Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Službena odluka Vlade: zamrzavanje plaća u 2009.

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2008. 9:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gledam sinoć otvoreno o aktuelnoj temi i vrlo aktivnu raspravu u kojoj zapravo svi imaju neke ideje ako ublažiti financijsku krizu, svi osim našeg ministra financija koji samo govori šta je vlada napravila i spominje neke prazne brojke na papiru ma užas. i najbolji mi je dio kada kažu svi ćemo se odreći obaveznog povećanja plaće od 6% i svi ćemo dati od svojih usta kako bi ublažili krizu. i sanader s plaćom od 20000kn i netko ko radi za 2500.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2008. 10:07 
Naslov:  Re: Službena odluka Vlade: zamrzavanje plaća u 2009.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: › i svi ćemo dati od svojih usta kako bi ublažili krizu. i sanader s plaćom od 20000kn i netko ko radi za 2500

pa to je to, to njihovo beskrajno licemjerje - nazalost nisam gledala otvoreno, ali sam citala neke komentare rohatinskog (za kojeg, cisto kao ekonomski laik, vjerujem da zna sto prica i da ima neke zdrave razloge da radi posao koji radi) koji se isto zalaze za ukidanje tih 6%, ali istovremeno trazi da nema novih poskupljenja i da prestanu s ovim idotarijama oko reforme zdravstva. mislim, ne moras biti ekonomski lumen da bi ti bilo jasno da ce nas inflacija sve pojesti ako cijene odu gore, a place stagniraju...
http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3194507/index.do

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2008. 11:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i uz to što plaće stagniraju nema ulaganja u proizvodnju, nema dugoročnog plana za obnovu pokradenog i uništenog gospodarstva nema ništa. ova vlada je potpuno nesposobna. svaka vlada za vođenje uspješne države ide na principu šaha, razmišljaš 3 koraka unaprijed. ovi naši nemaju pojma oni samo krpaju nastala stanja uvlačeći nas u još dublja govna idu po principu akcije-reakcije samo što svaka nova reakcija povlači za sobom još 10 drugih reakcija koja nas više zatrpaju u govna nego što nas spašavaju no njima je tako dobro jer su oni ti koji imaju plaće po 10-2000kn i sve moguće benificije i ne osjećaju na svojoj koži šta se događa u državi.
da ne mislite da pričam gluposti evo primjera baš na dotičnom i onom što će biti doneseno na vlast u skoroj budućnosti i mojih predviđanja.

- plaćanje participacije i skuplje zdravstvo, pad standarda, pad platežne vrijednosti, manja potrošnja, manja proizvodnja, veći uvoz = udar na budžet, standard, državni proračun jer se jednostavno participacijom ne može pokrpat opći pad potrošnje građana i dogodit će se upravo ono što izbjegavaju, pokrivanje drugih državnih resora novcima iz zdravstva i gdje smo nakon svega toga, i dalje stojimo u istim govnima samo što je nivo porastao za par cm.

- povećanje cijene cigareta, manja potražnja, manja potrošnja domaćeg proizvoda, povećan šverc, nedovoljno policije da kontrolira švercanje, pad proizvodnje = udar na budžet, standard, državni proračun, nivo je narastao za još par cm

- zabrana pušenja, manje pušenja po ustanovama, manja potražnja cigareta, manja potrošnja, manja proizvodnja = udar na budžet, standard, državni proračun = govna su do pasa

- nedavno povećani svi troškovi zbog rasta cijene goriva, od kruha do mineralnog gnojiva, gorivo palo cijene ostale iste, čeka se novi nalet vrtoglavog porasta cijene barela, cijena goriva skače, a u isto vrijeme skaču već poskupljeli proizvodi po principu "gorivo je poraslo moramo dić cijene", vlada ne može blokirati rast jer je prodala dobar dio ine = govna su do pleksusa

- mala cijena otkupa polj. proizvoda i mali poticaji, output ne pokriva input, proizvodnja neisplativa, jeftinije uvesti, totalna propast poljoprivrede = govna su do grla

- zamrzavanje plaća, nema porasta famoznog 6% plaće godišnje koji je do sad kolko tolko pratio životne troškove, životni troškovi će i dalje rast ali platežna moć će slabiti = govna do usta

ima toga još jako puno i kada sve to zbrojimo i oduzmemo postiže se upravo ono što se pokušava izbjeći, devalvacija kune, porast klauzalnih kredita temeljenih na stranoj valuti, nemogućnost plaćanja istih od strane građana, imovina ide u ruke stranih banka što povlači za sobom zamrzavanje svih europskih financijskih guranja i, ma vidite gdje idem, ključ u bravu, bankrot, a upravo nas to čeka.
no onda će ekipa s vrha pokupit pinklec i papa a vi se jebite u državi koju smo vam sjebali.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.11.2008. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prevrtala sam očima kad sam čula za to sve,tj.kad sam čitala novine jutros...
Ali...dobila sam milju kuna veću plaću za 10.mjesec osijek031.com smile

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.11.2008. 14:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›

no onda će ekipa s vrha pokupit pinklec i papa a vi se jebite u državi koju smo vam sjebali.
Nisu oni krivi što su nesposobni i korumpirani i što su sjebali državu,po meni apsolutno sva krivnja je na onima koji su im svojim glasovima to omogučili.Neznam kako je itko od takvih ljudi mogao očekivati išta pametno i konstruktivno.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2008. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljive stižu vijesti iz pogrešno nazvane metropole. Vlada štedi na građanima, a grad Zagreb?

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2008/11/13/0098006.html?oneliner=1

Prenijet ću ipak dio teksta:

...Iako će zagrebački proračun u 2009. biti teži za 380 milijuna kuna i iznosit će čak osam milijardi kuna...
...Naime u srijedu donesen gradski proračun osim plaća djelatnika gradske uprave i najhitnijih popravaka, poput sanacija prekopa ili oronulih predškolskih, školskih i kulturnih ustanova, neće pokrivati ništa više...
Naime velik dio gospodarskih subjekata, od kojih se trebaju prikupiti prihodi, iselio se iz Zagreba, a tvrtke koje su ostale imaju sve manje gospodarskih aktivnosti.
Holding, koji je u posljednje dvije godine bio motor gradskog gospodarstva, u financijskim je problemima. Naime ta gradska tvrtka bankama duguje oko milijardu eura...


Polako se bliži kraj farsi pod nazivom grad Zagreb, lažna metropola. Od svih statističkih podataka jedino je relevantan onaj koji govori da Zagreb doduše ostvaruje oko 50% BDP-a, ali je zato udio Zagrba u zaduživanju preko 70%.

Svi ekonomski stručnjaci bez iznimke kao izlaz iz krize navode isključivo i samo turizam i poljoprivredu, jedine grane u kojima možemo nešto postići.

Kad se sve ovo uzme u obzir, osim što čak i svemirska lopovčina Đapić ispada smiješan u odnosu na Bandića, neki bi se trendovi, poput masovnih odlazaka u kvazi-metropolu, mogli zauvijek promijeniti. Doći će do novih trendova, masovnih odlazaka u inozemstvo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.11.2008. 15:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

monkey, pokloni za djecu, darovi, šunke i te fore,djed mraz i tako to.

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2008. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la: ›

no onda će ekipa s vrha pokupit pinklec i papa a vi se jebite u državi koju smo vam sjebali.
Nisu oni krivi što su nesposobni i korumpirani i što su sjebali državu,po meni apsolutno sva krivnja je na onima koji su im svojim glasovima to omogučili.Neznam kako je itko od takvih ljudi mogao očekivati išta pametno i konstruktivno.


praktički su oni krivci, pod oni smatram hdz jer je prvim ustrojstvom vlade RH donesen zakon o glasanju dijaspore itd itd, da nije dijaspore na zadnjim izborima ne znam dal bi dobili taj drugi mandat no da si u pravu što se toga tiče u pravu si nema šta zato mkalo malo i jebem majku svima koji su glasali za te debile nesposobne po kriteriju "adeze i tuđman šušak i bebć su tu nama sve to što imamo jać za nji do groba glasat pa taman mi silovali obje ćeri a sinu jedincu majke nerotkinje ruke odsjekli ngh" osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2008. 16:39 
Naslov:  Re: Službena odluka Vlade: zamrzavanje plaća u 2009.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la: ›
Nisu oni krivi što su nesposobni i korumpirani i što su sjebali državu,po meni apsolutno sva krivnja je na onima koji su im svojim glasovima to omogučili.

znate, to je bas zanimljivo s tim glasanjem za kra-de-ze: ja nazalost u vlastitoj familiji imam jedan takav slucaj (za koji sigurno znam, mozda ih ima jos, al ne pricaju o tome) - moja baka. to je jedna 70-godisnja zena koja inace ni bi mrava zgazila, dobrica prava, svakom bi pomogla, od usta otkidala da pomogne svojima - ali je '91. odlucila da je tudjman hodajuce bozanstvo koje je "nama nasu zemlju dalo". danas jedva zivi od male mirovine, grije samo jednu sobu u stanu da stedi plin i samo jednu zarulju ima na lusteru da stedi struju. inace je teski dijabeticar, dva puta dnevno si daje inekcije inzulina, ima i secerasku mrenu na ocima zbog koje je poluslijepa i jedva od svoje mirovine pokrije troskove lijekova. da nema jedne prekrasne osobe koja joj o svom trosku kupuje vitaminske preparate i jos neke dodatne ljekarije, moja bi baka ili bila gladna ili se ne bi mogla lijeciti, pa bi negdje cicikrepnula. al kad ja potegnem pitanje kra-de-zea i kako je njihova monetarna politika dobrim dijelom kriva za to sto ona jedva prezivljava, ta zena dobije fras: u tom trenutku sam ja balavica koja nista ne zna, koja ne zna cijeniti svoju rodnu grudu, koja nema postovanja prema ljudima bez kojih bismo jos uvijek bili u mrskom komunizmu i u sugavoj jugoslaviji, a sad imamo svoju drzavu u kojoj smo svoj na svome i gdje smijemo naglas reci da smo hrvati i u sto vjerujemo. sve ostale stranke osim kra-de-zea su lazovcine i lopovi, "eto smo i sdp, te komunjare, na vlasti imali pa nam nista bolje nije bilo" (citat moja baka), a ja (njezina unuka) sam blesava i pravim se pametna kad nesto kazem protiv sanadera ili - nedaj boze! - tudjmana...

i sto da ja kazem? "crkni bako jer si za hdz glasala pa smo mi sada u govnima?" vec sam na forumu tiradu o mentalitetu, politici i izborima pisala, da se ne ponavljam: tesko je starog psa nauciti novim trikovima, pa tako i ljudima objasniti da ne smiju glasati za duhove proslosti, nego za nove ideje i ljude koji se nece samo busati u prsa i vikati "mi smo hrvatine", nego koji imaju soli u glavi, postenje i volju raditi u interesu svih nas. moja je teorija da na mladim ljudima svijet ostaje i da njih treba motivirati da prije svega misle svojim glavama i da prestanu s tom pomodnom i idiotskom apoliticnoscu...
(valjd ovo nece otici u offtopic Wink )

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2008. 18:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nijedna vlast nemože naterati ljude da netroše, ako oni imaju takav ludi mentalitet, da troše debelo van svojih mogučnosti.

Rezanja je trebalo biti i rainje no tko bi onda glasao za onoga tko "odreže".

U krajnjem slučaju ako je na vlasti netko tko je tebi po volji, rekao bi da je kriv netko tko je bio prije na vlasti.

Ako je na vlasti netko tko nije tebi po volji onda ćeš direktno na njega svaliti krivnju.

I to je to...
A da smo narod koji nevoli raditi (generalno), o tome se ne moraju voditi nikakve pretjerane rasprave.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2008. 19:09 
Naslov:  Re: Službena odluka Vlade: zamrzavanje plaća u 2009.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Nijedna vlast nemože naterati ljude da netroše, ako oni imaju takav ludi mentalitet, da troše debelo van svojih mogučnosti.

kakve veze ima trosenje ili netrosenje s cinjenicom da su u nasim trgovinama cijene ziveznih namirnica (dakle govorimo o osnovi ljudskog prezivljavanja) iste ili vise od cijena tih istih ziveznih namirnica recimo u njemackoj (znam iz osobnog iskustva, zato eto njemacku spominjem), dok su nam place - barem meni i golemoj vecini "obicnih" ljudi koji ne sjede u kojekakvim upravnim odborima, saboru i sl., ili nemaju menadzerske ugovore (o cijim se astronomskim ciframa moze samo potiho nagadjati) - upola manje. i kakve veze trosenje ili netrosenje ima sa sanaderovim pozivom "na stezanje remena", sa zamrzavanjem placa i najavljivanim poskupljenjima u, recimo, zdravstvu?

o cemu ti mali ivice pricas? ili s kojeg si planeta?

ja nisam u zivotu u minusu bila, nemam minus niti otvoren na racunu, otplacujem kredit na 20 godina za jednosobni stan (jer si veci ne mogu priustiti), inace sam visoko obrazovani akademski gradjanin, ali si diplomom mogu obrisati dupe jer u ovoj zemlji znanje vrijedi puno manje od gramzivosti, podobnosti i rodjastva. sto meni netko jos moze srezati? nema STO za srezati, jer ne zivim u luksuzu, i nemam se cega odreci.

a to sto ti ne volis raditi jest tvoj osobni problem, ja sam od svoje 15 radila za džeparac da mogu izaci jednom mjesecno s drustvom van, radila nekoliko poslova paralelno da bih financirala troskove studija (jos sam imala srece pa studij nisam morala placati za razliku od ove danasnje djece), a bome i otkad sam diplomirala dva posla radim, da si mogu jednom u 2 godine priustiti 5 dana na moru ljeti, koju knjigu u knjizari ili da mogu otici u kino kad pozelim (to je moj pojam luksuza).

sad bih ti nesto rekla, ali mi pravila ponasanja na forumu ne dopustaju... Evil or Very Mad

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2008. 19:21 
Naslov:  Re: Službena odluka Vlade: zamrzavanje plaća u 2009.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): ›
sad bih ti nesto rekla, ali mi pravila ponasanja na forumu ne dopustaju... Evil or Very Mad
Slobodno mi reci, ništa ti neću zamjeriti, štoviše dapače navikao sam.
Glede stanja govorio sam generalno.
Ja isto nemam kojekakve životne uvjete, pa se ni nežalim.
Ali mi je žao kada vidim ljude koji realno imaju duplo bolji standard od moga pa kukaju da to boli glava i dakako oni žive u turbo "neimaštini"!

Ja neznam za tebe, ali sam uvjeren da pola ovih pa i više ljudi koji kukaju, kukaju čisto iz navike, a o njihovom standardu nećemo pričati.
Ona sirotinja koja nema novaca ona ni nekuka pošto gleda kako da dođe do posla i nema vremena za kukanje (oni koji žele raditi)
A oni koji nežele odbijaju poslove i onda pričaju o neimaštini hladeći jaja na socijalnoj pomoći.

Glede planete - ZEMLJA.
Glede države - HRVATSKA
A samo pogledaj koliko ljudi rade u Zagrebu, a koliko u Osijeku. Nemoramo ići dalje.
O zapadnim zemljama nemožemo pričati pošto je to onaj drugi mentalitet o kojemu sam pričao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2008. 19:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: › i kakve veze trosenje ili netrosenje ima sa sanaderovim pozivom "na stezanje remena", sa zamrzavanjem placa i najavljivanim poskupljenjima u, recimo, zdravstvu?
Ima veze u tome što se preko toga žmirilo dugo godina (neovisno na vlast) i sada kada su se dugovi prelili, sada se mora radikalno stezati remen.
A da je netko ranije htio stezati remen građani bi ga popljuvali.
Država kad se vodi, vodi se dugoročno, a kod nas od danas do sutra. A kad bi bilo drugačije građani poludjeli.
A kad smo več kod Njemačke: U Njemačkoj se prije drugog svjetskog rata radilo po 15-16h na dan, pa onda nemojmo pričati o Njemačkoj.

Ne možeš uspoređivati dvije države samo u segmentima koji tebi odgovaraju jer se time stvara kriva slika!
To trebaš znati i sama, pošto tvrdiš da si akademski obrazovana građanka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2008. 19:38 
Naslov:  Re: Službena odluka Vlade: zamrzavanje plaća u 2009.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ti si jedan jako smijesan tip koji pise gluposti - ne budem svoje vrijeme vise trosila ne tebe... odi s milim bogom

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2008. 19:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: ›
ti si jedan jako smijesan tip koji pise gluposti - ne budem svoje vrijeme vise trosila ne tebe... odi s milim bogom
Ako ti je to jedini argument, nakon cijelog teksta koji si prosula na moj prijašnji komentar, onda ti ništa nezamjeram.

Glede trošenja vremena to ti i ja savjetujem, da ga ne trošiš na mene, nego na knjigu!
Pa onda idući puta i rasprava možda bude konstruktivnija. Wink

A i ja bih mogao malo više po knjizi, jer nisam dugo, a trebat će mi kasnije, da nebi pred mirovinu kukao po forumima.

Lijep pozdrav

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: