Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Taxi rat u Osijeku: 'Stari' taksisti snizili cijenu s 25 na 12 kuna

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2010. 15:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije mi jasno zašto se čudite starim taksistima-šahistima što su bili skupi... imali su monopol i mogli su kako su htjeli. Sad više nemaju jer su dobili konkurenciju i pravila igre su se promijenila.

Nekada je mobitelska minuta koštala 2,44 kn prema svim mrežama uz pretplatu, naplaćivao se prikaz broja koji zove, plaćala se pretplata za SMS... a gle danas!

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2010. 15:42 
Naslov:  Re: Taxi rat u Osijeku: 'Stari' taksisti snizili cijenu s 25 na 12 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jednom prilikom, kda se UFO održavao na lijevoj strani drave, zvao sam stari taxi da dodje po mene i odveze me kuci ( zivim u centru ), taj put je htio naplatiti 75 kn... pa mene zanima kada su to oni koštali 25 kn unutar 5 km? ...na njihovom cjeniku piše 25kn START + 7 kn kilometar....

koliko god da spuste cijenu, necu se voziti starim taxijima

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.04.2010. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Inertia je napisao/la: ›
Iz principa se neću nikada voziti "starim" taxijem.

Iz principa -tržišnog- vozit ću se uvijek s jeftinijim, ma tko to bio (doista ne koristim skoro nikad taxi, ali zlu ne trebalo).
Vidjeh jednog novog prije neki dan na cesti ispred mene; baš pristojno djeluje, prava taxi-služba! Izgledom djeluju profesionalnije od starih (koliko se sjećam bijahu to nekakva privatna vozila bez oznaka s taxi-pločicom na krovu). Puno, puno bolje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2010. 15:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeros je napisao/la: ›
koliko god da spuste cijenu, necu se voziti starim taxijima

Neće nitko... imaju stare aute, vjerojatno njih puno nema klimu, nemaju dispečersku službu, statični su i samo čekaju, ne liče na taksi i najvažnije - nisu organizirani.

Jedino što njih može spasiti je osnivanje d.o.o. kao konkurencija Cameu, kupovina auta na lizanje, ugradnja plina i malo sreće... khm, puno sreće.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
parwish
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2010. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dotični gospodin Vodopić mi je prije nekoliko godina za vožnju od Tvrđe do Konzuma u Retfali u njegovom starom mercedesu naplatio samo 75kn... Ne bih ja više s njima... Između ostalog uopće nevjerujem da će naplačivati 12kn... vjerujem da će njihove vožnje uvjek biti 5km i barem jedan metar...

_________________
Osijek... moj grad! NK Osijek... moj klub! Osječko... moje pivo!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2010. 15:58 
Naslov:  Re: Taxi rat u Osijeku: 'Stari' taksisti snizili cijenu s 25 na 12 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moram da napisem nest...srce me boli kad citam kako se*u.

" s obzirom da su oni agresivni u svom pristupu i čak bih mogao reći nekulturni, jer praktički vuku ljude za rukav na kolodvorima" ( danas bio u mupu rjesavat neke papire,i dok cekam na red,izasao malo van,i imam sta za vidit..kameovci dosli,parkirali se momci,svaki stoji kraj svog auta,lijepo kulturno,pristojno obuceni,nit iko ikog vuce za rukav,nit se itko dere..da ne izgledaju ko men in black ne bi ih ni primjetio..dok odjednom dolazi bajo,obučen ko krumpiras,u nekom po deranom prsluku i trulom eskortu,parkira se na pol bankine,izadje iz auta i dere se ajmoooo taxi za 12 kuna,ajmo ljudi takako koja bakica prolazi sa busnog kolodvora,baja ulijece i dere se..toliko o tome tko tu koga vuce i ko se ponasa kao čoban)

nadalje. " Broj vožnji se povećao" ...povecao se da.ali kameovcima...jer dok je ovaj čoban galamio i derao se,svih 5 kameovaca koji su trenutno tamo bili su otisli s putnicima u svojim autima,a čobo se i dalje derao,ali uzalud..pa bas i ne bi rekaa da se old school taxiu povecao broj putnika....

nadalje.."osječki taksist, koji tvrdi da bi ekonomski opravdana cijena i to bez ostvarivanja profita trebala biti 40 kuna za vožnju do 5 km." koga on tu je*e..jer misli da smo mi glupi,i da on jedino zna vozit i da vozi auto i da mi ne znamo zbrojit dva i dva...minovski je lijepo rekao da u 13 kn,ciste zarade ima 6 kn..ostatak od 7 kn,odlazi na gorivo,amortizaciju vozila i placanje radnika...i kad se tih 6 kn,pomnozi s x brojem voznja dnevno..lijepa se parica tu vrti..a ovaj bleban se jedva pokrije s 40 kn?????? pa debil malo tezi..to samo on moze popast te izjave..da mi je vidjet te njegove rashode da se jedva s 40 kn pokrije..uh,kak mi je drago sto su sad malo u pusioni Very Happy...et toliko od mene Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
apple
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2010. 15:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): › A je ga mlate praznu slamu.

Oni su samo početnu cijenu smanjili. I dalje naplaćuju 7 kn/km. Ako sam dobro zapamtio.

Znači 5 km = 47 kn.


danas provjereno, 0-5km 12kn, 5-10km-40kn, 10-15-50kn znaci 5km jeftinije a ostalo isto

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
apple
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2010. 16:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

apple je napisao/la (Pogledaj post): ›
chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): › A je ga mlate praznu slamu.

Oni su samo početnu cijenu smanjili. I dalje naplaćuju 7 kn/km. Ako sam dobro zapamtio.

Znači 5 km = 47 kn.


danas provjereno, 0-5km 12kn, 5-10km-40kn, 10-15-50kn znaci 5km jeftinije a ostalo isto


htjedoh rec isto kao i cammeo preko 5km

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2010. 16:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

apple je napisao/la (Pogledaj post): ›
apple je napisao/la (Pogledaj post): ›
chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): › A je ga mlate praznu slamu.

Oni su samo početnu cijenu smanjili. I dalje naplaćuju 7 kn/km. Ako sam dobro zapamtio.

Znači 5 km = 47 kn.


danas provjereno, 0-5km 12kn, 5-10km-40kn, 10-15-50kn znaci 5km jeftinije a ostalo isto


htjedoh rec isto kao i cammeo preko 5km


koliko sam ja cuo, cammeo ti je od 10 do 20 km, 50 kn...znaci jos 5 km vise od ovih starih,a ista cijena Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.04.2010. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): ›
zeros je napisao/la: ›
koliko god da spuste cijenu, necu se voziti starim taxijima

Neće nitko... imaju stare aute, vjerojatno njih puno nema klimu, nemaju dispečersku službu, statični su i samo čekaju, ne liče na taksi i najvažnije - nisu organizirani.

Jedino što njih može spasiti je osnivanje d.o.o. kao konkurencija Cameu, kupovina auta na lizanje, ugradnja plina i malo sreće... khm, puno sreće.


dodajmo da jedan od njih uzgaja pse koje nekad tim autom prevozi...fantastičan miris auta, posebno ljeti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BrunCHI
Offline
Ukupno postova: 85
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.04.2010. 16:11 
Naslov:  Re: Taxi rat u Osijeku: 'Stari' taksisti snizili cijenu s 25 na 12 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neka ovi taxiji troše 6 litara po gradu to je 50 lipa po kilometru.
Znači 2.5 kn goriva za 5 km. Za šihtu od 8 sati recimo da taxi napravi 30 vožnji, prosječno po 3 km.
Znači napravi 90 km i to plati 100 kn, a vožnju naplati 30* po 20 kn za 5 km = 6000 kn
To bi bili idealni uvjeti. Realno, neka smanjimo sve duplo. Nek zaradi dnevno 3000 kn.
Treba mu po jedan dan mjesečno da zaradi sebi plaću, 1 dan za gorivo, 1 dan za leasing, registraciju, održavanje, 1 dan za koncesiju, dispečere i ostalo. I sve ostalo je u plusu.

Mlate oni grdne pare.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
apple
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2010. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali od čače je napisao/la (Pogledaj post): ›
apple je napisao/la (Pogledaj post): ›
apple je napisao/la (Pogledaj post): ›
chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): › A je ga mlate praznu slamu.

Oni su samo početnu cijenu smanjili. I dalje naplaćuju 7 kn/km. Ako sam dobro zapamtio.

Znači 5 km = 47 kn.


danas provjereno, 0-5km 12kn, 5-10km-40kn, 10-15-50kn znaci 5km jeftinije a ostalo isto


htjedoh rec isto kao i cammeo preko 5km


koliko sam ja cuo, cammeo ti je od 10 do 20 km, 50 kn...znaci jos 5 km vise od ovih starih,a ista cijena Wink



ne cammeo ti jeakcija 13 a nakon akcije 0-5km-20kn. 5-10km-40kn 10-15km-50kn imas na letku njihovom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.04.2010. 16:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

BrunCHI je napisao/la: › Neka ovi taxiji troše 6 litara po gradu to je 50 lipa po kilometru.

Teško Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2010. 16:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
dodajmo da jedan od njih uzgaja pse koje nekad tim autom prevozi...fantastičan miris auta, posebno ljeti.

Daj me nemoj.... osijek031.com smile

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2010. 16:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

BrunCHI je napisao/la: › Za šihtu od 8 sati recimo da taxi napravi 30 vožnji, prosječno po 3 km.
Dobro, tesko da je voznja 3km. Treba on i doci na polaziste i sl. No, s druge strane, voze i preko 5km i sl...

Kako bilo, postoji ekonomska isplativost i na 13kn za do 5km... i to dobra ekonomska isplativost...

Ne znam gdje je vlasnik to izjavio, ali ako je istina kad kaze da su mu voznje iznad 6kn isplative [s uracunatim svim troskovima] - vjerojatno nije daleko od istine.

Ostaje nam jos samo zapitati se - kako to da se takva taksi sluzba u Osijeku nije pojavila i ranije?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: