Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Jeste li osvetoljubivi?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2008. 18:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la: › Praštaju uglavnom budale,kukavice i prije svega psihički slabi ljudi.

Ima jedna izjava iz Schindlerove liste, a kaže ju Oscar Schindler njemačkom onom nekom pukovniku dok je gađao "iz hobija" logoraše :
Nije moć držat prst na okidaču i ubiti čovjeka, moć je držat prst na okidaču i pustit čovjeka da ode.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.09.2008. 18:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kada sam bila mlađa, bila sam sklona osvetama. Onako iz objesti i nekakvih igranja igrica.

Sada ipak malo više razumijem ljude i njihove odluke i postupke i poštujem ih iako su me povrijedili. Shvatila sam da sve dođe na svoje, kad" tad", pa se onako iz prikrajka smijem i likujem. Kažu da ni to nije dobro, ali eto ja sam ipak samo čovjek.

Često se volim služiti poslovicama ili riječima velikih ljudi, pa jedna kaže: Osveta je juha koja se jede hladna,,,,,

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bondgirl
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.09.2008. 18:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

obyzouth je napisao/la (Pogledaj post): ›
kopile je napisao/la (Pogledaj post): › Neosvećuju se samo oni koji nisu u stanju osvetiti se(bilo fizički ili psihički),pa onda prodaju krajnje jadne i jeftine fore o praštanju.Oni koji olako praštaju osuđeni su da konstantno doživljavaju upravo ono što su olako oprostili.Praštaju uglavnom budale,kukavice i prije svega psihički slabi ljudi.


osijek031.com smile u skoro 100 % slučajeva istinito, licemjerje zaogrnuto u neke kvazireligijske vrijednosti.

Prilika koju si dobila nije slučajna, prema tome, iskoristi je.


I meni se čini da će tako biti najbolje i najpoštenije za sve.Da prijeđem preko toga,to jednostavno ne mogu i nisam tip koji može strpljivo čekati da dođe ono
kad-tad.Nije sad ni da želim neku krvničku osvetu ili neku dramu,čisto jedan potez koji bi dotičnog gospodina spustio na zemlju i dao mu malo povoda da se zamisli nad svojim postupcima i da ga ljudi koje nemilice gazi stave pod povećalo i pomno promatraju svaki njegov pokret.Znam da bi ga to dotuklo,posato bi paranoičan i ne bi nigdje imao mira...zvuči mi kao sasvim solidna kazna za njegova nedjela

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.09.2008. 19:01 
Naslov:  Re: Jeste li osvetoljubivi?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osveta je niska pobuda kratkotrajnog vijeka trajanja.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
honey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.09.2008. 17:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osvetoljubiva sam i ne mogu si pomoći
tko mi stane na žulj - dobije natrag

moj savjet tebi -osveti se jer iz tvog posta jasno je da to želiš,poslije bar nećeš žaliti što to nisi napravila

_________________
nije bogat čovjek koji puno ima, nego onaj koji malo treba Vjestica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
imart314
Offline
Ukupno postova: 49
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.09.2008. 20:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

honey je napisao/la (Pogledaj post): › osvetoljubiva sam i ne mogu si pomoći
tko mi stane na žulj - dobije natrag

moj savjet tebi -osveti se jer iz tvog posta jasno je da to želiš,poslije bar nećeš žaliti što to nisi napravila
jesam jako,ubijammmmmmmmmmmmmmmm

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dambix
Offline
Avatar

Ukupno postova: 137
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.09.2008. 22:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čim mi se pruži prva prilika vraćam deset puta gore i ne zanima me tko će još stradati Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.09.2008. 7:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...nema slade stvari od osvete...polako i bolno vracanje Smile...ne valja ostati duzan nikome i u nikojem smislu

_________________
We shall never surrender !!!! W.C.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.09.2008. 10:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja nisam osvetoljubiva osoba, bar ne u smislu da ću ja sad nekome kovati kojekakve planove kako da mu se osvetim i kako da mu napakostim, to mi je apsolutno jadno, i osim toga, gubitak vremena. Imam sreće (ako to je sretna osobina) da posjedujem određeni oblik sposobnosti da čovjeka svojim ponašanjem, a češće i svojim riječima ubijem u pojam u tolikoj mjeri da bi vjerojatno bio puno sretniji da sam uzela pištolj i na licu mjesta ga napucala. Ali to se dešava samo u iiiznimnim situacijama, kada me toliko jako povrijede, da mi se preklopi nekakav prekidač u glavi koji me pretvori u prvoklasnu kuju. Kažem, jako rijetko Smile Inače sam apsolutni pacifist.

Odgovor na tvoje pitanje-da li mu se osvećivati- moj savjet je NE. Kojekakve zakulisne igrice i spletkice su, prije svega, djetinjasto ponašanje i vrlo ''niski'' oblik riješavanja sukoba. Tzv. ''kokošji stil''. Mislim da je puno bolje pokazati psihičku snagu i ići onom linijom -ma bolja sam od njega/nje- i tako se osvetiti.

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jasnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 159
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.09.2008. 11:09 
Naslov:  Re: Jeste li osvetoljubivi?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bondgirl je napisao/la (Pogledaj post): › Recimo da izađete iz odnosa koji vas je povrijedio i izmučio,u kojem ste bili iskorišteni i izmanipulirani...... pronašli ste svoj mir i krenuli dalje,preboljeli tu osobu koja vam je nanjela puno boli.I sad, prođu mjeseci i pruži vam se prilika za neku vrstu osvete toj osobi koja vas je toliko povrijedila....


Istu sam situaciju proživjela. Nisam zlobna osoba i ne veselim se tuđoj nevolji, ali kada sam čula kakav je feedback lik dobio (za sve ono loše što je meni učinio), bila sam sretna kao malo dijete.
Mislim da se ne treba osvećivati, sve dođe na svoje i mislim da će taj netko tko te povrijedio kad tad dobiti reakciju za svoje nedjelo. Ali, isto tako smatram kako u situacijama u kojima smo povrijeđeni ne treba držati jezik za zubima, treba diplomatski i hladne glave sve skresati u facu gadu koji nas vrijeđa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bondgirl
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.09.2008. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
Odgovor na tvoje pitanje-da li mu se osvećivati- moj savjet je NE. Kojekakve zakulisne igrice i spletkice su, prije svega, djetinjasto ponašanje i vrlo ''niski'' oblik riješavanja sukoba. Tzv. ''kokošji stil''. Mislim da je puno bolje pokazati psihičku snagu i ići onom linijom -ma bolja sam od njega/nje- i tako se osvetiti.


U pravu si potpuno. Bila sam jako nabrijana na tu ideju,ali sam shvatila da bih se tako samo spustila na njegov nivo,koji je btw. vrlo nizak,a o tome koliko bih ja ispala djetinjasta.I ja sam jedna od onih koji vjeruju da tuđa nedjela kad-tad dođu na naplatu,samo je nekad teško čekati dok taj trenutak dođe.
Linija ja sam bolja od tebe je najbolje rješenje moje situacije,jer prema informacijama kaoje sam dobila nakon nekog vremena s tim likom, shvatila sam da doista i jesam. U biti je on taj koji je jadan i treba ga sažaljevati jer svoju "muškost" dokazuje na potpuno pogrešan način, a kraj sebe ima ženu koja zna da je takav,ali misli da je jadna i da ne može naći boljeg. U biti i zaslužuju jedno drugo i treba ih sažaljevati jer dpoista ne znam tko je jadniji u cijeloj toj priči.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.09.2008. 11:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bondgirl je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
Odgovor na tvoje pitanje-da li mu se osvećivati- moj savjet je NE. Kojekakve zakulisne igrice i spletkice su, prije svega, djetinjasto ponašanje i vrlo ''niski'' oblik riješavanja sukoba. Tzv. ''kokošji stil''. Mislim da je puno bolje pokazati psihičku snagu i ići onom linijom -ma bolja sam od njega/nje- i tako se osvetiti.


U pravu si potpuno. Bila sam jako nabrijana na tu ideju,ali sam shvatila da bih se tako samo spustila na njegov nivo,koji je btw. vrlo nizak,a o tome koliko bih ja ispala djetinjasta.I ja sam jedna od onih koji vjeruju da tuđa nedjela kad-tad dođu na naplatu,samo je nekad teško čekati dok taj trenutak dođe.
Linija ja sam bolja od tebe je najbolje rješenje moje situacije,jer prema informacijama kaoje sam dobila nakon nekog vremena s tim likom, shvatila sam da doista i jesam. U biti je on taj koji je jadan i treba ga sažaljevati jer svoju "muškost" dokazuje na potpuno pogrešan način, a kraj sebe ima ženu koja zna da je takav,ali misli da je jadna i da ne može naći boljeg. U biti i zaslužuju jedno drugo i treba ih sažaljevati jer dpoista ne znam tko je jadniji u cijeloj toj priči.

E pa upravo tako onda i furaj- sljedeći put kad ga sretneš, glavu visoko gore, nos u oblake i šerifski hod tipa-Ma ja sam carica..
Posljedica toga će biti njegovo razočaranje činjenicom da te ipak nije uspio toliko povrijediti kako je planirao (iako možda i je uspio).. Ok je pokazivati slabosti, ali u nekim slučajevima to ne treba. A kao što sam rekla, spuštanje na neke niže razine ti neće pomoći nikako, samo ćeš se eventualno još uplesti u kojekakve spletkice trkelj mrkelj, što je, ponavljam, odraz slabosti i jadno je.

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.09.2008. 16:20 
Naslov:  Re: Jeste li osvetoljubivi?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="bondgirl";p="190718"]
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › ...osveta je za slabiće... Ona daje samo određeno trenutno zadovoljstvo, a tebe prikazuje kao ono što jesi, a to bi u ovom slučaju bilo zlopamtilo...
quote]

Zašto misliš da je osveta za slabiće? Rekla bih da je da se osveta dogodi neposredno nakon što pukne takav neki odnos pa bude ono dječje tipa eto ti sad na kad si ti i mene zavaljao,sad ćeš vidjeti svoje....Ali kad prođe izvjesno vrijeme,a ta vam osoba i dalje daje do znanaj da je baš takva kakvom ste ju doživjeli i da bi vam opet učinila isto zlo da joj dopustite,šta onda? Da li biste tada bili zlopamtilo ili biste sebi olakšali dušu,on bi dobio možda zasluženu kaznu ili barem sramotu kakvu i zaslužuje pred ljudima kojima je maazo oči,a još možda usput i treća osoba kojoj je mazao iste shvati kakav je....što bi mi iskreno bio velik gušt...ne znam ni sama šta da radim


Prvo rasčistimo! Ovdje razgovaramo o običnim, svakodnevnim gluparijama koje se događaju. Dakle, ne razgovaramo o nekakvim ubojstvima, silovanjima, učestalim zlostavljanjima i dr. gadostima...

Ja bih isto rekla da je osveta za slabiće. Slabići u ovom slučaju pretstavljaju ljude koji su s izraženim deficitom samopoštovanja i samouvjerenosti izgradili enorman, lažni egotrip kao čupalicu iz problema. Samim time digli sebe odnosno svoje postojanje u razine u kojima prilikom doživljavanja bola ili razočarenja biva upravo ego pogođen pa se često čuje rečenica: ma ona će meni ili znaš li ti tko sam ja?
Ma tko si ti brate? Kap vode u moru...Po meni osoba koja ima izgrađenu viziju svijeta i međuljudskih odnosa neće koristiti osvetu da bi liječila svoje rane.

da bi vam opet učinila isto zlo da joj dopustite,šta onda?
Onda si sama kriva jer si znala kakav je ta osoba i samim time si joj dala za pravo da te ponovno povrijedi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bubamara
Offline
Avatar

Ukupno postova: 33
Lokacija: tamo gdje je sve po mom
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.11.2008. 17:11 
Naslov:  Re: Jeste li osvetoljubivi?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poznam jednu osječku blogericu i kolumnisticu, koja je odbačena od ljubavnika, osvetoljubivo nazvala njegovu suprugu i sve joj ispričala.
Poštenije bi bilo s obzirom da joj je renatala muža godinu dana da joj je uplatila jedan wellnes weekend ili nešto slično.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bondgirl
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.11.2008. 21:18 
Naslov:  Re: Jeste li osvetoljubivi?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bubamara je napisao/la (Pogledaj post): › Poznam jednu osječku blogericu i kolumnisticu, koja je odbačena od ljubavnika, osvetoljubivo nazvala njegovu suprugu i sve joj ispričala.
Poštenije bi bilo s obzirom da joj je renatala muža godinu dana da joj je uplatila jedan wellnes weekend ili nešto slično.


Ja sam nedavno učinila isto. Nisam bila odbačena ljubavnica, nego sam se viđala s jednim likom i kad sam shvatila za što me iskorištava,jednostavno sam otišla iz tog odnosa. Nakon puno mjeseci, to me još dugo mučilo, mislim činjenica da je on ego triperaš i beskrajno jadan te da svoju muškost dokazuje na pogrešan način.
Puno me ljudi pitalo što sam time htjela postići, mislim činjenicom da mu cura sazna.Njoj nisam željela ništa loše, nego samo da vidi s kakvim idiotom ima posla, jer nije ništa kužila da joj muva iza leđa.U biti sam samo htjela da mu se malo zatrese tlo pod nogama i da vidi da nije nedodoirljiv i da se ne može samo tako poigravati s ljudima i njihovim osjećajima. Ta je priča došla i do njezinih pa ga je ona ostavila i izbacila iz stana. Što je bilo nakon toga tj. je li mu u međuvremenu oprostila, ne znam i nije me baš ni briga.Ali što bih dala da sam mu mogla vidjeti facu kad je saznala.....nije ni u najluđim snovima slutio šta mu se sprema. Zločesto, znam , i nizak je udarac,ali je bio tj. je gnjida posebne vrste pa sam procjenila da je to adekvatna i primjerena kazna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: