Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Art, glazba, kultura » Literarni kutić Idite na Prethodna  1, 2, [3], 4, 5, 6, 7  Sljedeća  :| |:

#31:   Autor: Isis Post Postano: 22.07.2006. 15:59

oke, moram, moram, moram gledat Smile

#32:   Autor: Marigold Post Postano: 22.07.2006. 16:05

E sorry, to je repriza u utorak, u pon. je u 22:00
Glumi:Daryl Hannah
Mora da ima 20-ak g u tom filmu..Smile

#33:   Autor: DonQuijote Post Postano: 22.07.2006. 20:44

trenutno čitam trainspotting, knjiga je dosta dobra, ali vjerujem da bi bila još i bolja da se mogu skroz ufurati u nju. a ne mogu, jerbo je najveći dio na (umetni psovku po želji) kajkavskom, valjda kao da nam približe (?!) njihov (škotski, ne kajkavski) sleng. idiotizam! prvih sam par stranica razmišljao da odustanem i pokušam nabaviti na engleskom (odnosno, škotskom). ipak, knjiga je dovoljno dobra, pa me i ovako uvukla. ne smeta ako ste gledali film (koji je, btw, odličan!) prije čitanja knjige, ima dosta stvari kojih u filmu nema, a i radnju gledamo iz perspektiva više likova.

#34:   Autor: Marigold Post Postano: 23.07.2006. 0:33

Pročitala sam trainspotting prije par godina, super knjiga, jedino je bed što kad završiš s čitanjem psuješ ko kočijaš...trebalo mi je neko vrijeme da dođem na staro što se tog tiče...Smile

#35:   Autor: Alana Bates Post Postano: 23.07.2006. 9:22

DonQuijote je napisao/la: ›
trenutno čitam trainspotting, knjiga je dosta dobra, ali vjerujem da bi bila još i bolja da se mogu skroz ufurati u nju. a ne mogu, jerbo je najveći dio na (umetni psovku po želji) kajkavskom, valjda kao da nam približe (?!) njihov (škotski, ne kajkavski) sleng. idiotizam! prvih sam par stranica razmišljao da odustanem i pokušam nabaviti na engleskom (odnosno, škotskom). ipak, knjiga je dovoljno dobra, pa me i ovako uvukla. ne smeta ako ste gledali film (koji je, btw, odličan!) prije čitanja knjige, ima dosta stvari kojih u filmu nema, a i radnju gledamo iz perspektiva više likova.


Eo, naši prijevodi, to ti ja govorim, nekad su stvarno u najmanju ruku čudni... Ja čitam Woodya Allena iz 83., a tamo stoji umjesto "ne bi ga se postidio ni (neki američki kuhar)", "ne bi ga se postidio ni Karapandža" ili umjesto kapitalizma konstantno spominju samoupravljanje, kladim se da su dosta toga izbacili da bi se slagalo s tadašnjim socijalističkim poimanjem svijeta. Meni je to kasapljenje knjige.

Kad ste već spominjali Trainspotting (koji nisam čitala!), jeste čitali Klub boraca Chucka Palahniuka?

#36:   Autor: puki Post Postano: 23.07.2006. 9:24

Alana Bates je napisao/la: ›

Kad ste već spominjali Trainspotting (koji nisam čitala!),

nisi nista propustila, duso, vjeruj mi...
Alana Bates je napisao/la: ›
jeste čitali Klub boraca Chucka Palahniuka?


naravno Smile

#37:   Autor: Alana Bates Post Postano: 23.07.2006. 9:25

Ozbiljno, jesi?

#38:   Autor: puki Post Postano: 23.07.2006. 9:28

aha...nije lose. definitivno bolje od filma, though...

#39:   Autor: Isis Post Postano: 23.07.2006. 15:38

Marigold je napisao/la (Pogledaj post): › E sorry, to je repriza u utorak, u pon. je u 22:00
Glumi:Daryl Hannah
Mora da ima 20-ak g u tom filmu..Smile


ma tko će čekati to, već sam skinuo film Very Happy

#40:   Autor: wendy Post Postano: 24.07.2006. 4:02

A jel tko čitao Stephena Kinga i kakvi su vaši dojmovi?

Ja mogu reći da nisam puno očekivala, ali me zadivio svojom sposobnošću razvijanja fabule i nevjerojatnom maštom... tako da sam ga počela gutati, redom Very Happy

Nisam ljubitelj njegova žanra, uopće, ali on je baš nekako poseban. It i Bag of bones mogu preporučiti

#41:   Autor: Alana Bates Post Postano: 24.07.2006. 8:00

Actually, s obzirom da sam toliko slušala o njemu, nikad nisam ništa čitala, ako se ne varam. No ne sumnjam da mora biti dobar - čovjek se obogatio pisanjem. Znam da sad ne zvučim u skladu s očekivanjima kulture koja zahtijeva da bestselleri budu proglašeni šundom, a samo Aralica književnošću, ali mislim da popularizacijom nijedna književnost ništa ne gubi, već samo može dobiti.

#42:   Autor: DanicaV Post Postano: 24.07.2006. 8:22

od Aralice čitala Asmodejev šal, ali ovo ostalo........ bolje ne komentirati.

#43:   Autor: Isis Post Postano: 24.07.2006. 14:59

Kingam i je stari dosta čitao i sam namjeravam, ali imam jako puno toga u planu za čitati tako da će tek doći na red Razz

#44:   Autor: puki Post Postano: 24.07.2006. 15:10

wendy je napisao/la: ›
A jel tko čitao Stephena Kinga i kakvi su vaši dojmovi?


genijalan je. preporucio bih Rose Madder i one 4 poslije ponoci. te su mi najvise ostale u pamcenju.
i Desperation i Stegovnici isto...(Stegovnike je napisao "Richard Bachman" Wink )

genijalan pisac, sa razlogom je toliko ekraniziran (je da je neuspjesno, ali nema veze).

#45:   Autor: Isis Post Postano: 24.07.2006. 15:20

od Kinga ću prvo uzeti Isijavanje i Rose Red, a Rose Madder i Očajavanje imam u vlastitoj kolekciji Smile
Osijek031.com » Art, glazba, kultura » Literarni kutić Idite na Prethodna  1, 2, [3], 4, 5, 6, 7  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 3 / 7.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::