Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječko rodilište

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
hyppolita
Offline
Avatar

Ukupno postova: 306
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.02.2009. 18:59 
Naslov:  Osječko rodilište
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da li netko ima iskustva s bolnicom u Osijeku? Da li netko zna jel u Osijeku može otac prisustovat porodu bez tečaja? Što sve treba ponijeti u rodilište Osijek? Što za bebu, a što za mamu? Robica da li je bolnička ili se nosi od doma? Čula sam stvarno svakakvih priča o higijeni, ljubaznosti tj. neljubaznosti, bahatosti i bezobraznosti pa sam se mal uplašila Rolling Eyes jer bi tamo trebala roditi pa me zanimaju iskustva žena koje su tamo rodile. Hvala!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.02.2009. 19:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja ti mogu samo reć da otac može biti prisutan - barem je moj brat bio Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hyppolita
Offline
Avatar

Ukupno postova: 306
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.02.2009. 19:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajd hvala! Barem nešto...

_________________
Uvijek mi navuće osmijeh sunce moje malo ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.02.2009. 19:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A sorry, moje znanje o rodilištu je proporcionalno broju djece koje sam rodio osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2009. 8:03 
Naslov:  Re: Osječko rodilište
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam kako je sada, ali prilikom moga boravka tamo moglo se nositi za bebu i pelene, i odjeća, jer oni toga nisu imali. Očevi su mogli prisustvovati porodu, pa pretpostavljam da je još uvijek tako. Za sebe je dovoljno ponijeti osim higijenskog pribora spavaćicu i ogrtač, jer drugo ti i ne treba, a i oni će ionako gledati da te što prije otpire kući. Jedino što se sjećam je da smo bili gladni, a hranu baš i nije bilo preporučljivo imati u sobi jer se onda skupljaju žohari. Što se tiče ljubaznosti, ima ih i normalnih i bezobraznih, i liječnika i sestara, ali to je tako izgleda svugdje, pa se time nemoj zamarati. Važno je da sve dobro prođe. Ako još uvijek imaju one bolničke deke sive preko plahti, gledaj da ih uopće ne dodiruješ, a pogotovo slučajno da pokrivaš time bebu. osijek031.com smile . Ostalim detaljima te neću zamarati, imali smo sreće da nije bilo žutice i kojekakvih iznenađenja, pa smo se brzo pokupili kući. Ono što sam najviše zamjerila je što je uletila sestra koja kao treba djeci dati cjepivo za TBC, i onda je nešto mrmljala kako imaju manjak cjepiva pa će svaka beba dobiti samo pola cjepiva i blabla, a onda kad je bocnila bebu prije moje, okrenila se kao nešta leđima prema prozoru, i došla je i bocnila moju, ja sam uvjerena, istom iglom, iako je ona tvrdila da nije. Ja sam samo vidjela da je nešto upisala nakon cjepiva, ali ne i da je mijenjala iglu. To me i dan danas razljuti, ali ja to nisam mogla dokazati jer je bila okrenuta leđima dok je, kao, mijenjala iglu.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2009. 9:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...hm, preporučam ti neki ženski časopis, koji će ti dobro poslužiti za mlaćenje kojekakvih kukaca, to je moje iskustvo....možda se nešto u tom pogledu i promijenilo od mog boravka tamo, ali to je jedino što pamtim (osim moje postporođajne depre i sestara koje nisu imale bash razumijevanja za to).....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2009. 11:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osim što su napisale ankonda i pumpkin..dodala bih (znam da to se podrazumjeva ali..) ponesi si uložaka jer tamo su fuj.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2009. 11:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la (Pogledaj post): › Osim što su napisale ankonda i pumpkin..dodala bih (znam da to se podrazumjeva ali..) ponesi si uložaka jer tamo su fuj.


...eh, da, to sam smetnula s uma...i to onih vatiranih s mrežicom...i nešto što ćeš grickati potajno, količina hrane nedovoljna je totalno...samo pazi što ćeš....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
majaazdaja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2009. 12:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

2006. kad sam ja radjala svoju curu tamo , nije bilo tople vode na ginekologiji da se otusiram prije i poslije poroda..vadu da okupaju bebu su zagrijali u dzezvi na stednjaku (aj fala bogu pa ju nisu celicili u ladnoj ko mene)
svakako ponesi svoje uloske , one vir , najvece , jer tamo dobijes neke plasticne iz donacije od kojih se sav mileno upalis i usmrdis (jos pogotovo ak nema vode da se otusiras Very Happy )
za bebu ponesi pelene , najmanje , najbolje su ti pampersice od 2-5 kg.
ja sam odjecu za bebu nosila al mi ju nisu htjeli u to obuci neg su ju obukli u bolnicku
nisu mi dali da malu sama previjam , tako da ju nisam znala previt kad sam dosla kuci
smjela sam ju samo dojit
sto se klope tice , da bit ces gladna
ako budes lezala tam prije poroda , vjerovatno ce te posjecivati netko bar jednom dnevno , pa nek ti donese neki topli obrok od kuce.u protivnom si u jajima (mislim da ima i kantina u bolnici negdje)
to je to ak se jos nest sjetim javim

_________________
zlo i naopacke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.02.2009. 12:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja se grozim ovih stvari koje pišete... Novinari, gdje ste sad da pišete članke??

Surprised

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2009. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..pa tko te tjera u ženske teme....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hyppolita
Offline
Avatar

Ukupno postova: 306
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2009. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajme koje su to priče... znači sve je istina što sam čula. Grozim se od same pomisli da ću tamo boraviti, iskreno nekako me najviše strah da mi tkz. "doktori" nešto ne sjebu.... jer to je tamo česta sitoacija. Srčani sam bolesnika pa mislim da ću vjerovatno tamo završiti na čuvanju trudnoće. .. što mi je još dodatna briga... Boravila sam više puta u bolnici pa iz svog vlastitog iskustva znam da ne mare za higijenu, pacijenta i sl.

_________________
Uvijek mi navuće osmijeh sunce moje malo ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hyppolita
Offline
Avatar

Ukupno postova: 306
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2009. 12:56 
Naslov:  Re: Osječko rodilište
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pumpkin je napisao/la (Pogledaj post): › Ne znam kako je sada, ali prilikom moga boravka tamo moglo se nositi za bebu i pelene, i odjeća, jer oni toga nisu imali. Očevi su mogli prisustvovati porodu, pa pretpostavljam da je još uvijek tako. Za sebe je dovoljno ponijeti osim higijenskog pribora spavaćicu i ogrtač, jer drugo ti i ne treba, a i oni će ionako gledati da te što prije otpire kući. Jedino što se sjećam je da smo bili gladni, a hranu baš i nije bilo preporučljivo imati u sobi jer se onda skupljaju žohari. Što se tiče ljubaznosti, ima ih i normalnih i bezobraznih, i liječnika i sestara, ali to je tako izgleda svugdje, pa se time nemoj zamarati. Važno je da sve dobro prođe. Ako još uvijek imaju one bolničke deke sive preko plahti, gledaj da ih uopće ne dodiruješ, a pogotovo slučajno da pokrivaš time bebu. osijek031.com smile . Ostalim detaljima te neću zamarati, imali smo sreće da nije bilo žutice i kojekakvih iznenađenja, pa smo se brzo pokupili kući. Ono što sam najviše zamjerila je što je uletila sestra koja kao treba djeci dati cjepivo za TBC, i onda je nešto mrmljala kako imaju manjak cjepiva pa će svaka beba dobiti samo pola cjepiva i blabla, a onda kad je bocnila bebu prije moje, okrenila se kao nešta leđima prema prozoru, i došla je i bocnila moju, ja sam uvjerena, istom iglom, iako je ona tvrdila da nije. Ja sam samo vidjela da je nešto upisala nakon cjepiva, ali ne i da je mijenjala iglu. To me i dan danas razljuti, ali ja to nisam mogla dokazati jer je bila okrenuta leđima dok je, kao, mijenjala iglu.


Tvoja riječ protiv njihove, možeš samo pričati. Isuse Šta me sve čeka, nisam tog ni svjesna...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hyppolita
Offline
Avatar

Ukupno postova: 306
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2009. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › Ja se grozim ovih stvari koje pišete... Novinari, gdje ste sad da pišete članke??

Surprised


Ne stignu novinari sve pohvatati koliko oni uspiju sjebati i uništiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2009. 12:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...@hyppolita - just take it easy....u tradiciji je da se rodilje moraju plašiti takvim pričama, i mene su isprepadali.....Smile
.... tužne su navedene stvari, ali su nažalost činjenice....samo se dobro psihički pripremi, novine u ruke i mlati po žohošima...mislim da tamo i nekih apartmana, pa si probaj srediti to, pogotovo ako ćeš na čuvanje....meni je bed bio što su u sobi bile još tri rodilje, pa ako moje dijete nije plakalo, plakalo je jedno od ta tri....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: