Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Veze iz ocaja?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.08.2008. 13:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Postoje oni koji zaista zele zivjeti slobodno, neoptereceni misljenjem okoline, ili drustvenih normi.

No, moze se naci i onih kojima "borba" i "opiranje" misljenju okoline i drustvenim normama samo dode kao dobra isprika za nezrelost, nepostojanje vlastitog misljenja/zelja i sebicnost koju nitko (pogotovo netko tko bi im trebao biti partner) ne zeli trpiti.

Takvi se obicno vole kititi perjem rusitelja tradiocionalistikih normi, a zapravo duboko u sebi cvile za ljubavlju i paznjom drugih.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.08.2008. 13:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Postoje oni koji zaista zele zivjeti slobodno, neoptereceni misljenjem okoline, ili drustvenih normi.

No, moze se naci i onih kojima "borba" i "opiranje" misljenju okoline i drustvenim normama samo dode kao dobra isprika za nezrelost, nepostojanje vlastitog misljenja/zelja i sebicnost koju nitko (pogotovo netko tko bi im trebao biti partner) ne zeli trpiti.

Takvi se obicno vole kititi perjem rusitelja tradiocionalistikih normi, a zapravo duboko u sebi cvile za ljubavlju i paznjom drugih.


Zanimljivo,,,,zapravo, sviđa mi se ovo gore,,,,

....to što sam prešla tridesetu i nisam u braku niti vezi nema nikakve veze s mojim opiranjem tradiciji, dogoju i svemu pročitanom,,,,jednostavno su se stvari tako poklopile,,,,

...nemam namjeru biti u s nekim u vezi iz očaja jer sam sposobna sama voditi kvalitetan život,,,

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
liberta
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.08.2008. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Postoje oni koji zaista zele zivjeti slobodno, neoptereceni misljenjem okoline, ili drustvenih normi.

No, moze se naci i onih kojima "borba" i "opiranje" misljenju okoline i drustvenim normama samo dode kao dobra isprika za nezrelost, nepostojanje vlastitog misljenja/zelja i sebicnost koju nitko (pogotovo netko tko bi im trebao biti partner) ne zeli trpiti.

Takvi se obicno vole kititi perjem rusitelja tradiocionalistikih normi, a zapravo duboko u sebi cvile za ljubavlju i paznjom drugih.


Pa vidi tradicija sputava. Kad bi svako razmisljao kao konzervativni tradicionalist ne bi bilo napretka i revolucija.
2. Zasto bi sad ja gledao onog pedera modnog macka i bio opterecen time sto on govori i komentira. Oblacim se na koridoru jer trenerka u feriviju je istu kurac ko ona u bosni samo 900 kn jeftinija. (vjerujte mi isto je)
3. Trazenje paznje i ljubavi .... e sad ruku na srce takvih ima milijardu...samo prozvani spasitelji i pokretaci revolucije bogatih roditelja koji su pod traumama nesretnog dijetinstva. Onda cine gluposti, pale namjestaj, drogiraju se itd. itd.
Sto je s pravim revolucionarima Prudhon, Bakunin, Orwel, Kropotkin, Deruti, Hitler (i on je bio revolucionar samo na desnu stranu), Musolini, ajmo malo negdje drugdje npr. Gandhi i pacifizam, Sun Tzu i ne zaleci se ko budala u rat..............
da skratim sve.
Ljudi koji su razmisljali svojoj glavom su se odvajali od mase. E sad jer to po dobrom ili losem povijest ce sudit.

YOU'D BE WISE TO QUESTION THE WISDOM OF YOUR LEADERS.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.08.2008. 17:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
No, moze se naci i onih kojima "borba" i "opiranje" misljenju okoline i drustvenim normama samo dode kao dobra isprika za nezrelost, nepostojanje vlastitog misljenja/zelja i sebicnost koju nitko (pogotovo netko tko bi im trebao biti partner) ne zeli trpiti.

Takvi se obicno vole kititi perjem rusitelja tradiocionalistikih normi, a zapravo duboko u sebi cvile za ljubavlju i paznjom drugih.


