Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



XBOX 360-Gdje ga kupiti u Osijeku?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
luda_mala
Offline
Avatar

Ukupno postova: 11
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2009. 12:06 
Naslov:  Re: XBOX 360-Gdje ga kupiti u Osijeku?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam isto razmisljala o kupnji igrace konzole al se ne mogu odluciti izmedju ps3 ili xboxa, jer se ne kontam u to, pa ne znam koja je razlika... gledala sam na netu zbog cijena, al xbox 360 ima nekoliko vrsta... tak da pliiiiiz help!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.03.2009. 13:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

luda_mala je napisao/la: ›
ja sam isto razmisljala o kupnji igrace konzole al se ne mogu odluciti izmedju ps3 ili xboxa, jer se ne kontam u to, pa ne znam koja je razlika... gledala sam na netu zbog cijena, al xbox 360 ima nekoliko vrsta... tak da pliiiiiz help!!!

XBOX 360 dolazi u različitim verzijama - ali ne daj se zbuniti, to je u osnovi sve jedna te ista konzola. Ono bitno, znači, hardver same konzole, procesor, ploča, grafika, je potpuno isto u svakom modelu. Oznaka iza imena XBOX 360 ukazuje na opremljenost konzole. Znači, Arcade verzija dolazi bez hard diska i sa žičanim kontrolerom, dok Elite verzija ima apsolutno sve - bežični kontroler, hard disk od (ako se ne varam) 120 GB, HDMI, itd. Sve ostale verzije su posložene u hijerarhiju.

Tamo gdje je XBOX najjači, PS3 je najslabiji - za PS3 imaš relativno malo igara, a i čuo sam da se zasad još ne može čipirati. Za XBOX ti radi cijelo more igara za 360, plus igre za originalni XBOX koje 360 može (interpolacijom) vrtiti na full HD rezoluciji, a piratske ( Razz ) da ni ne spominjem... Naravno, svaka od ovih konzola ima serijal igara koji će se pojaviti samo za nju. PS ima Tekken, dok XBOX ima Halo. Ima toga još, ovo su jedina dva naslova koja su mi pala na pamet. Naslovi tipa GTA4 se izdaju za obje konzole Wink Isto tako, obje konzole možeš spojiti na net, ne znam kako to ide za PS3, dok za XBOX imaš uslugu Live! na koju se, koliko znam, hrvatski građani zasad ne mogu pretplatiti (ali ima trikova kako to zaobići). Preko Live!-a možeš nabavljati demo verzije igara, epizodne sadržaje za postojeće igre, itd.

Sve ima svoje ali - Very Happy - tako i konzole. PS3 ima Blu-Ray čitač, dok se XBOX i dalje vrti na dual layer DVD-ovima. Možda MS u dogledno vrijeme licencira Blu-Ray od Sonya... XBOX 360 je imao neugodan problem zvan RLOD (Red Lights Of Death) koji se manifestirao na način da bi jednog dana na konzoli radio jedino set crvenih kontrolnih lampica... i to bi bio kraj za tu konzolu. Problem je eliminiran u novijim verzijama sa Falcon matičnim pločama, a s njima je riješen (čini se) i problem priličnog pregrijavanja konzole.

Mala preporuka: ako hoćeš izvući maksimum iz bilo koje od ove dvije konzole, ne gine ti kupnja novog televizora - HD, naravno Very Happy

Ne znam što je još bitno za napomenuti jer se ne mogu sjetiti Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
luda_mala
Offline
Avatar

Ukupno postova: 11
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2009. 13:24 
Naslov:  Re: XBOX 360-Gdje ga kupiti u Osijeku?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ej tenks za informacije.
znaci, najbolje bi mi bilo kupiti elite xbox 360..
filmove s neta ionako ne skidam u blueray formatu, pa mi je za to tak svejedno... ja bih se igrala Laughing Laughing Laughing

pa nedavno sam kupila samsungov 66cm lcd teve, pa vald ce mu biti dobar...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.03.2009. 13:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako imaš HDMI ulaz, hoće Smile

E sad, što se kupovine tiče...kako sam već napisao, jedan moj frend je uspio na eBayu naći XBOX 360 Elite u neotvorenoj kutiji za cijenu XBOX 360 Arcade u Hrvatskoj.

Fascinantno osijek031.com smile

Ako uzmeš Elite, nek ti odmah bace iXtreme firmware (modifikaciju) na njega jer to u kućnoj radinosti može ispasti relativno messy Very Happy a za igranje...ajme majko, nećeš živit dovoljno dugo da isprobaš barem 40% dostupnih igara Very Happy

Zovi koji put na partiju Halo-a Smile Very Happy

EDIT: zaboravio sam u onom velikom postu dodati - DVD drive i hladnjak na XBOX-u prave solidnu količinu - buke Laughing

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
luda_mala
Offline
Avatar

Ukupno postova: 11
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2009. 13:49 
Naslov:  Re: XBOX 360-Gdje ga kupiti u Osijeku?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ima hdmi ulaz...
i vjeruj mi, nece pravit vecu buku od ovog kompjutora sto ga trenutno imam... toga mislim da i susjedi na 4. katu (ja zivim na prvom) cuju, i misle da usisavam cijeli dan..
a ne zanimaju me bas sve igrice... GTA 4 je prvo sto cu kupiti (citaj skinuti s neta), kad nabavim xbox... neki me nagovaraju i na guitar hero... mene to bas ne zanima...

(ne zelim ispasti totalni seljak, al sta je Halo?)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
moordrak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 7
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2009. 16:17 
Naslov:  Re: XBOX 360-Gdje ga kupiti u Osijeku?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

luda_mala je napisao/la (Pogledaj post): › (ne zelim ispasti totalni seljak, al sta je Halo?)


Online pucačina Smile Nešto predivno za ispucavanje frustracija!

Xbox360 i PS3?
Podjednake konzole barem što se kvalitete igara tiče. Kvaliteta izlaznog signala na obje konzle je 1080 ilitiga full HD. Ovo primjetiš na dijagonalama LCD ili plasma televizija većim od 107 cm (32'' +). Obvezno spoji konzolu sa HDMI kabelom (može i sa komponentnim RGB ako ti televizija ima takav ulaz)! HDMI kabel košta od 40-200 kn ovisno o dužini i ne dobiješ ga sa konzolom.
Xbox ima više naslova, pirati prolaze bez beda (čitaj: možeš kupiti dual layer DVD i sama zapeći igru). Trenutno ne postoji čip ili firmware za PS3 sa kojim se omogućava igranje kopija (i tako je već eto skoro drugu godinu). Da PS3 ima blueray ali realno, medij je trenutno nepopularan radi previsoke cijene (medije možeš kupiti skoro nigdje a ako ih nađeš, 70-150 kn/komad, najjeftiniji pekač cca 1800 kn). Sve novije što je izašlo za PC izlazi i za xbox. PS3 ima malo problema jer su im sam igre preskupe. Igra za PS3 je u prosjeku 30 - 35 % skuplja nego za Xbox. Govorim o igrama koje možeš naći u hrvatskim prodavaonicama. Raznorazni ebay-ovi, amazoni i slične trgovine imaju niže cijene ali ti u prosjeku sa poštarinom i pakiranjem dođu isto kao kod nas. Možda uštediš na PDV-u. Naravno, ako naletiš na kakvog jeftinjaka, to je ili korištena igra ili kakav "sezonski" popust. Jednina prednost kupovine originala vani je što im vrlo brzo padaju cijene. Kod nas kada nabave igru po 600 kn trgovine drže cijenu dok je ne prodaju.
Što se same x360 konzole tiče, moja preporuka Xbox360 standard ( dobiješ 60 gb HDD, bežični kontroler, komponentni kabel, slušalice sa mikrofonom).
Elite verzija je po meni bacanje para. To što je disk veći i što je konzola i kontroler crn ( standardni xbox je bijeli) me baš nešto posebno ne loži. Čipiranog ili softmodanog nebi smjela platiti više od 2500 kn (i ovo je nabijena cijena ali modifikacije koštaju...)

Još par detalja o xboxu:
-možeš ga bez problema spojiti na računalo
-sheranje muzike, filmova, slika omogućeno (ovo je najjednostavniji način, radi na win XP i Visti, potreban Windows media player verzije 11)
-direktno gledanje divix-a (ubodeš USB stick ili prijenosnu HDD ladicu)
-media center extender (ako imaš vistu home premium ili ultimate na računalu, možeš direktno gledati televiziju, filmove slike preko mreže, naravno, na računalu moraš imati DVBT tuner, ovo je drugi način za gledanje filmova)
-xbox live je bolesna stvar (video download, demo igara, rewiew igara, update...)
-msn komunikacija (chat, voice, video)
-na hdd možeš "skinuti" igru tako da DVD stalno ne roštilja
-kada imaš hdd ne treba ti memory kartica
-xbox360 je opremljen mrežom ali uredno možeš kupiti dodatak za bežično spajanje (800kn) ili jednostavno ubodeš xbox mrežnu u neki jeftini ap (100kn)

Eto. Toliko od mene. Stvarno spuštam kapu Microsoftu. Napravili su puni pogodak sa ovom konzolom.


Svim vlasnicima PS3 sretno u iščekivanju čuda!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.04.2009. 20:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Offtopic: ako netko hoće, znam gdje može dobiti jedan Xbox 360, modificiran, sa svom opremom, za 1700 kn Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.04.2009. 20:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moordrak je napisao/la: › Trenutno ne postoji čip ili firmware za PS3 sa kojim se omogućava igranje kopija (i tako je već eto skoro drugu godinu).

Nije li se to nedavno promijenilo? Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
moordrak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 7
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2009. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nije li se to nedavno promijenilo? Very Happy


Ne, nije se ništa promijenilo. Niti neće tako skoro. Nažalost. Problema ima više, a jedan od glavnih je "izmjenjeni" blueray standard.

Da se razumjemo, niti kod xboxa ne cvjetaju ruže (novije konzole dolaze sa nefleshabilnim dvd driveom).
Ista stvar je sa PSP-om: konzola je zaštićena od "pandoriziranja" a rupu koju su pronašli u nekim igrama, Sony uredno krpa u zadnjem i predzadnjem updateu softvera. Trenutno stanje je sony-microsoft:pirati 2:0.
Ipak svi oni žive od prodaje igara, a ne konzola. Logika je da će svi dati 20-40$ za igru. Što je najgore, dao bih te pare i nebi se natezao sa piratima. Reality chek: Zivimo u Hrvatskoj Razz

Osobno, mislim da je ok imati modificiranu konzolu jer je više nego bezobrazno ponašanje svih proizvođača istih. Ograničavanje korisnika je posve nepotrebno i bezrazložno. Meni se više puta dogodila havarija medija ili oštećenje (CD, DVD, HDD) pa da nisam imao kopiju, popushio bi određeni naslov (čitaj byby 500 kn). No ovo je sasvim neka druga tema.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.04.2009. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moordrak je napisao/la: › Logika je da će svi dati 20-40$ za igru. Što je najgore, dao bih te pare i nebi se natezao sa piratima. Reality chek: Zivimo u Hrvatskoj Razz

Reality check 2: na eBayu se može za relativno nisku i apsolutno prihvatljivu cijenu (cca 10 $) dobiti originalne XBOX360 igre u mint condition. Znam, jer je kolega s faksa kupio par komada tako...

moordrak je napisao/la: › Ne, nije se ništa promijenilo. Niti neće tako skoro. Nažalost. Problema ima više, a jedan od glavnih je "izmjenjeni" blueray standard.

Ne znam za izmjene u bluray standardu, al mislim da mi je netko spominjao da su uspjeli nekako s novim "boot" DVD-om natjerati PS3 da proradi s kopiranim igrama. Ne znam ništa više o tome pa shodno tome ne mogu dati ni ništa više informacija Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
moordrak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 7
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2009. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › Reality check 2: na eBayu se može za relativno nisku i apsolutno prihvatljivu cijenu (cca 10 $) dobiti originalne XBOX360 igre u mint condition. Znam, jer je kolega s faksa kupio par komada tako...


Kupovao i ja tako Smile Stvarno se može jako dobro proći. Naravno to su secondhand igre.

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › Ne znam za izmjene u bluray standardu, al mislim da mi je netko spominjao da su uspjeli nekako s novim "boot" DVD-om natjerati PS3 da proradi s kopiranim igrama.


Ma svašta sam našao po netu od tih čarobnih dvd-ova do softvera za kopiranje igara. Ništa od toga ne radi. Ima nekih gluposti za ps3 kao ubaciš dvd pa se podigne linux ili emulacija za nešto. Originalni ps3 bootloader nije zaobiđen. Nažalost, sve je to lov u mutnom. I dalje moraš imati original. O čipu nema niti naznake kada bi mogao osvanuti na serviserskim policama. Ne isključujem da bi se mogla pojaviti neka pametna ruska ili kineska glavica (a znam i par hrvata) sa gotovim rješenjem Razz
Interesantno je kako ljudi nasjedaju na pričice. Recimo original x360 igru možete kopirati na vašem pc-u. Da. Možete. Ali trebate raskomadati xbox i spojiti njegov dvd drive na pc Evil or Very Mad . Sitnicu da ako vaš drive nije patchan to neće raditi neću posebno naglašavati ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RedFox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8
Lokacija: Zla Šuma
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2009. 21:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kod XBOXA je bitno napomenuti da se ne preporuča igranje igara na live usluzi ukoliko nisu originalne!

kad se spojiš online sa x360, provjerava da li je disk koji imaš u njemu original, ukoliko je , sve 5, ukoliko nije, konzola dobije ban i onda se možeš pozdravit sa updateanjem firmwarea i općenito sa online uslugom koju xbox ima

lega kaže da je morao updateati firmware za neku igru, tako da to nije baš "nepotrebna" stvar!

dakle idite na xbox na net, al bez diska u njemu ako nije original!



što se tiče komadanjem 360-ice, spomenuti lega je totalno rekonstruirao unutrašnjost xboxa360, tako da mu se više uopće ne zagrijava, a cijela rekonstrukcija je trajala cca 4 dana po 8 sati rada. dakle rezanja, turijanja, ljepljenja, lemljenja, kidanja, ugradio je kartonski tunel da se bolje hladi, prespojio žicu ventila na čip koji daje 12v tako da se brže vrti....


moj odabir je svakako Xbox360, sve što sam igrao na njemu je bilo kvalitetno i zanimljivo, drugi izbor bi mi bio nintendo Wii, al to je zato što volim nintendo! a i umoriš se dok igraš recimo zimske olimpijske igre!

_________________
~ To improve is to change. To be perfect is to change often! ~
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gocija
Offline
Ukupno postova: 11
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2010. 18:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

luda_mala je napisao/la: ›
ej tenks za informacije.
znaci, najbolje bi mi bilo kupiti elite xbox 360..
filmove s neta ionako ne skidam u blueray formatu, pa mi je za to tak svejedno... ja bih se igrala Laughing Laughing Laughing

pa nedavno sam kupila samsungov 66cm lcd teve, pa vald ce mu biti dobar...

Slažem se , ja sam prije mjesec dana kupio xbox 360 Elite konzolu, jer ima bolje hlađenje, i zadovoljan sam sa njom, uz to je i čipirana tak da si skidam igre sa neta ... a sony nisu još čipirali a izgleda da i neće .Ali opet ako želiš igrat online onda je bolje uzet elite konzolu ali ne modificiran, jer te mogu uhvatit preko neta da igraš sa čipiranom konzolom i onda ti je sj... totalnoo Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.01.2010. 19:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gocija je napisao/la: › jer te mogu uhvatit preko neta da igraš sa čipiranom konzolom i onda ti je sj... totalnoo Smile

A kako ju to "sj... totalnoo"?

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
moordrak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 7
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2010. 0:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

luda_mala je napisao/la: ›
Ali opet ako želiš igrat online onda je bolje uzet elite konzolu ali ne modificiran, jer te mogu uhvatit preko neta da igraš sa čipiranom konzolom i onda ti je sj... totalnoo Smile


Ma taj dio price mi nije potpuno jasan. Koliko vidim po forumima, u EU i Aziji Microsoft jos nije dao bananu modanim konzolama (samo u US). Ima jako puno raznoraznih prica no ljudi sa kojima sam pricao, a da su dobili ban, su mahom iz amerike. Zapravo, kraj svih zastita (provjera preko abgx-a, stealth mod, modanje ripova ) microsoft ima nacin kako otkriva konzole koje su modificirane. Osobno, imam modificiranu 360 konzolu vec par godina i jos mogu bez problema ici online sa njom.
Ima po youtubu videa kako otkriti blokiranu konzolu. Isto tako, postoji alternativa originalnoj xboxLive usluzi XBConnect ili Kai Xlink.

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › A kako ju to "sj... totalnoo"?


Kompletno blokiraju online pristup, dakle nema vise live chata, 'ubiju' ti profil sa bodovima koje si imao u igrama (achievements), skidanje demoa, muzike, videa, marketplace ide by by, blokiraju gledanje videa (ubiju onaj digitalni potpis vezan uz tvoju konzolu tako da ne mozes gledati divix-e direktno), zakljucaju mogucnost update-a tako da kod nekih novijih igara koje traze update sa dvd-a update ne prolazi, XBLA se totalno izmjeni i izgleda odvratno, MediaCentar prestane raditi, sadrzaj HDD-a ti zablokiraju (ako ga imas), nema vise presnimavanja igara na HDD (zapravo kompletan hdd postane beskorisan).
Uglavnom, gadno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: