Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Znanost, tehnologija i obrazovanje » Pitanja i odgovori Idite na Prethodna  1, 2, 3, [4]  :| |:

#46:   Autor: anakonda Post Postano: 03.09.2008. 14:24

...to znači da svemu što ide brzinom svjetlosti se ne može izmjeriti masa?...zašto?...mislim, kako beskonačna?....

#47:   Autor: axe Post Postano: 03.09.2008. 14:29

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...to znači da svemu što ide brzinom svjetlosti se ne može izmjeriti masa?...zašto?...mislim, kako beskonačna?....

pa prelazi u energiju.i kad dosegne brzinu svjetlosti,masa joj je beskonačna,nema je.

#48:   Autor: anakonda Post Postano: 03.09.2008. 14:37

...sorry, imala sam ti jedva dvojku iz fizike...Sad...anyway, tnx.....danas sam nešto naučila...Smile....

#49:   Autor: axe Post Postano: 03.09.2008. 14:47

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...sorry, imala sam ti jedva dvojku iz fizike...Sad...anyway, tnx.....danas sam nešto naučila...Smile....


nisam ni ja imao višeVery Happy
pogle,zamisliš nekakav predmet i da se on počinje kretati sve brže i brže.i u jednom trenutku mora doći do maksimalne brzine - brzine svjetlosti.a svjetlost je el.magnetni val,nije materija,iako foton ima svojstva materije jer na njega djeluje gravitacija (ima masu).
u biti,masa (materija) se ne može kretati brzinom svjetlosti jer u tom slučaju prelazi u energiju,odnosno,gubi masu.

#50:   Autor: anakonda Post Postano: 03.09.2008. 14:50

...e, pa to sam čekala da kažeš, već sam imala par podpitanja na temu masa>>>brzina svjetlosti>>>energija....

#51:   Autor: axe Post Postano: 03.09.2008. 14:56

pa jel ti to nisam već jednom rekao?Very Happy

#52:   Autor: Mladjo Post Postano: 03.09.2008. 18:51

ja kontam da zemlja nit gubi nit dobija na masi uz preduvjet da ništa ne izlazi iz atmosfere. ono što najviše "bježi" je voda koja se isparavanjem kondenzira u oblacima i u tekućem obliku vraća na zemlju u obliku padalina. e sad neznam, nek me prosvijetli netko ko zna, jesu li sateliti i šatlovi jedina stvar koja izlazi i ulazi u atmosferu ili postoje neke čestite prašine ili nekog vraga koje mogu značajnije utjecati na masu?

#53:   Autor: axe Post Postano: 03.09.2008. 18:56

u atmosferu ulazi puno svemirskog 'otpada',ali većina sagori u atmosferi.rijetko kad neki krupniji komad rokne na tlo.
Osijek031.com » Znanost, tehnologija i obrazovanje » Pitanja i odgovori Idite na Prethodna  1, 2, 3, [4]  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 4 / 4.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::