Svaka čast, Mungos, ovo ti je na mjestu. Ne dao bog nikome takvo što imati kraj sebe... Very Happy

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bentena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 224
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2008. 17:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Veza iz ocaja...
Pokusavam razumjeti kako neki ljudi mogu biti mirno nesretni...ali mi ne uspjeva,bas.
Navika je gadno stanje...kad se naviknes...ha,da...
Onog trenutka kad pristanes svjesno i racionlano na nesto sto nije cisto iz srca utemeljno na ljubavi i zelji za bivanjem s nekim jer to osjecas kao radost i ispunjenje, nego kad se pristupa odnosu s "racunom" i kalkulacijama...bilo one bioloske,materijalne ili neke druge prirode...nema tu kruha...

_________________
Jel' se smije tu spomenuti ime proizvodjaca omiljene mi cokolade u europskim krajevima?Znam,o u/okusima se kao ne raspravlja...al' ***** EXCELLENCE 99% CACAO je ocaravajuce odlicna...Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.10.2008. 8:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baš sam jučer imala priliku promatrati ponašanje frendice i njenog dečka/zaručnika koji su u vezi cca 5 godina..ono što mi se vrtilo nepuna 2 sata dok sam bila kod njih je pjesma crvene jabuke - četkice za zube

Noge su ti hladne, ne grli me njima
Napolju je ljeto, a u sobi zima
Ako nećeš spavat’ ti ugasi svjetlo
Pomisli na nekog, meni je svejedno

Čini mi se još se samo ljube
Naše dvije četkice za zube
Čini mi se ne volim te više
Kad već dišeš onda diši tiše

Čujem zvuk motora tu ispod balkona
U noći se gubi škripa kamiona
Neka nosi teret tvoj i moj od danas
Nek' se neko drugi od sad voli za nas


Ne želim niti pomisliti što će biti kroz 2, 3 godine kada se vjenčaju i dobiju dijete..mislim da će statistika o razvodu dobiti jedan uzorak više...

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bondgirl
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.11.2008. 20:54 
Naslov:  Re: Veze iz ocaja?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Biste li i sljedeću vezu opisali kao vezu iz očaja:
Par je zajedno nešto više od dvije godine,on 33,ona 30. Oboje rade,ona ima svoj stan, on još živi kod svojih,a ponekad prespava kod nje. On je strašno zgodan i svjestan da dobro prolazi kod suprotnog spola. Ona je luda za njim,a on uvjeren da bi mu sve tolerirala i vara ju nemilice,tijekom praktički čitave veze.Ona sumnja da ju vara,a on nju s druge strane stalno nadzire i provjerava jer se vjerojatno boji da ona njemu radi isto što i on njoj,ali ona ga se grčevito drži jer misli da je on premija! On s druge strane curama s kojima ju vara priča da u toj vezi nije sretan,ali ju opet nema hrabrosti ostaviti jer s njom ima sigurnost!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_tenjac_
Offline
Ukupno postova: 406
Lokacija: Tenja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.11.2008. 3:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odjebat gada...
misljenje jednog maloljetnika koje nebi trebalo uzimat u obzir jelda? Smile
i da ju (mozda tebe) i jednom prevario nekima bi bila previse a ne jos kroz citavu vezu...uvijek se bolji nadje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.04.2009. 1:22 
Naslov:  Re: Veze iz ocaja?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bondgirl je napisao/la (Pogledaj post): › Biste li i sljedeću vezu opisali kao vezu iz očaja:
Par je zajedno nešto više od dvije godine,on 33,ona 30. Oboje rade,ona ima svoj stan, on još živi kod svojih,a ponekad prespava kod nje. On je strašno zgodan i svjestan da dobro prolazi kod suprotnog spola. Ona je luda za njim,a on uvjeren da bi mu sve tolerirala i vara ju nemilice,tijekom praktički čitave veze.Ona sumnja da ju vara,a on nju s druge strane stalno nadzire i provjerava jer se vjerojatno boji da ona njemu radi isto što i on njoj,ali ona ga se grčevito drži jer misli da je on premija! On s druge strane curama s kojima ju vara priča da u toj vezi nije sretan,ali ju opet nema hrabrosti ostaviti jer s njom ima sigurnost!


ovo bi opisala kao zar je moguće da netko tko je prevalio 30te može biti toliko nesiguran i nezrel !?!

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 92
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.04.2009. 23:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zast ne? kao da godine zivota NUZNO znace ogromno samopouzdanje i zrelost?!

_________________
RaLe@deviantART
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.04.2009. 9:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rale je napisao/la (Pogledaj post): › zast ne? kao da godine zivota NUZNO znace ogromno samopouzdanje i zrelost?!


Znam da godine života nužno ne znače zrelost, razboritost, ogromno samopuzdanje, ali mi jednostavno nije jasno da netko tko ima 30 (tko je u životu već nešto prošao u više aspekata života), tko si je sve priskrbio za samostalan život, daje levatu da ju zajebava i ponižava u startu..on je za nju premija..mislim stvarno.. Rolling Eyes

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.04.2009. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene su dobili sa 35 odnosno 30 godina, a brata sa 48 odnosno 43.

Starom je ovo 3 brak i uvjeren sam da dok su bili u tim nekim ludim 30tim godinama, da su se privlacili, glupirali, lalallala
sad imaju 60 i 55 i sami uvidjaju da nemaju apsolutno nista zajednicko. Zajedno su vjerujem iz navike.

Ali
Bilo je nekih komplikacija sa bratom i Marija je provela u bolnici zadnja 3 mjeseca koliko se sjecam i nakon rodjenja je brat dobio neku zuticu kaj se oduzila na neko smijesno dugo vrijeme.

Generacijski jaz je nesavladiva prepreka u tim godinama. Poceli smo se kuzit tek oko moje punoljetnosti, a sve do tada su bili pokusaju odgajanja. Vise sam naucio sam od okoline, nego u obitelji. Hvala Bogu da sam bio okruzen relativno normalnim ljudima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nicoll
Offline
Avatar

Ukupno postova: 236
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.11.2010. 0:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Negdje sam pročitala da se brakovi sklopljeni prije 26.godine u većem postotku raspadaju..tako da bez žurbe Smile
Okolina vrši pritisak, ali to je nešto što će uvijek postojati..ne samo što se tiče udaje i ženidbe..već svega....ne mogu to promijeniti..ali ja to gledam ovako: "okolina" ne živi moj život, ja ga živim..svak sebi kroji..."okolina"je sebi odabrala...

A veze iz očaja? Dosta ljudi je u takvim vezama i brakovima, i ne samo ovi cca 35 pa nadalje..rekla bih i puno mlađi...

To su jednostavno ljudi koji i u drugim područjima svog života pristaju na osrednje..ja ne..
Brakovi iz očaja su privremena rješenja...ili ćete se razvesti ili varati pa na taj način upotpuniti onu osrednjost...

Previše je "veza iz čaja" oko mene, i smatram da ti ljudi iako imaju nekog nisu ništa sretniji od mene koja nemam nikog..možda sam i u prednosti..ja se bar ne zavaravam..

_________________
Ona njemu:
"Bilo bi lijepo da si malo uzbuđen."
On njoj:
"Bilo bi uzbudljivo da si malo lijepa." osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladić za potrošit
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.03.2011. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...e da si u nekoj čudnoj vezi shvatiš kad se nađeš pred sudoperom punim suđa i dok pjevušiš onu staru whats love got to do with it...ona gleda ezela ili strasti orijenta...zamoliš ju za kavu ona ti kaže pa skuhaj..u tom trenu dolazi njena kuma koja pod hitno treba život i žena te zamoli da staviš kuhat kapućino...sexaš se jednom tjedno 15 min..i trebaš hitno djete da nađeš smisao života...naažalost nisi hrabar da kažeš ne jel su već svi na to sve navikli..ali ostaje ponos jel se boriš....pipaš ju dok te odbija i kući si netko koga bi svatko poželio(alergičan na nered) tj konobar....ne picajzla nego sve ima svoje mjesto...o tome da si sam kuhaš suvišno je i govvoriti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
R3nchi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 63
Lokacija: Plavi 9 BiTcH !!
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.05.2011. 10:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slazem se, al recimo sta kad prodjes tridesetu?? Ja se s Mulicama vise ne zelim zajebavati i gubit s nekim 2-4g da bi ona onda malo kur** jos okolo probala?? ne isplati se..A budimo realni mace od 30g ili su pregazene vec od pola grada i kvazi mafijasa i furaju se na bit cu jebozovna do 59g folk zvijezda type il su udane...

_________________
I want my money,fuck u pay me..This is what i do...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: