Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » Što ste danas fino kuhali (ili jeli)? Idite na Prethodna  1, 2, 3, [4]  :| |:

#46:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 01.08.2006. 10:55

DanicaV je napisao/la: › Ne bude ti malo loše?
Riba iz konzerve je vrlo teško probavljiva hrana, plus lubenica....... imaš ti dobar želudac.

Meni je puno teze i osjecam se umornije od dvije kriske kruha s margarinom.

#47:   Autor: Alana Bates Post Postano: 01.08.2006. 21:14

Leteci mungos je napisao/la: ›
Alana Bates je napisao/la: › Pravi li itko od vas i neke egzotičnije recepte: klice, umak od soje, riža...? Što je moderno sad u kulinarskom svijetu?

Hm, vjerujem da je pojam "egzoticnog" svakoj osobi drugaciji.

Issue sa mnom je da ne volim ogroman broj namirnica, stoga mi je i skup raspolozivih jela ogranicen. Doduse, to nadoknadjujem rekombiniranjem, sto bi netko mogao nazvati "egzoticnim".

U ovim ljetnim danima mi lubenica sluzi kao salata. Dakle, uz vecinu slanih jela lubenicu (ociscenu, nasjecnanu na kockice i ohladjenu) jedem kao (jedinu) salatu.

Primjer takvog jela - komadi tune iz konzerve + lubenica. Jednostavno, lagano, nakon jela se ne osjecam prezderano, nego sito. ;-)


U tom slučaju, ono što preporučujem (jela u Francuskoj!) je pršut s dinjom. Isto tako, ako voliš kombinirati salate, preporučujem i kupus salatu s komadićima kruške ili jabuke (daje fini svježi okus, ali onda se ne začinjava niti začinima, niti uljem, dovoljno je samo malo jabučnog octa ili čak ništa - možda limunov sok da jabuke ne potamne:) )

Reci što od hrane ne voliš pa da ti prilagodimo recepte. Smile

Uh, danas sam se najela kuhanog kukuruza. Sladoled od jogurta s kupinama će me još malo pričekati...

#48:   Autor: --- Post Postano: 02.08.2006. 0:25

salata od hobotnice uz šum mora, mmmmm.....

#49:   Autor: Alana Bates Post Postano: 02.08.2006. 9:26

Nisam to nikad jela, nekako me ti pipci odbijaju... U određenom dijelu sam ipak ovisna o vizualnom identitetu jela... Smile

Jeste li gledali onaj CSI u kojem bogatuni jedu sirove kukce, pohane paukove, otrovne hobotnice na štapiću? Bilo mi je prilično grous...

#50:   Autor: DanicaV Post Postano: 02.08.2006. 9:35

Alana Bates je napisao/la: ›
Nisam to nikad jela, nekako me ti pipci odbijaju... U određenom dijelu sam ipak ovisna o vizualnom identitetu jela... Smile

Jeste li gledali onaj CSI u kojem bogatuni jedu sirove kukce, pohane paukove, otrovne hobotnice na štapiću? Bilo mi je prilično grous...


i meni je gadljivo. a nakon što sam gledala tu epizodu CSI-a, još gadljivije... jeli su oni tamo i vrlo žive morske plodove, tako je i došlo do ubojstva.....

#51:   Autor: Circa Post Postano: 02.08.2006. 9:47

Gledao sam na Discovery-u kako, negdje u Japanu, jedu zive male hobotnice. Znaci one su zive, velicine jednog obilnijeg zalogaja. Za pojesti ih najbitnija je tehnika motanja krakova na stapice i gutanja jer ako se pipcima zalijepe za grlo ugusit ce vas...
Inace, ja jako volim sve plodove mora i mislim da bi iz mora pojeo cak i kamen, ali ovo je ipak egzotika

#52:   Autor: DanicaV Post Postano: 02.08.2006. 9:50

Circa je napisao/la: ›
Gledao sam na Discovery-u kako, negdje u Japanu, jedu zive male hobotnice. Znaci one su zive, velicine jednog obilnijeg zalogaja. Za pojesti ih najbitnija je tehnika motanja krakova na stapice i gutanja jer ako se pipcima zalijepe za grlo ugusit ce vas...


Tako se ženska u epizodi i ugušila...... baš si fino opisao scenu.

#53:   Autor: tonya Post Postano: 02.08.2006. 11:50

Gledala sam na TV o tipu koji jede žohare.
Inače ih prezirem iz dna duše.
Kaže da imaju okus majoneze!!!

#54:   Autor: DonQuijote Post Postano: 02.08.2006. 19:14

ja sam gledao neki dokumentarac iz afrike. došao lik na neku tržnicu, na dio s fast foodom, a ono na sve strane pečene zmije, prženi kukci ovakvi i onakvi i sve te divne poslastice koje možete pohvatati po pustinji i prašumi, sve na štapićima, da bude lakše za jesti... divota! inače volim svašta probati, ali mislim da tamo ne bih baš bio jako gladan...

#55:   Autor: Alana Bates Post Postano: 02.08.2006. 19:17

A možda je to samo zato što nismo navikli, vidi šta Slavonci tradicionalno jedu - sirovo (mada većinom sušeno) meso: kobasice, krvavice, šunke...

Inače, baka mi je danas rekla recept za musaku s tikvicama: u tavici se poprži mljeveno meso na kockicama luka, a posebno od toga se ispohaju tikvice narezane na kriške (dakle, standardni panirung: brašno, jaja, mrvice). Namasti se tepsija, pa se slažu tikvice, pa poprženo mljeveno meso (jasno, u to mljeveno idu začini) sve do vrha, gdje se sve prelije ovisno o ukusu ili mješavinom jaja i mlijeka ili jaja i vrhnja za kuhanje. Ja još nisam probala, ali hoću...

#56:   Autor: DanicaV Post Postano: 02.08.2006. 19:28

možeš praviti i musaku od kelja, umjesto tikvica ili krumpira ide kelj (malo prokuhan, naravno). sve ostalo isto. i fino.
mi smo danas papali musaku. klasika, s krumpirom.
Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » Što ste danas fino kuhali (ili jeli)? Idite na Prethodna  1, 2, 3, [4]  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 4 / 4.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::