Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pobačaj - abortus

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Protivite li se pobačaju?

Da
27%
 27%  [ 19 ]
Ne
72%
 72%  [ 49 ]
Ukupno glasova : 68


Autor Poruka
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2007. 12:52 
Naslov:  Re: Pobačaj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako se žena odluči na pobačaj, zaista mora imati nepobitne razloge za to. Ne osuđujem žene koje to rade iz zdravstvenih, financijskih razloga ili obiteljskih (nasilje u obitelji), ali pobačaje zbog budućih estetskih nesavršenosti, to nikako ne.
Uostalom, živimo u takvom ludom svijetu da je sve gotovo normalno... Nemam riječi.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.10.2007. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a što se "podankete" tiče, ako već mislim ostajati s njom, onda ćemo MI odlučiti što napraviti, na temelju okolnosti i razloga za i protiv, a ne ONA sama. jer, istina je da se to događa u njoj, ali se tiče nas oboje. u protivnom mislim da joj ne bih mogao oprostiti što je pobacila NAŠE dijete bez da me je išta i pitala. nakon toga ostanak zajedno ne bi imao smisla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kiki_08
Offline
Avatar

Ukupno postova: 102
Lokacija: i tu i tamo
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2007. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odgovoriti jel nju nije tuklo dijete, nego muž!
Tu ulazi onaj dio koji je spominjao allein (institucije trebaju odraditi svoj dio posla)!

DA,ali mi ne živimo u idealnom svijetu i institucije ne rade svoj posao,što vidimo svako malo u crnim kronikama.

a zašto ju prvo ne nagovoriš da ode od majmuna?!
Svakako ju trba ubijediti u to,ali gdje bi žena s dvoje djece i s trbuhom do zuba trebala otići?
Posao ne može naći jer je trudna,a kad rodi opet nije prihvatljiv kandidat za posao,nema prihoda(jer ne radi) pa joj socijalna služba odvodi djecu u dom jer ne može ispuniti sve roditeljske dužnosti.Usput živi u konstantnom strahu da je onaj"majmun" ne nađe i ne ispuni dio stvari koje je obećao napraviti ako ga ikada napusti!
To je stvarnost s kojom se ne mali broj žena suoćava i odluka da pobaci sigurno nije došlo iz nekog njezinog hira.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2007. 13:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
a što se "podankete" tiče, ako već mislim ostajati s njom, onda ćemo MI odlučiti što napraviti, na temelju okolnosti i razloga za i protiv

ajde definiraj mi te razloge za i protiv, molim te.

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.10.2007. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la: ›
a što se "podankete" tiče, ako već mislim ostajati s njom, onda ćemo MI odlučiti što napraviti, na temelju okolnosti i razloga za i protiv

ajde definiraj mi te razloge za i protiv, molim te.

razlozi ZA pobačaj:
1) ako je ugroženo zdravlje majke.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2007. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
insomnia je napisao/la: ›
a što je sa djecom koja nemaju tu sreću da dospiju u obitelj koja će ih voliti i paziti? koja se, recimo, povlače po udomiteljskim obiteljima bez prestanka, a te ih obitelji imaju samo iz razloga jer za njih dobijaju nekakvu socijalnu pomoć?

njih treba ubiti.


osijek031.com smile Prejeben crnjak! Nešto slično mi je padalo na pamet cijelo vrijeme.

Svi koji smatraju da je u redu pobaciti kako dijete ne bi bilo socijalni slučaj... ajd razmislite ponovo. Pa ponovo. Pa ponovo. Ako vam odgovor i dalje ostane "da" onda se zapitajte o svojoj humanosti.

Ima toliko djece koja su rođena u bogatim obiteljima, a koja završe na samom dnu kada postanu dovoljno "veliki" da odlučuju o nekim svojim postupcima. Novci nisu jamstvo za ništa, a pogotovo ne za kvalitetan život.

jedan primjer... praksa na pedijatriji, pretprosle godine. Mama dovela bebu staru godinu dana u bolnicu zbog proljeva i dehidracije... i nikad se više nije vratila po njega. Taj mali mišić je bio toliko tužan da mi je srce pucalo kad bih ga gledala. Nije plakao. Samo je ležao u krevetiću i uzdisao. Jedva smo ga namamili da jede, to su bile procedure. NIje imao ništa što su imale druge, mažene i pažene, bebe. Mi smo mu kupili dudu i igračke. Uspostavljanje povjerenja s njim trajalo je čitavu vječnost. Nekome će se ovo možda učiniti kao glupa usporedba, ali bilo je to kao s konjem koji je nekad u prošlosti povrijeđen od strane ljudi pa se od njega očekuje da ponovno vjeruje nekom drugom čovjeku.

To malo dijete nije shvaćalo što mu se dogodilo, ali bilo je očito da misli da smo svi zločesti. I godinu dana kasnije bi mi pomisao na njega stezala grlo. Pomislila sam kako je bolje da je ta ženska pobacila.

Prije par mjeseci, čula sam da je posvojen. Znam da je u dobrim rukama jer ga je posvojila mamina prijateljica koja nije mogla ni jednu trudnoću iznijeti do kraja. Sad je mali prava maza, jedini sin, jedini unuk obje bake i oba djeda...

Da, moglo je završiti drukčije. Ali nije.

Većini žena koje se odluče na pobačaj zbilja nije lako. No, ipak, s druge strane, same su donijele tu odluku. Bez obzira na njihove razloge, nema ih smisla žaliti. Zato i govorimo o pravu na izbor.

Što se tiče osude... a ljudi smo, jebemu. Zavirite malo u sebe. Svaki vlastiti ili tuđi postupak analiziramo i na kraju se ta analiza obično završi zaključnim odobravanjem ili osuđivanjem.

U slučaju pobačaja, poprilično sam neutralna s jedne strane. Ali ako mi se ta osoba pokuša opravdat nekim idiotskim razlozima, u stanju sam joj jako ružne stvari sasut u lice. U tom sam dijelu opet isključiva. razloga koji bi OPRAVDAO pobačaj nema. Neka lažu same sebe, meni ne moraju.

I moja mama je pobacila jednom. To je ostavilo velike posljedice na njezinu psihu, istina. Rekla mi je da je nju najviše uplašilo to što je uz bol i gađenje prema sebi samoj ipak osjetila i neku vrstu olakšanja. A što drugo žena i želi postići pobačajem? Riješiti se "tereta". Takvo razmišljanje ne mogu podržati, ali tko sam ja da osuđujem? Stoga to i ne radim.

Uh, opet esej Very Happy

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2007. 13:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › razlozi ZA pobačaj:1) ako je ugroženo zdravlje majke.


Da, složila bih se. Razmišljajući o svemu, došla sam do zaključka da bih jedino to prihvatila kao RAZLOG. Ali, to je opet samo moje mišljenje...

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2007. 13:35 
Naslov:  Re: Pobačaj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Esej ti je odličan, i slažem se s tobom, ali na kraju, sve ovisi o tome kako čovjek razmišlja u ključnom trenutku. Ako zaista nema izlaza, pobačaj je rješenje. Ali, ako je osoba slabog karaktera možda ne bi mogla podnijeti da iznese cijelu trudnoću i onda napusti onako malo savršeno biće. Nadam se da žene dok rađaju donesu odluku da dijete ipak zadrže. Nije važan ni novac, već ljubav, a kad si zadovoljan sa malim stvarima i ne očekuješ previše, možeš stvoriti svoj vlastiti svijet bolji i ljepši, humaniji i topliji od onih bogataša koji ljubav i šutnju djeteta kupuju poklonima.
Svaka žena ima pravo izbora, tijelo je njezino. Tko smo mi da odlučujemo o tome? Ili osuđujemo?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2007. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@wendy,
da specijaliziraš ginekologiju, bi li odbila raditi pobačaje?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.10.2007. 13:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la: ›
Svaka žena ima pravo izbora, tijelo je njezino. Tko smo mi da odlučujemo o tome? Ili osuđujemo?

tko smo mi? mi smo ljudi (čast iznimkama)! ako ona ubije jednog od nas, svatko od nas ju ima pravo osuditi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2007. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sad si ovo napisao kao da si don neki tamo a ne DonQuijote i otvara se stara tema, u kojem trenutku počinje život, da li je zametak ljudsko biće?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.10.2007. 13:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
sad si ovo napisao kao da si don neki tamo a ne DonQuijote i otvara se stara tema, u kojem trenutku počinje život, da li je zametak ljudsko biće?

ja ne otvaram to pitanje, po meni čovjek nastaje čim se spoje spermij i jaje. i neka mi netko dokaže suprotno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2007. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › @wendy,
da specijaliziraš ginekologiju, bi li odbila raditi pobačaje?


Dobro, ja sam se usmjerila na drugu stranu, gdje više ne mogu specijalizirati ali da je situacija bila drukčija specijalizirala bih upravo ginekologiju i opstetriciju. I da, odbila bih raditi pobačaje.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2007. 14:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
ja ne otvaram to pitanje, po meni čovjek nastaje čim se spoje spermij i jaje. i neka mi netko dokaže suprotno.


to je tvoj stav. sama struka se ne može u potpunosti dogovoriti oko odgovora na to pitanje, a kad se još umiješa crkva...
osim toga, poznato je da se sa ljudskim zamecima radi pokusi.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.10.2007. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
osim toga, poznato je da se sa ljudskim zamecima radi pokusi.

je, poznato je. ali to nije nikakav argument za ništa. poznato je i da je jako puno kanti za smeće po osijeku uništeno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: