Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Google Chrome browserom napada Internet Explorer

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2008. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
prvo mi je klao fejs i uopće mi neda ništ da klikam apsolutno neda, morao sam iz ie mijenjat neke postavke, da bi se vratio i jedno brat bratu 10X mi je srušio poker u pol igre al da je samo to, bilo šta što koristi flash mi kolje užasno, idem sad nanovo instalirat flash i javu za nedaj bože jer sam pročito da s beta verzijom jave ima sranja al kao radi se na tome pa se javim kroz po sata sat kad mi prvi put oruši nešt i kad popizdim


hehe, facebook je inace primjer krasne optimizacije Smile

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2008. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to je istina i žalim dan kad sam se logiro tamo al jebga sad kad jesam neć brisat ništ al mi ovo užasno pije krv

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2008. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i opet mi je srušio sve sad ne valja adobe shockwawe player pa sam sad i to instaliro, zadnji, i opet ošo na poker i opet jede govna osijek031.com smile
postajem sve ljući i ljući

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2008. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
to je istina i žalim dan kad sam se logiro tamo al jebga sad kad jesam neć brisat ništ


Hehe, i da hoces - ne mozes samo tako obrisat profil od tamo; to ti je ko prokletsvo

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2008. 13:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
i opet mi je srušio sve sad ne valja adobe shockwawe player pa sam sad i to instaliro, zadnji, i opet ošo na poker i opet jede govna osijek031.com smile
postajem sve ljući i ljući

možda ti poručuje da se trebaš ostaviti pokera

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2008. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne dok dobijam osijek031.com smile hahahaha
btw još mi ga nije orušio s novim shockwaveom i javom i svime i svačime ali neke dumine ne rade, tipa onaj chat što ima na fejsu ne radi skupa s pokerom uglavnom da ne duljim jel neko zna kad će update novi tj kolko će se čekat da se oprave neke sitnice znam da se na ff 3.1 nakon izlaska čekalo samo par dana pa ono ako netko zna Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2008. 14:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

GOTOVO PUN MI GA JE KURAC !!!!!!!!!!!!!! osijek031.com smile shockwave player has crashed aj bog di mi je mozilla jebeš ovo sranje kad ga oprave možd ga ponovno počnem upotrebljavat do tada adio

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.09.2008. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: › sviđa mi se odvojeni proces za svaki tab, jerbo ih obično imam otvorenih 20+, pa kad se jedan sruši - ne ruši se cijeli browser; nice.

tabmix plus meni u firefoxu snimi sve tabove i sve ih vrati u eventualnom slučaju rušenja Smile


Evo i malo da se nasmijemo uz Chrome Very Happy


_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2008. 14:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
tabmix plus meni u firefoxu snimi sve tabove i sve ih vrati u eventualnom slučaju rušenja Smile


ali je tabmix plus add-on, jelte... ja ipak ne želim da mi se sruše SVI tabovi.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2008. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kontam si da je chrome ok za radnu sredinu al brate FF rulz zajeb ja ga maknuo, možd ga stavim jenom kad ga malo više usavrše al za sad ne Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2008. 19:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja popizdio nakon drugog otvorenog sajta... neka skriptica na ptićici mi neradi neki padajuči izbornik i to je to odma sam se oprostio jebiga... a činio se kul na početku

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.09.2008. 23:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel' ne'ko instalir'o Google Chrome?
probao sam ali mi se ruši odmah nakon instaliranja. Odnosno refresha mi ekran pa ne vidim prozorčić s buttonima. Imal' netko stim iskustva?

A brate mili, deinstalirati ga nemoš'.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.09.2008. 9:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: ›
Odnosno refresha mi ekran pa ne vidim prozorčić s buttonima. Imal' netko stim iskustva?

A brate mili, deinstalirati ga nemoš'.


Ne kužim opis problema, probaj pronaći ovdje:
http://code.google.com/p/chromium/issues/list

Jel' to nešto ovakvo?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
alexia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 237
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.09.2008. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve pohvale za chrome. imam jednu zamjerku.

zašto mi chrome, za razliku od firefoxa, kad upisujem nešto u neko polje na stranici ne izbaci ono što sam prije tipkala (npr. username, riječi upisane na googleu i sl.) ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.09.2008. 15:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo, nakon nekog vremena...

Chrome prednosti u odnosu na konkurenciju:
- superbrz javascript interpreter
- superbrz rendering engine (stranica se prikazuje N puta brze nego u drugim browserima)
- odlicno handlanje procesa i memorije

Chrome mane (IMHO, IMHO):
- zelim i tabove na koje sam navikao
- zelim pluginove na koje sam navikao
- ne zelim rusenja
- ne zelim da mi se Facebook zakolje ili radi sporije nego u Firefoxu ili IE (ovo se dogodi vec nakon 3 minute koristenja)
- zelim veliki community developera u pozadini
- zelim raznovrsne pluginove gdje mogu birati sto zelim (a ponekad i sto ne zelim ;-))
- ne zelim da mi se instalira 10 googleovih update memory_resident drkalica (gears + toolbar) - provjere novih verzija se mogu radi i pri startanju programa, kao sto Firefox cini


Imam osjecaj da je Google lansirao poluproizvod. To mi govori i cinjenica da samo lansiranje nije proslo bez problema (kasnjenje, odgode) - vjerojatno su peglali zadnje bugove. Cini mi se da je Google pozurio s Chromeom kako bi prestigao MS u lansiranju IE8, ali ne zbog browsera, nego V8 Javascript interpretera za koji su vjerojatno optimizirane sve Googleove aplikacije - ako i nisu, google bi volio pod svojim skutima imati novi Javascript interpreter engine.

Zakljucak - koristio sam ga par dana i to je to. Koristit cu ga tu i tamo za neke stvari, ali definitivno nece biti moj browser no1. Zao mi je sto radi samo na WinXP+, kontam da bi Chrome znao izvuci dosta snage iz slabijih strojeva, koji se uglavnom vrte na Win2K i Win98 OS-ovima. Ovako moram i na takve masine stavljati Firefox. ;-)

Drzi me nada da ce FFox ekipa uzeti iz Chrome-a ono sto valja i sto bi zadovoljilo i sam Google: V8 Javascript interpreter i process handling. Ili u krajnjoj liniji - Firefox ljusci ostaviti mogucnost izbora rendering enginea: AppleWebKit + V8 ili Mozilla.

Evo par statistika od 02-11.09.2008. (9 dana) o browserima u kojima se renderira portal Osijek031.com:

Svi browseri (60,000 unique posjeta za razdoblje 02-11.09.)


Chrome only (u istom razdoblju)

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: