Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » Izrabljivanje na poslu Idite na Prethodna  1, 2, [3]  :| |:

#31:   Autor: rockeros Post Postano: 15.11.2012. 14:29

aj mi ti objasni kak da poduzmem da dobijem posao u bolnici nosaca ili kuhara??
ili da dobijem posao u sudu?
kako dobiti posao igdje uz 33 000 nezaposlenih?

#32:   Autor: dani_os Post Postano: 15.11.2012. 14:47

rockeros je napisao/la: ›
aj mi ti objasni kak da poduzmem da dobijem posao u bolnici nosaca ili kuhara??
ili da dobijem posao u sudu?
kako dobiti posao igdje uz 33 000 nezaposlenih?


ja kad sam tražio poso, obično sam slao zamolbe,
išo pitat osobno.

nisam pito ljude na forumu kako da se zaposlim u bolnici ili na sudu. niti me ikad zanimo poso u bolnici ili na sudu i kuko kako je velika nezaposlenost

#33:   Autor: rockeros Post Postano: 15.11.2012. 14:53

pa nego sta radis nego guras stare babe u bolnici hahahah

#34:   Autor: dani_os Post Postano: 15.11.2012. 15:28

nebitno šta radim, kažem da se nisam zanimo za poso gurnja starih baba, kuhara u bolnici i rada u sudu

#35:  Re: Izrabljivanje na poslu Autor: evil monkey Post Postano: 15.11.2012. 15:32

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): ›
evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): › je li ovdje itko svjestan da državne i JAVNE službe nisu isto?


sad si me malo zbunila, iskreno ne znam tko je tko točno. Kad malo razmislim postoji još i lokalna birokracija, kud oni spadaju?


Laički rečeno, ako radiš u javnoj ustanovi, onda si javni službenik, odnosno javna služba obuhvaća društvene djelatnosti (prosvjetu, znanost, zdravstvo, socijalnu skrb) koje nisu komercijalnog karaktera.

Ako si pak državni službenik, onda radiš u državnoj / javnoj upravi i administraciji (uključujući i lokalnu samopupravu), odnosno u nekoj od državnih agencija, zavoda i sl., ili u kakvoj državnoj firmi (tipa HEP).

Razlike postoje i znatne su - pa zato postoje i sindikati javnih službi s jedne strane, te sindikati državnih službi s druge (to je ovih dana aktulano, je li, zbog pregovora oko kolektivnog ugovora...)

#36:   Autor: dani_os Post Postano: 15.11.2012. 15:45

rockeros je napisao/la: ›
aj mi ti objasni kak da poduzmem da dobijem posao u bolnici nosaca ili kuhara??
ili da dobijem posao u sudu?
kako dobiti posao igdje uz 33 000 nezaposlenih?


u moje vrijeme traženja posla 2002 je bilo 415 000 nezaposlenih, sad je 343 000 nezaposlenih.
hrvatska nikad bolje stajala nije, a ti kukaš o nezposlenosti

#37:   Autor: PEGY Post Postano: 15.11.2012. 15:57

..i nakon svega, a posebno pojašnjeja @evil monkey, ja zaključila da je državna služba ipak najbolje mjesto za smjestiti se, a vi se sad pjenite koliko hočete

#38:   Autor: dani_os Post Postano: 15.11.2012. 16:08

PEGY je napisao/la: ›
..i nakon svega, a posebno pojašnjeja @evil monkey, ja zaključila da je državna služba ipak najbolje mjesto za smjestiti se, a vi se sad pjenite koliko hočete


prošla su ti ta vremena, unikom gleda da ostanu sam na smeču, bolnica samo da zapošljava medicinsko osoblje, tak da ne znam kolko je to u današnje vrijeme najbolje. zasad je još, al ne znam kolko če to potrajat.
drugo to su firme za nesposobne, ne znam zašto bi želila si to u životu.
mislim da se najbolje smjestit van ove države, što dalje to bolje

#39:   Autor: PEGY Post Postano: 15.11.2012. 16:12

dani_os je napisao/la: ›


prošla su ti ta vremena, unikom gleda da ostanu sam na smeču, bolnica samo da zapošljava medicinsko osoblje, tak da ne znam kolko je to u današnje vrijeme najbolje. zasad je još, al ne znam kolko če to potrajat.



ali to nisu državne službe, već javne, ako sam dobro skužila ono što je evil m. pisala.

#40:   Autor: dani_os Post Postano: 15.11.2012. 16:32

da u biti to su javne službe, dobro si shvatila, ja to stalno mješam, jel svi se financiraju iz proračuna.
državne su minstarstva, sudovi...
ne bi bilo loše se uvalit tamo negdje kontam, da

#41:   Autor: !nnovation Post Postano: 15.11.2012. 20:17

ne financiraju se svi iz proracuna, postoje drzavne tvrtke koje u 20 godina nisu dobile kune iz proracuna. naprotiv, samo im se uzima;)

#42:  Re: Izrabljivanje na poslu Autor: zeki12 Post Postano: 29.11.2012. 17:19

----------------l.----------------------------------------

Zadnja promjena: zeki12; 01.12.2012. 22:12; ukupno mijenjano 1 put.

#43:   Autor: mimiz Post Postano: 30.11.2012. 21:44

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › odradi 21 dan 14 sati na dan bez prestanka od 7 do 9 naveče u ekstremnim uvjetima i naravno neplaćeno pa ću te nešto pitat


Pa u kakvoj mi državi živimo, ljudi se natječu u tome tko je radio neplaćeno tko ne.
Zato poslodavci i ne plaćaju radnike. Da svi kažu NE neplaćanju, bili bi prisiljeni plaćati ih. Ovako, kad svi šute, neka i šute pa rade neplaćeno.
Ali, dragi moji, nemojte se onda buniti kad se oni malo pametniji pobune protiv ugnjetavanja i smanjivanja prava.

#44:   Autor: mimiz Post Postano: 30.11.2012. 21:51

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › Ja imam neke predrasude u vezi poslova u državnoj službi...

Kako i sama kažeš, predrasude. Kako i u svakom zanimanju, tako i tamo. Krupnije ribe - veći ulov, sitne ribe sve rade i sretne su s onim što dobiju.
Znam ljude koji u malim uredima državne uprave rade sve sami, od obavljanja vlastitih poslova do čišćenja, koje im nije u opisu posla. Rade bez klime na +40.
Dok u većim uredima za obavljanje istih poslova vrijede drukčiji uvjeti rada.
Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » Izrabljivanje na poslu Idite na Prethodna  1, 2, [3]  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 3 / 3.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::