp3 genuine free i udri brate Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2009. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ima već za skinut pune verzije, genuine free, filtrirane i da se mogu apDeJtirat Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ja_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 138
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2009. 12:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo bih rekao da je poll nedorecen. Apsolutno glasam za Win7 ali trenutno koristim WinXP iz praktičnih razloga.

Na bratov lap sam jos davno stavio Win7 i stroj jos i danas leti, radi bez stekanja, nikad iritantne i nelogicne stvari se ne dogadjaju sto je to cest slucaj na Visti, bar kod naprednijih korisnika. A na lapu mog bratica se vrti Vista i nemoguce je postalo na njemu raditi, totalno za popiz...a to su inace dva identicna laptopa.

Znam da ovo nije neki detaljni geekovski primjer, ne da mi se Very Happy ali mislim da jasno i praktično pokazuje gdje treba ici. Pozz

_________________
Breastfeeding

It Rocks!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: