Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Filozofija i religija » Ateist poništio vlastito krštenje Idite na Prethodna  1, 2, [3], 4  Sljedeća  :| |:

#31:   Autor: kent_slip Post Postano: 18.04.2009. 18:42

citajuci ovo vidim da nas ima dosta koji mislimo na slican nacin o crkvi.....
razlika isto izmedju crkve kod nas i vani je sto vani crkva sasvim normalno placa PDV, kod nas oni dobiju 400 milijona kuna (400.000.000kn) bez placene i kune pdv-a. na tu cifru je pdv 88.000.000kn pdv....

i normalno da su kod nas takvi jer si svecenici svasta dozvoljavaju, pa one koji opskrbljuju reklamiraju na misi, a ljudi ko ovcice slusaju i upijaju rijec boziju....

#32:   Autor: NinjaTurtle Post Postano: 19.04.2009. 21:03

a što si to svećenici svašta dopuštaju?

#33:   Autor: Heroina9 Post Postano: 19.04.2009. 22:00

NinjaTurtle je napisao/la: ›
a što si to svećenici svašta dopuštaju?


Skupe aute, luksuzan život, nemoralan život koji nije u skladu s njihovim celibatom, pedofiliju, mješanje u politiku...itd. i mogla bi tako do sutra nabrajat...

#34:   Autor: NinjaTurtle Post Postano: 19.04.2009. 23:25

Heroina9 je napisao/la: ›
NinjaTurtle je napisao/la: ›
a što si to svećenici svašta dopuštaju?


Skupe aute, luksuzan život, nemoralan život koji nije u skladu s njihovim celibatom, pedofiliju, mješanje u politiku...itd. i mogla bi tako do sutra nabrajat...

svega toga ima i u običnom puku i to u većem postotku.

#35:  Re: Ateist poništio vlastito krštenje Autor: 1step2far Post Postano: 20.04.2009. 7:12

Općenito je licemjerno kad sa npr. na mene gleda kao na totalnog bezbožnika, ne idem u Crkvu (tj. idem zato jer volim Crkve i manastire) zbog vjere i pokazivanja i izražavanja neke vjere. A dobra sam i poštena osoba, no manje sam vrijedna od svih onih lopova i licemjera koji nedjeljeom prebiraju po krunici i mrmljaju u bradu molitvu.

#36:   Autor: NinjaTurtle Post Postano: 20.04.2009. 10:14

1step2far je napisao/la: ›
Općenito je licemjerno kad sa npr. na mene gleda kao na totalnog bezbožnika, ne idem u Crkvu (tj. idem zato jer volim Crkve i manastire) zbog vjere i pokazivanja i izražavanja neke vjere. A dobra sam i poštena osoba, no manje sam vrijedna od svih onih lopova i licemjera koji nedjeljeom prebiraju po krunici i mrmljaju u bradu molitvu.

Ma zašto misliš da si manje vrijedna? Ti imaš svoj moral i savijest i ravnaj se prema njoj i sve pet. Neće netko biti bolji čovjek po defaultu samo zato jer ide u crkvu ili jer se moli. Sve se treba zaslužiti.

#37:   Autor: anakonda Post Postano: 20.04.2009. 10:28

NinjaTurtle je napisao/la (Pogledaj post): ›
Heroina9 je napisao/la: ›
NinjaTurtle je napisao/la: ›
a što si to svećenici svašta dopuštaju?


Skupe aute, luksuzan život, nemoralan život koji nije u skladu s njihovim celibatom, pedofiliju, mješanje u politiku...itd. i mogla bi tako do sutra nabrajat...

svega toga ima i u običnom puku i to u većem postotku.


..da, ali običan puk plaća porez.....i to veliki....za razliku od svećenika koji su u velikoj većini lažno moralni, jer jedno propovijedaju, a drugo žive.....

#38:   Autor: NinjaTurtle Post Postano: 20.04.2009. 10:43

koliko si ti upoznala svećenika da možeš govoriti o "velikoj većini"?

#39:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 20.04.2009. 11:22

NinjaTurtle je napisao/la: › a što si to svećenici svašta dopuštaju?
Npr. kada neki zupnik seksualno zlostavlja djecu iz zupe, tada on nije "monstrum" kojeg bi trebalo "pribiti na kolac", vec zupnik kojem ce biskup promijeniti zupu.

Naravno, Crkva se ovdje postavlja kao drzava u drzavi, potpuno ignorirajuci potrebu prijave takvog seksualnog napasnika svjetovnim vlastima.

#40:   Autor: NinjaTurtle Post Postano: 20.04.2009. 11:41

Leteci mungos je napisao/la: ›
NinjaTurtle je napisao/la: › a što si to svećenici svašta dopuštaju?
Npr. kada neki zupnik seksualno zlostavlja djecu iz zupe, tada on nije "monstrum" kojeg bi trebalo "pribiti na kolac", vec zupnik kojem ce biskup promijeniti zupu.

Naravno, Crkva se ovdje postavlja kao drzava u drzavi, potpuno ignorirajuci potrebu prijave takvog seksualnog napasnika svjetovnim vlastima.

Naravno da je monstrum i to bez navodnika a ti ako imaš kakvo saznanje za takve slučajeve izvoli prijaviti policiji.
Tu se slažem da se crkva nije obračunala sa pedofilijom i da to treba riješiti.
Inače "samo" je par svećenika osuđeno zbog pedofilije u Hrvatskoj koliko znam a ima ih oko 2000

#41:   Autor: Anait Post Postano: 21.04.2009. 11:24

evo ja naisla na nesta pa reko da ovdje ubacim

#42:   Autor: PowerPuff Post Postano: 11.08.2009. 23:11

ruana je napisao/la: ›
nije mi se dalo citat sve sto se napisali. al meni je opcenito sve glupo sto se tice crkve i ja bi da mogu ponistala svoje krstenje. ja ne vjerujem u nikakvog isusa boga i ostale svece i ostale gluposti iz biblije. to je meni hrpa praznovjerja u koje ljudi vjeruju. i ne pada mi na pamet se u crkvi vjencat,meni je potreban papir da sam vjencana,a ne da je bog primio nas u svoju zajednicu i ona "sto bog sastavi covjek ne rastavi"-ma nemoj-dode neka sisojka sa peticom i ode moj muz sa njom. a jel pa onda me onaj svecenik slago. ili bog je milostiv on ne kaznjava,zasto se moja necakinja rodila ko invalid,kome je ona sta skrivila ili moja sestra jel je rodila takvo djete i patila se cijeli zivot s njom. dalje ovi nasi svecenici glume 50 centa,neznas koji zovi bolji auto od kojeg,a najvece glupost koja me stravicno zivcira,sto sahrana ne moze biti drukcija bez svecenika.zast bi mene pop sahranio ak cijeli zivot nisam u to vjerovala,zasto ne postoji nesto ko maticar.tako da dode neki ciko,kaze par lijepih rijeci i to je to.
krstena sam i isla sam 8 god na vjeronak al meni je to ziva glupost. joj a uskrs i bozic. ajd jos jaja mi imaju neku logiku,kao novi zivot se rada iz jajeta(skuhanog),al sta radi zec u toj prici. ili bozic-evo djeda mraz donjeo malog isusa na poklon.hahahah


..Ja vidim hrpu frustracija u ovom postu Smile
Pa da si se mal upustila u više sfere, lakše bi povjerovala uto da te pravi muškarac nece sam tak ostavit radi sisojke.
Krajnje mi je neshvatljivo što je sve nabacala u post osoba koja je oduvjek učena što je smisao vjere...
E, da ne bude zabune, nisam zadrta vjernica, samo poštivam tuđa vjerovanja..

ps - uskršnji zeko ne postoji, ali matičar da osijek031.com smile

#43:   Autor: Mother Earth Post Postano: 12.08.2009. 14:11

Ehh, žaLosnih postova majketi!

#44:   Autor: mali_ivica Post Postano: 12.08.2009. 16:28

PowerPuff je napisao/la (Pogledaj post): ›
ruana je napisao/la: ›
nije mi se dalo citat sve sto se napisali. al meni je opcenito sve glupo sto se tice crkve i ja bi da mogu ponistala svoje krstenje. ja ne vjerujem u nikakvog isusa boga i ostale svece i ostale gluposti iz biblije. to je meni hrpa praznovjerja u koje ljudi vjeruju. i ne pada mi na pamet se u crkvi vjencat,meni je potreban papir da sam vjencana,a ne da je bog primio nas u svoju zajednicu i ona "sto bog sastavi covjek ne rastavi"-ma nemoj-dode neka sisojka sa peticom i ode moj muz sa njom. a jel pa onda me onaj svecenik slago.


..Ja vidim hrpu frustracija u ovom postu Smile
Pa da si se mal upustila u više sfere, lakše bi povjerovala uto da te pravi muškarac nece sam tak ostavit radi sisojke.
Krajnje mi je neshvatljivo što je sve nabacala u post osoba koja je oduvjek učena što je smisao vjere...
E, da ne bude zabune, nisam zadrta vjernica, samo poštivam tuđa vjerovanja..

ps - uskršnji zeko ne postoji, ali matičar da osijek031.com smile

Nije ni čudo što muški bježe kad imaju prilike čitati ovakve postove tipa ruana...
Mislim kad več kenja onda bar nek ima petice! osijek031.com smile
Nema više koliko ja vidim onih punokrvni mačaka iz imotske krajne, kod njih nema zajebancije, a ne ovakva laprdanja! Very Happy

#45:   Autor: mali_ivica Post Postano: 12.08.2009. 16:35

Mother Earth je napisao/la: ›
Ehh, žaLosnih postova majketi!
Daj ti neki bolji ... pa da učimo! Very Happy
Osijek031.com » Filozofija i religija » Ateist poništio vlastito krštenje Idite na Prethodna  1, 2, [3], 4  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 3 / 4.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::