Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Postoji li sudbina?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
igrac s brojem 2
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.08.2007. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

narvano da čovjek može utjecat na objekte u svojoj okolini, to nema veze sa sudbinom (to više odgovara konceptu slobodne volje). nego jesu li rezultati naših prijašnjih akcija već unaprijed bili predodređeni pa tako i onih budućih - po mom mišljenju to je sudbina!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.08.2007. 18:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

igrac s brojem 2 je napisao/la: ›
narvano da čovjek može utjecat na objekte u svojoj okolini, to nema veze sa sudbinom (to više odgovara konceptu slobodne volje). nego jesu li rezultati naših prijašnjih akcija već unaprijed bili predodređeni pa tako i onih budućih - po mom mišljenju to je sudbina!

ne nisu bili predoodređeni, jer si u svakome trenutku mogao da utječeš na njih. banalni primjer: ako nisi htio piti, mogao si prestati i ne bi si zarigao sobu, recimo. dakle, tvoje je odluka bila da piješ (slobodna volja) i slijedom toga zrigaš sve, a nije sudbina rekla "e moj *** danas ćeš da se napiješ".

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
igrac s brojem 2
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.08.2007. 22:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aethur je napisao/la (Pogledaj post): › ne nisu bili predoodređeni, jer si u svakome trenutku mogao da utječeš na njih. banalni primjer: ako nisi htio piti, mogao si prestati i ne bi si zarigao sobu, recimo. dakle, tvoje je odluka bila da piješ (slobodna volja) i slijedom toga zrigaš sve, a nije sudbina rekla "e moj *** danas ćeš da se napiješ".


ne kontam te baš najjače. jel možeš malo pojasniti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.08.2007. 23:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kaže da možeš utjecati na sve... da ništa nije predodređeno... sami odlučujemo i utječemo na ono što nas okružuje...

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ennna
Offline
Avatar

Ukupno postova: 211
Lokacija: grad osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.08.2007. 23:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ne znam više u šta vjerujem...
kao što svi ovdje kažu, sami odlučujemo i utječemo na svoj život. jel?
a recimo, voziš se autom i neki jebeni kreten koji se napio spuca se u tebe i ti pogineš. kako onda upravljamo svojim životom?
jel se to može nazvati sudbinom, božjom voljom, stvarno ne znam. ali sigurno ne bismo mogli utjecati na tu situaciju.

_________________
daću ti savet: CRKNI! Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.08.2007. 1:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svatko je krojač svoje sudbine.. kako kontradiktorna izjava !?

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.08.2007. 10:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ennna je napisao/la: ›
a recimo, voziš se autom i neki jebeni kreten koji se napio spuca se u tebe i ti pogineš. kako onda upravljamo svojim životom?
jel se to može nazvati sudbinom, božjom voljom, stvarno ne znam. ali sigurno ne bismo mogli utjecati na tu situaciju.


Recimo, umjesto u auto sjesti na bicikl? Podnošljivije je za okoliš...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ennna
Offline
Avatar

Ukupno postova: 211
Lokacija: grad osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.08.2007. 10:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i opet te spuca- ak je to tvoja "sudbina"

_________________
daću ti savet: CRKNI! Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.08.2007. 10:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ennna je napisao/la: ›
i opet te spuca- ak je to tvoja "sudbina"


A ti si, dakle, jedna od onih koji se voze biciklom po crti? Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ennna
Offline
Avatar

Ukupno postova: 211
Lokacija: grad osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.08.2007. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
ennna je napisao/la: ›
i opet te spuca- ak je to tvoja "sudbina"


A ti si, dakle, jedna od onih koji se voze biciklom po crti? Very Happy


Put Motor osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kiki_08
Offline
Avatar

Ukupno postova: 102
Lokacija: i tu i tamo
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.08.2007. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="Mladjo"]
Kiki_08 je napisao/la (Pogledaj post): › Meni izgleda da muškarci ne prihvaćaju postojanje sudbine iz bojazni da,možda,ipak ne drže oni sve konce u rukama ,već da postoji događaji na koje nemaju utjecaja!
A meni ovo izgleda kao šovinistička izjava. i ja vam kažem, navedite JEDAN događaj na koji ljudsko biće ne može utjecat a da nije neka prirodna pojava i sl. JEDAN! Very Happy

Nije mi bila namjera zvučati tako,niti bilo čiju malenkost uvrijediti,samo sam konstatirala da su svi muškarci u vezi ove teme bili kategorični protiv vjerovanja u sudbinu.
Ja bi ti mogla navest više primjera gdje je sudbina upetljala prste u moj život,ali malo mi je to preintimno da bi detaljno iznosila ovako na forumu.No da ne bi mislio kako samo ložim vatru,osoba s kojom sam u vezi,iako nas ništa nije vezalo u prošlosti,sve je vodilo našem upoznavanju iako je trebalo proći 4godine da se stvarno upoznamo! Zvuči trivijalno,znam,i meni je trebalo dugo vremena da to sagledam na takav način!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.08.2007. 11:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kiki_08 je napisao/la: ›
No da ne bi mislio kako samo ložim vatru,osoba s kojom sam u vezi,iako nas ništa nije vezalo u prošlosti,sve je vodilo našem upoznavanju iako je trebalo proći 4godine da se stvarno upoznamo! Zvuči trivijalno,znam,i meni je trebalo dugo vremena da to sagledam na takav način!


E, to je već druga stvar! Brzo u crkvu moliti krunice zahvale bogi! Laughing

PS: ne generaliziraj mušku populaciju preko foruma, ovdje smo ionako svi geekovi...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kiki_08
Offline
Avatar

Ukupno postova: 102
Lokacija: i tu i tamo
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.08.2007. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Kiki_08 je napisao/la: ›
No da ne bi mislio kako samo ložim vatru,osoba s kojom sam u vezi,iako nas ništa nije vezalo u prošlosti,sve je vodilo našem upoznavanju iako je trebalo proći 4godine da se stvarno upoznamo! Zvuči trivijalno,znam,i meni je trebalo dugo vremena da to sagledam na takav način!


E, to je već druga stvar! Brzo u crkvu moliti krunice zahvale bogi! Laughing

PS: ne generaliziraj mušku populaciju preko foruma, ovdje smo ionako svi geekovi...


A kakve Crkva ima veze s tim????
To što vjerujem da su nam se neke stvari u životu događaju bez da mi imamo utjecaja na njih,ne znači,automatski,da mislim kako je sve zapisano u Bibliji ili bilo kojo drugoj vjerskoj knjizi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.08.2007. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja tvrdim da najbliže slobodnoj volji imamo dok smo još vrlo mala djeca. čim počnemo iskustveno doživljavati svijet oko sebe to se počinje postupno gubiti, jer nas i sve naše buduće postupke počinje određivati spoj urođenog i naučenog.

sudbina kao velika knjiga u kojoj je sve zapisano ne postoji, ali da imamo mogućnost apsolutnog sagledavanja svega i međusobnog utjecanja ljudi, stvari i događaja, vjerujem da bismo s priličnom sigurnošću mogli odrediti nečiji životni put praktički od rođenja do smrti.

kladim se da ukoliko bi se odrasloj osobi ponudilo da izabere jedna od 100 vrata (ili nečega drugog), i da se može vratiti vrijeme i taj eksperiment opet i opet ponoviti, da bi ta osoba uvijek imala isti izbor! koliko god mi mislili da smo nešto u životu slučajno odabrali, uvijek je to povezano s nekim našim iskustvom, zato što nam je ljepša ta nijansa, zato što nam se podsvjesno sviđa tekstura, zato što je više desno ili lijevo...

naravno, postoje stvari koje se jednostavno dogode, bez da mi ikako utječemo na njih (pokupi nas vlak, jer nam se auto ugasio nasred pruge, a brklja također zakazala...), ali su te situacije dosta rijetke (s obzirom na broj ukupnih situacija koje se istovremeno događaju).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.08.2007. 12:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kiki_08 je napisao/la: ›
A kakve Crkva ima veze s tim????
To što vjerujem da su nam se neke stvari u životu događaju bez da mi imamo utjecaja na njih,ne znači,automatski,da mislim kako je sve zapisano u Bibliji ili bilo kojo drugoj vjerskoj knjizi!


Malo OT, al' ajd; iz http://en.wikipedia.org/wiki/Smiley :

Smileys and emoticons are often used on Internet forums. Although smileys are only intended as an extra feature, some users often reply to threads with a single smiley, which often considered to be spam on many forums.
However, the use of smileys, can sometimes distinguish a message between a flame and a joke. For example, "You're a bit slow, aren't you? Smile" is less likely to be interpreted as an insult than without the smiley.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: