Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Raspelo u školama

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.10.2007. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baš me briga koga predstavlja, neka si i jedni i drugi stave raspelo u svojoj kući, svakoj sobi, kuhinji...

Ako u Hrvatskoj ne postoji državna relgija, onda raspelo nema što raditi u školi, na sudu, i sl. javnim mjestima.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.10.2007. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): › jel se itko sjeća kakav je bio u srednjoj školi?
pa meni nije niti padalo na pamet opterećivat se s religijom, bjelosvjetskim problemima i inim sranjima.

a to što se danas srednjoškolci opterećuju takvim idejama, po meni nije pokazatelj sazrijevanja uma, nego kopiranje starijih. Meni bi bilo normalno da se stari prdonje prepiru oko ovog a ne djeca od 16-17 godina


Opet se ne slažem. Bolje da se "prepiru" o svim mogućim pitanjima nego da budu indiferentni prema svemu i da im je najvažnije dobro se obući, gledati neke super aute, opijati se. Radi se o mladim ljudima koji će vrlo skoro morati živjeti neke svoje samostalne živote, donositi odluke.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2007. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Ako u Hrvatskoj ne postoji državna relgija, onda raspelo nema što raditi u školi, na sudu, i sl. javnim mjestima.

Koje TURBO PRIMITIVNO RAZMIŠLJANJE!
Zanima me samo jedna stvar:
Da se uvede zakon da se svi trebaju ponašati prema deset božijih zapovjedi, što bi ti rekla na to?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.10.2007. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la: ›
koji nisu katolici.. šta sa djecom koja idu na etiku jer nisu ateisti, već, recimo, muslimani ili tako nešto..

Pa da je večina muslimanska ja kažem kako bi ja poštivao njihova obilježja.
Kakve veze to ima ?!

to ima veze toliko što se, samim time ne poštuje njihovo vjersko opredjeljenje.. (dakle, onih koji nisu katolici..) tvoja vjerska i ina tolerancija mi je već itekako poznata, neću se potruditi dodatno ju komentirati.

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.10.2007. 11:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›

Koje TURBO PRIMITIVNO RAZMIŠLJANJE!
Zanima me samo jedna stvar:
Da se uvede zakon da se svi trebaju ponašati prema deset božijih zapovjedi, što bi ti rekla na to?


Primitivno bi bilo uvesti takav zakon (a kad pročitam 10 zapovijedi, skontam da ih se nesvjesno više pridržavam nego neki veliki vjernici), baš kao što je primitivno - a postoji na ovom našom svijetu da žene moraju nositi feredžu.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2007. 11:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la: ›
koji nisu katolici.. šta sa djecom koja idu na etiku jer nisu ateisti, već, recimo, muslimani ili tako nešto..

Pa da je večina muslimanska ja kažem kako bi ja poštivao njihova obilježja.
Kakve veze to ima ?!

to ima veze toliko što se, samim time ne poštuje njihovo vjersko opredjeljenje.. (dakle, onih koji nisu katolici..) tvoja vjerska i ina tolerancija mi je već itekako poznata, neću se potruditi dodatno ju komentirati.

Ne vidim zašto se Isus tretira kao neka loša ličnost, a čovjek za života nije ništa loše rekao! Wink Pomislit ću da ste sotonisti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2007. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›

Koje TURBO PRIMITIVNO RAZMIŠLJANJE!
Zanima me samo jedna stvar:
Da se uvede zakon da se svi trebaju ponašati prema deset božijih zapovjedi, što bi ti rekla na to?


Primitivno bi bilo uvesti takav zakon (a kad pročitam 10 zapovijedi, skontam da ih se nesvjesno više pridržavam nego neki veliki vjernici), baš kao što je primitivno - a postoji na ovom našom svijetu da žene moraju nositi feredžu.

Pa eto deset božijih zapovjedi je po meni jedan od oblika savršenog ponašanja pa svejedno kontam da bi se ljudi pobunili kad bi se uvodile, kao ono zbog krščanstva... Heh

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.10.2007. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la: ›
koji nisu katolici.. šta sa djecom koja idu na etiku jer nisu ateisti, već, recimo, muslimani ili tako nešto..

Pa da je večina muslimanska ja kažem kako bi ja poštivao njihova obilježja.
Kakve veze to ima ?!

to ima veze toliko što se, samim time ne poštuje njihovo vjersko opredjeljenje.. (dakle, onih koji nisu katolici..) tvoja vjerska i ina tolerancija mi je već itekako poznata, neću se potruditi dodatno ju komentirati.

Ne vidim zašto se Isus tretira kao neka loša ličnost, a čovjek za života nije ništa loše rekao! Wink Pomislit ću da ste sotonisti...

ovo se, također, neću uopće potruditi iskomentirati..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2007. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je najsmješnija podjela (koja zapravo uopće nije smiješna, jer realno postoji) na one koji idu na vjeronauk i na one koji idu na etiku, kao da se radi o nečemu nespojivom, oprečnom!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.10.2007. 11:47 
Naslov:  Re: Raspelo u školama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
@scheila, možda su srednjoškolci došli do stupnja razvoja i shvatili da nekim stvarima nije mjesto u javnoj školi. Kad su bili tamo u 3. osnovne npr. nisu mogli baš promišljati o takvim pitanjima, ali ljudi sazrijevaju, razvijaju se kao osobe.



mmm to tvoje bi impliciralo na to da ostali koji nisu za skidanje raspela nisu došli do tog stupnja razvoja??!! jer ako je takoo..potpuno se ne slažem...

insomnia je napisao/la: ›
mislim da je stavljanje tog križa uvreda svima koji nisu katolici.. .


i obrnutoo... Wink


insomnia je napisao/la: ›
.. meni je to nametanje uvjerenja, kojem u jednoj demokratskoj državi nema mjesta!


nametanje uvjerenja???demokratska država??? aaahaa možda se trudimo biti...što se tiče nametanja uvjerenja križ na zidu neće nikoga preobratiti vjeruj mi...

chaknoris je napisao/la: ›
jel se itko sjeća kakav je bio u srednjoj školi?
pa meni nije niti padalo na pamet opterećivat se s religijom, bjelosvjetskim problemima i inim sranjima.

a to što se danas srednjoškolci opterećuju takvim idejama, po meni nije pokazatelj sazrijevanja uma, nego kopiranje starijih. Meni bi bilo normalno da se stari prdonje prepiru oko ovog a ne djeca od 16-17 godina


slažem se

DanicaV je napisao/la: ›
Baš me briga koga predstavlja, neka si i jedni i drugi stave raspelo u svojoj kući, svakoj sobi, kuhinji...

Ako u Hrvatskoj ne postoji državna relgija, onda raspelo nema što raditi u školi, na sudu, i sl. javnim mjestima.


aaa opet...nalazi se tamoo...i ne razumijem još uvijek zašto to izaziva toliku gorčinu...tek sad???zašto to niko nije ranije pokušao mijenjati...??
eee objasni ću na glupom primjeru...
npr.ti voliš mahune ja ne volim mahune...sjedimo u istoj prostoriji...zar bi ja tebe trebala natjerati da ih jedeš izvan prostorije samo zato štoo ih ja ne volim???

ili bi možda ja mogla začepit nos..a ti se pomaknuti malo da mi ne smrdi??

nadam see da se iz ovog shvaća šta želim reći..iako je primjer preglup Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2007. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › meni je najsmješnija podjela (koja zapravo uopće nije smiješna, jer realno postoji) na one koji idu na vjeronauk i na one koji idu na etiku, kao da se radi o nečemu nespojivom, oprečnom!

Vidiš, to nije ni meni jasno Wink , ali eto šta ćeš....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.10.2007. 11:54 
Naslov:  Re: Raspelo u školama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sheila je napisao/la (Pogledaj post): › aaa opet...nalazi se tamoo...i ne razumijem još uvijek zašto to izaziva toliku gorčinu...tek sad???zašto to niko nije ranije pokušao mijenjati...??
eee objasni ću na glupom primjeru...
npr.ti voliš mahune ja ne volim mahune...sjedimo u istoj prostoriji...zar bi ja tebe trebala natjerati da ih jedeš izvan prostorije samo zato štoo ih ja ne volim???

ili bi možda ja mogla začepit nos..a ti se pomaknuti malo da mi ne smrdi??

nadam see da se iz ovog shvaća šta želim reći..iako je primjer preglup Wink


Gorčinu, da, zato što mislim da je to unazađenje društva. Zašto danas? Zato što sam pročitala članak i postavila topic da vidim što drugi forumaši misle o tome.

Mislim, primjer je što bi se reklo neprimjeren. Mahune mi nitko ne stavlja na zid.
Samo da se netko još sjeti staviti i luk na zid, mislim, protiv sotonista. Rolling Eyes

p.s.
Ali da se netko najede bijelog luka i sjedne kraj mene, začepila bi nos i napravila gadljivu facu.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2007. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Ali da se netko najede bijelog luka i sjedne kraj mene, začepila bi nos i napravila gadljivu facu.

Šta ti vrijedi čepiti nos kad ti je več zasmrdilo! Very Happy
PS: Ovo je moj zadnji post po ovoj temi jel stvarno vidim da nema više smisla kad vidim kakvi su lakrdijaški komentari!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.10.2007. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › meni je najsmješnija podjela (koja zapravo uopće nije smiješna, jer realno postoji) na one koji idu na vjeronauk i na one koji idu na etiku, kao da se radi o nečemu nespojivom, oprečnom!


Nespojivo je ako popričaš s djecom koja idu na vjeronauk. Da se radi o predmetu na kojem bi se učilo o religiji kao religiji, ok.
Nećakinja je kao dijete krenula na vjeronauk, od prvog osnovne. Ako ti na vjeronauku pjevaš vjerske pjesmice tipa "Isuse, volim te", nazvala bih to indoktrinacijom. Učenje o vjeri bi trebalo biti nešto drugo. Plus ovisi o vjeroučitelju kako će nastavu prilagoditi učenicima.
Mislim da nastavu etike ne upisuju samo nevjernici, ali znam da na vjeronauk idu djeca da se ne bi razlikovala od drugih, a to je jadno.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.10.2007. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sheila je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la: ›
.. meni je to nametanje uvjerenja, kojem u jednoj demokratskoj državi nema mjesta!


nametanje uvjerenja???demokratska država??? aaahaa možda se trudimo biti...što se tiče nametanja uvjerenja križ na zidu neće nikoga preobratiti vjeruj mi...

ma, nisam ni mislila na to da će to nekoga preobratiti, već jednostavno ne volim ikakvo isticanje ičega.. križeva, stranačkih oznaka, ikakvih oznaka pripadnosti ičemu.. u redu je da svatko kod kuće ističe šta hoće.. (evo, moj tata je, npr. na ulazu u dnevnu sobu, iznad vrata, stavio Hajdukov grb), ali ovako javno.. ne znam, nije mi to u redu jednostavno.

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: