Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Uklanjanje krizeva i sekularizacija Hrvatske

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2009. 16:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...evo primjer: jamerika je jedna vrlo liberalna zemlja po tim pitanja, ali recimo po državnim firmama, vojnim ustanovama, međunarodnim kompanijama i slično uopće nema isticanja bilo čijih vjerskih i nacionalnih predmeta....zašto bi kod nas?
A zašto za sve gledati ameriku?
Na američkim novčanicama piše: IN GOD WE TRUST?! Pa jel nekog vrijeđa parsto dolara? Very Happy
Baš ste postali teški materijalisti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2009. 17:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Članak 41.
Sve vjerske zajednice jednake su pred zakonom i odvojene od države.

Vjerske zajednice slobodne su, u skladu sa zakonom, javno obavljati vjerske obrede, osnivati škole, učilišta, druge zavode, so­cijalne i dobrotvorne ustanove te upravljati njima, a u svojoj djelatnosti uživaju zaštitu i pomoć države.


Pametnom dosta...
Zašto se onda piše o milijunima koji idu Crkvi kad ona kako vidimo u famoznom članku u vidu financijske pomoći na to ima pravo, također joj ide u prilog 80% ljudi koji se u državi deklariraju kao katolici , a samim time i dijelom Crkve te Crkva kao takva ima pravo na 80% novca koji ide kao financijska pomoć vjerskim zajednicama.
Pametnom dosta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2009. 17:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la: ›
sve je to lijepo Ivice, no to sto je po tebi to "Djetinjasta osveta predsjednika"
Pa lijepo ti je Bešker napisao samo izgleda nisi pročitala, on je to počeo pričati tek nakon 8 godina mandata i to nakon što su ga popljuvali u Glasu koncila, znači da je u pitanju iskorištavanje funkcije predsjednika u privatne osvetničke svrhe. Ja sam mišljenja kako se njemu živo jebe i za židove i muslimane, oni su mu samo dobar argument da može ići pakostit Crkvi.
Samo sam htio to reči.
Da se prijedlozi čovjeka koji se ponaša kao smeće, koji to i je, netreba shvaćati ozbiljno jer u pitanju nisu nikakva ljudska prava i sl. u pitanju je jebena privatna osveta i zato je on GOVNO OD ČOVJEKA! ... Što je nebrojeno puta i dokazao...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.08.2009. 17:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da kojim slucajem radim u nekoj npr. skoli u kojoj je Crkva dobila monopol na ispiranje mozgova, na posao bih donio prepariranog vepra i okacio ga na zid pored metar velikog kriza [suprotno orijentiranog u odnosu na kriz koji stuju krscani] - simbola plodnosti i ljudske ljubavi prema zivotu, a ujedno i simbol koji predstavlja moju religiju - KuČ.

Volio bih vidjeti svecenika ili sestru koji bi u toj ucionici odrzavali sat vjeronauka. Valjda im taj kriz ne bi smetao i tako dobri ljudi zasigurno ne bi zeljeli povrijediti moje vjerske osjecaje. Sta im smeta jedan vepar ili kriz?!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2009. 17:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
u pitanju je jebena privatna osveta i zato je on GOVNO OD ČOVJEKA! ... Što je nebrojeno puta i dokazao...

Ivice, katoliče.... pa gde si bre barabo jedna nevaspitana!?

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.08.2009. 17:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: › Zašto se onda piše o milijunima koji idu Crkvi kad ona kako vidimo u famoznom članku u vidu financijske pomoći na to ima pravo, također joj ide u prilog 80% ljudi koji se u državi deklariraju kao katolici , a samim time i dijelom Crkve te Crkva kao takva ima pravo na 80% novca koji ide kao financijska pomoć vjerskim zajednicama.
Pametnom dosta.
Svaka rasprava s bilo kojim vjernikom o njegovim vjerskim uvjerenjima je suvisna i beskorisna, jer sva vjerovanja gnostika proizlaze iz vjere, a ne cinjenica.

Stoga su i svi pseudoargumenti vjernika samo interpretacije subjektivnih predodzbi o vlastitoj vjeri.

Ja ne zelim financirati ni jednu vjersku organizaciju. Od stovatelja imaginarnih proroka, do stovatelja mlacenja kurcem u celo. Dajem potpuno pravo svakoj osobi da financira vjersku organizaciju po izboru, cak i vise njih.

Volio bih kada bi se u ovoj, katastrofalno lsoe organiziranoj i upravljanoj drzavi, donio zakon koji bi svakom zaposleniku dozvolio da izabere zeli li i u kojem iznosu svakoga mjeseca iz svoje place financirati vjersku zajednicu/e po izboru.

Do tada zelim da se harac za financiranje sijanja mrznje s Kaptola ukine na mojoj placi, jer ne samo da ne zelim financirati ikoju vjersku skupinu, nego posebno ne zelim financirati klerofasisticku i paradrzavnu organizaciju.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2009. 17:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
A dobro znamo da će sve one šupčine koje bi skidale križ iz pobuda neke "sekularizacije" i sličnih. Da će takvi prvi bježat kad se bude trebalo branit.

Ivice, ja sam jedan od "šupčina" kojem ide na spolovilo svaka ideologija koja pljačka moju domovinu, a za koju sam se valjao po blatu i potrošio skoro dvije godine svog života.

Znam da tebe veseli biti ovčica i davati lovu prebogatoj multinacionalnoj korporaciji... vjeruj, i njih veseli, čak i više. Na račun tebe i sličnih oni voze skupe aute, žderu i loču te uživaju bez kapi znoja.
Jel ti smetao križ, odnosno raspelo? Wink

Pojedeš govno i onda se pokušavaš izvući smajlićem?

Ja u ratu križa nisam vidio na zidovima.... ta je moda došla tek kad je krivousti potpisao štetan ugovor po moju domovinu, a koji je i danas guši. A mogu ti reći da je popriličan broj ljudi u ratu bolio kuki za križeve i slične ideološke pizdarije. Nekako je bio prioritet sačuvati glavu na ramenu i ostvariti krajnji cilj.

Na kraju krajeva, križ na zidovima prostorija kao što su učionice i dvorane za sastanke nema što tražiti. S druge strane, ako ga netko hoće staviti u svoj ured ili svoj auto, to je njegovo legitimno pravo i nitko ga u tome ne može spriječiti. Ako ja poželim u svoj ured staviti prepariranog pitona, ne vidim u čemu bi bio problem.

Obilježje jedne države jesu grb i zastava (i himna, ali ona sad nije predmet rasprave) i to su stvari koje trebaju biti na zidovima zajedničkih prostora javnih ustanova. Smatram da ideologiju bilo kojeg oblika treba s takvih mjesta izbaciti.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2009. 17:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Zašto se onda piše o milijunima koji idu Crkvi kad ona kako vidimo u famoznom članku u vidu financijske pomoći na to ima pravo, također joj ide u prilog 80% ljudi koji se u državi deklariraju kao katolici , a samim time i dijelom Crkve te Crkva kao takva ima pravo na 80% novca koji ide kao financijska pomoć vjerskim zajednicama.

Koje crno pravo? Čovječe, tu se obrću neoporezive stotine milijuna (možda čak i milijarda), a ti govoriš o nekakvoj pomoći? Pomoći za što? Da bi prebogati bili još bogatiji? To mi je otprilike kao da dajem pomoć Todoriću ili Kerumu...

U Austriji je pred nekih desetak godina ukinut klerikalni harač na državni proračun i svakome je dano na izbor kojoj će vjerskoj zajednici dati crkveni porez ili ga neće dati nikome. Odjednom je broj katolika sa 90 i nešto posto spao na 60. Ono, jebate, pogubili se katolici negdje usput....

To želim i u mojoj državi.... da više njom ne vladaju oni koji za nju ne doprinose već samo troše i gomilaju bogatstvo izvan poreznog sustava.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.08.2009. 17:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja čujo da su križevima branili rvacku u ratu. Piše u glasu koncila.
To bio onaj 2. Vampirski rat?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2009. 17:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Ja čujo da su križevima branili rvacku u ratu. Piše u glasu koncila.
To bio onaj 2. Vampirski rat?

Jebo ih otac.... a meni dali ono sranje od kalašnjikova osijek031.com smile

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2009. 17:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
A dobro znamo da će sve one šupčine koje bi skidale križ iz pobuda neke "sekularizacije" i sličnih. Da će takvi prvi bježat kad se bude trebalo branit.

Ivice, ja sam jedan od "šupčina" kojem ide na spolovilo svaka ideologija koja pljačka moju domovinu, a za koju sam se valjao po blatu i potrošio skoro dvije godine svog života.

Znam da tebe veseli biti ovčica i davati lovu prebogatoj multinacionalnoj korporaciji... vjeruj, i njih veseli, čak i više. Na račun tebe i sličnih oni voze skupe aute, žderu i loču te uživaju bez kapi znoja.
Jel ti smetao križ, odnosno raspelo? Wink

Pojedeš govno i onda se pokušavaš izvući smajlićem?

Ja u ratu križa nisam vidio na zidovima.... ta je moda došla tek kad je krivousti potpisao štetan ugovor po moju domovinu, a koji je i danas guši.
Nepokušavam se izvuči sa smajlićem.
Križ nije moda nego simbol! I bilo ih je u ratu!
Čak štoviše reči ću sam da ti nije smetao!!!
Nego si sad revoltiran zbog tog i tog pa nakndano serendaš!
A dok je grmilo i dok si bio negdje u rovu onda si Boga molio da ostaneš živ i zdrav, mene možeš lagat, ali sebe nemožeš!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.08.2009. 18:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ivice pa ti i dalje vodiš svoj privatni rat protiv Mesketa,samo smireno opaliti će te srčika.
e da pišemo o ovoj nadasve debilnoj temi,presmiješno al ajde.
kako je moguće da u jednoj sekularnoj državi na svakom koraku vidiš križ,nevjerojatno ali eto živimo na Balkanu gdje je sve moguće,nemam ja ništ protiv križa,ali itekako imam kad ih vidim po sudovima,školama,vrtićima,itd...
bilo bi dobro da prepišemo ovaj zakon od Austrijanaca,nek svatko sam odluči kome će dati kešovinu.
@zlusch kod nas bi bilo jedno 10% katolika a ostalo zna se

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2009. 18:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Križ nije moda nego simbol! I bilo ih je u ratu!
Čak štoviše reči ću sam da ti nije smetao!!!
Nego si sad revoltiran zbog tog i tog pa nakndano serendaš!

Pa ne znam baš.... sjećam se kad je Tile visio po zidovima, a križevi su bili kod nekih doma. Onda se ideologija promijenila i Tile ode u smeće, a križevi se nametnuše od strane onih istih koji su nekada veličali Tileta i kunili mu se da neće nikada skrenuti s puta.

A meni stvarno križ ne smeta dok se radi o osobnom uvjerenju. Smeta me kad se nameće svima po redu... i kada debeli neradnici voze skupe terence na mojoj grbi.
mali_ivica je napisao/la: ›
A dok je grmilo i dok si bio negdje u rovu onda si Boga molio da ostaneš živ i zdrav, mene možeš lagat, ali sebe nemožeš!!!

Vrhunski! E sad si me našao.... ono, totalka!

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gum099
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.08.2009. 18:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a jeste progutali udicu toliko da vam iz guzice viri:)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2009. 22:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gum099 je napisao/la (Pogledaj post): › a jeste progutali udicu toliko da vam iz guzice viri:)
Uuuuu ovo jako potpisujem! Jest da sam se našao među prozvanima, ali izjava stoji!!! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: