Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Filozofija i religija » Postoji li Isus? Idite na Prethodna  1, 2, [3]  :| |:

#31:  Re: Postoji li Isus? Autor: zeros Post Postano: 03.10.2007. 22:57

d3m0 je napisao/la: ›
cak i da je postojao coek koji je bio "prorok" i zvao se isus sumnjam da je bio direkt sin bozji


slazem se...vjerujem da je isus kao osoba postojao, ali samo kao osoba koja je sirila vjeru, poput mojsija, abrahama ( ni za njih nisam siguran dal su postojali) , ali da je isus sin božji je cista izmisljotina.
zašto tako mislim??
jednostavno zato što niko nije dokazao suprotno.
Nas od malih nogu uce (tj. manipuliraju) da vjerujemo ako ako smo zlocesti ici cemo u pakao, ako smo dobri u raj, to je vec pokusaj manipulacije.

Što se dogodi u selu ako neko od sumještana ne plati mjesecnu naknadu crkvi?!?!?! , tu osobu onda prekrize za blagoslov kuca...

Ni u crkvu više ne možeš otici bez novaca...
Crkva je najveca "reketarska" udruga (mafia), a Isus im je samo "simbol" (odnosno oruzje") kako bi mogli izvuci novac od ljudi.

#32:   Autor: insomnia Post Postano: 03.10.2007. 23:02

zeros je napisao/la: ›
d3m0 je napisao/la: ›
cak i da je postojao coek koji je bio "prorok" i zvao se isus sumnjam da je bio direkt sin bozji


slazem se...vjerujem da je isus kao osoba postojao, ali samo kao osoba koja je sirila vjeru, poput mojsija, abrahama ( ni za njih nisam siguran dal su postojali) , ali da je isus sin božji je cista izmisljotina.
zašto tako mislim??
jednostavno zato što niko nije dokazao suprotno.
Nas od malih nogu uce (tj. manipuliraju) da vjerujemo ako ako smo zlocesti ici cemo u pakao, ako smo dobri u raj, to je vec pokusaj manipulacije.

Što se dogodi u selu ako neko od sumještana ne plati mjesecnu naknadu crkvi?!?!?! , tu osobu onda prekrize za blagoslov kuca...

Ni u crkvu više ne možeš otici bez novaca...
Crkva je najveca "reketarska" udruga (mafia), a Isus im je samo "simbol" (odnosno oruzje") kako bi mogli izvuci novac od ljudi.

nevjerojatno, @zeros, ali slažem se s tobom..

(p.s., došla sam zachatat i ovu temu.. na koju planiraš sljedeću odgovoriti? osijek031.com smile )

#33:   Autor: Circa Post Postano: 03.10.2007. 23:27

Isus je moj dobar drug...

#34:  Re: Postoji li Isus? Autor: Evil Poodingh Post Postano: 04.10.2007. 1:27

Sada sam se sjetio Isusa iz South Parka



#35:   Autor: ajwar Post Postano: 04.10.2007. 10:55

Circa je napisao/la (Pogledaj post): › Isus je moj dobar drug...


osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile moraš ti biti najgori osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

#36:   Autor: insomnia Post Postano: 04.10.2007. 11:02

Evil Poodingh je napisao/la: ›
Sada sam se sjetio Isusa iz South Parka




Jesus and Pals.. Very Happy

#37:  Zeitgeist Autor: sheila Post Postano: 09.10.2007. 1:57

zeitgeist et aj ovdje sam to svrstala...pogledajte kome se daa..pa komentirajte...

#38:   Autor: SrodnaDuša Post Postano: 25.03.2013. 7:56

O Isus kao povijesnoj osobi traži u knjizi Slavka Kovačića - Crkva u starom i srednjem vijeku!!
Osijek031.com » Filozofija i religija » Postoji li Isus? Idite na Prethodna  1, 2, [3]  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 3 / 3.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::