Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vađenje umnjaka

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2013. 18:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gamad jedna..1000 kn za vađenje zuba?! 500 kn?! 200 kn?! Nisu normalni...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2013. 18:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Gala_pia
To ti je normalno nakon vadenja.
Mislim da bi ti bilo lakse da jedes neku tekucu hranu koju samo gutas da se ne moras muciti sa zlicom. Stavis u blender banane, mlijeko, kakao i prva 2-3 dana ti je to sasvim ok dok malo ne profunkcioniras.

I da te utjesim malo...
Kad sam prvi put vadio zub bilo mi je isto tako ko tebi sada: oteklina ogromna, bol za usrat se (bio sam nadrogiran 3 dana analgeticima), usta ne mozes otvorit, 3 dana pio samo te shakeove, ne funkcioniras, grozno sam se osjecao.
Kad sam drugi put vadio (bilo me strah bolova i preventivno sam rekao zubarici da mi prepise ketonal Very Happy), a kad ono bas nista! Oteklina minimalna i uopce se nije niti vidjela, boljelo me nije apsolutno nista niti sam popio koju tabletu, drugi dan vec lagano jeo krutu hranu. Super! Jedino sto je ta rana krvarila jedno 4-5 dana, ali to je bio jedini problem.
A treci put kad sam vadio zub (to je doduse bila sestica, ne umnjak) isao sam istu tu vecer na koncert, skakao, zajebavao se i napio se ko svinjica! Very Happy
Sve individualno i ovisi kakav je zahvat tako da eto imaj nade da ti nece i ostali biti takvi... Smile


@Boost
Ako zidar, vodoinstalater ili automehanicar mogu naplatiti sat vremena rada 100-200 kn, ne znam zasto i doktor ne bi mogao pola sata 200 ili sat vremena 500 kn.
Mogao si bogovski zagrijati stolicu 5-6 godina pa i ti biti "gamad" koja ce sat vremena rada naplacivati 500 kn. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2013. 20:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čuj, ja sam stolicu grijao, fax završio, ali što je previše, previše je.
Možda imam krivi osjećaj da vađenje umnjaka traje manje od sat vremena.
Sada čitam i da lažu, varaju i kradu ljude, naplaćuju štošta što ne bi smjeli...gamad.
Čast iznimkama..ako ih ima..srećom, imam jako dobre zube pa zubara vidim jednom u 15 godina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2013. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la (Pogledaj post): › Čuj, ja sam stolicu grijao, fax završio, ali što je previše, previše je.

Meni je vadenje zuba zena naplatila 200 kn. Trajalo je oko pola sata i to uopce ne smatram pretjeranom cijenom.

Svatko ima svoje misljenje, ali ja znam da kad vozim auto na servis da je njihov radni sat 150-200 kn, a govorimo o trogodisnjoj srednjoj skoli. E sad usporedi njihovu cijenu sa ljudima koji su zavrsili tezak stomatoloski fakultet koji traje 5 godina + specijalizacija oralne kirurgije koja traje jos dodatne 4 godine.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2013. 22:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ok, ajde, 200 kn ako traje pola sata...ali 1000?
I kakve fakultet ima veze?
Iznenadio bi se koliko je automehanika složen, kompliciran i zahtjevan posao s velikom odgovornošću.
Hrpa ljudi s fakultetom su nesposobni, hrpa ih radi za smiješne plaćice od 3000kn, hrpa ih ni nema posao.
A opet, znam nekoliko vrlo sposobnih ljudi koji nisu tratili vrijeme na bogomdane fakultete i sada zarađuju i po nekoliko desetaka tisuća kn mjesečno. Podrazumijeva se da rade za strance.
Ode ja u offtopic...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2013. 0:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1000 kn je definitvno pretjerivanja - slazem se. Ali to moze raditi taj kirurg u Brodu koji vjerojatno ima monopol, ali cisto sumnjam da ima budala koje to placaju.
Meni je zena lijepo rekla 200-400/500 kn ovisno o trajanju i kompliciranosti zahtjeva. Trajalo je kratko, bio je jednostavan zahvat i fer i korektno zena mi je naplatila minimalnu cijelu koju mi je navela.

Ne podcjenjujem automehaniku niti najmanje, pogotovo u danasnje vrijeme kad auti vise nisu lade, yugici i ficeki, i jasno mi je da je svako zanimanje neophodno i bitno. I stavimo na stranu ona klasicna izdrkavanja sa temama ovaj faks, onaj faks, ovaj sposoban, onaj nesposoban, ovaj zaraduje, onaj ne zaraduje - previse prozvakano tema i nema smisla o tome.
Ali ti govorim o tome da ne moze istu pocetnu tarifu imati netko tko se skolovao 3 godine, a radi strojevima i netko tko se skolovao 10+ godina, a radi s ljudima. Jel ne bi to bilo ponizavanje i podcjenjivanje i same osobe i same struke?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2013. 9:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidi, danas je ugl. sve ponižavajuće, manje ili više realno.
Znaš li za koje novce radi npr. medicinska sestra koja ima daleko veću odgovoronst od zubara ili ortodonta te daleko više posla?
No, nebitno. KAo što rekoh, ako je vađenje umnjaka doista nešto što je toliko komplicirano da traje pola sata ili sat, onda je 200 kn ok. Nikako ne 500 ili 1000.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2013. 10:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije sve u novcu i nije tu samo cijena rada u pitanju, nego i potrebni lijekovi i materijal, porezi, a sve to košta

mene je zubar prvo poslao na snimanje čeljusti, mislim da je to jako pametno jer onda točno može vidjeti gdje-šta-kako i nema pogrešnih koraka i poteza

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gala_pia
Offline
Ukupno postova: 138
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.02.2013. 18:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko sam ja skuzila, obicno vadjenje zuba je 200 kn, ako je zub vec izasao u potpunosti, moj nije bio i radila se opet spominjem ta alveotomija, razbijanje celjusti, e to kao kosta 1000 kn, nemam pojma na kraju jer meni ipak nisu naplatili, nego preko hzzoa. danas je oteklina manja, jer sam nocas pocela piti antibiotike jer sam oticala. zube sam pocela osjecat veceras. al jos uvijek zivim na cokolinu i pudingu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mzzi
Offline
Ukupno postova: 284
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.02.2013. 22:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la: ›
Vidi, danas je ugl. sve ponižavajuće, manje ili više realno.
Znaš li za koje novce radi npr. medicinska sestra koja ima daleko veću odgovoronst od zubara ili ortodonta te daleko više posla?
No, nebitno. KAo što rekoh, ako je vađenje umnjaka doista nešto što je toliko komplicirano da traje pola sata ili sat, onda je 200 kn ok. Nikako ne 500 ili 1000.


Dragi moj, nemaš ti pojma za koje novce radi medicinska sestra, pa nemoj to navoditi - sasvim su dovoljno plaćene. A ako kozmetičarka za 20 minuta svog posla može naplatiti 150-200 kn, može i doktor stomatologije, što se mene tiče, i triput toliko. A ako vam je, gospodo, skupo, onda nemojte ići privatno - ja recimo uvijek vadim u bolnici. Sve se nema para, a svi si svašta priušte.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2013. 23:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da se med. sestre dobrano narade za 4-5000 kn.
Obično vađenje zuba traje 30ak sekundi. 200-1000 kn.
Vama ženama se svašta može prodati pa me ni ne čudi da ćete dati 200 kn za 20 min nečega kod kozmetičarke Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2013. 23:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la (Pogledaj post): › Obično vađenje zuba traje 30ak sekundi.

Ne pametuj o necemu o cemu ocito nemas pojma.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2013. 0:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možda me nisi dobro shvatio, ali najčešće komplikacija nema i taj "poslić" traje 30 sekundi.
Hvala bogu ne znam to iz vlastitog iskustva, ali sa sigurnošću to tvrdim pošto je tako bilo kod nekih članova moje obitelji te nekih prijatelja.
Samo polako, opušteno i bez živciranja....
Ostavi to za period kad te zub počne boliti Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2013. 0:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la (Pogledaj post): › Možda me nisi dobro shvatio, ali najčešće komplikacija nema i taj "poslić" traje 30 sekundi.
Samo polako, opušteno i bez živciranja....
Ostavi to za period kad te zub počne boliti Wink

E pa ja cu ti reci da je taj "poslic" kod mene trajao preko 45 minuta. Wink a za 30 sekundi mozes izvaditi jedino mlijecni zub.
I hvala na brizi, ali nemam problema sa zuboboljom jer vodim racuna o zubima. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2013. 10:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao što sam već prethodno napisao..ukoliko stvarno traje pola sata-sat, onda to već nije obično vađenje zuba, već maltene operacija.
Kao što sam već prethodno napisao (opet), umnjak se može izvaditi za 30s. Uvjerio se x puta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: