Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Sport » Fitness klub? Idite na Prethodna  1, 2, [3]  :| |:

#31:   Autor: Frost Post Postano: 02.05.2009. 16:28

chaknoris je napisao/la: › A kakav je to duhovni razvoj? Bas me zanima. Nesto poput razvoja treceg oka, vidjenja buducnosti, hodanja po vodi, levitacije ?

Pošto mozak, kad je organizam pod fizičkim stresom, ispušta endorfin koji smanjuje psihički stres.

chaknoris je napisao/la: › I koliko tona gvozdja na dan moram podici, prenjeti ili sto vec da dodjem do tog razvoja duha kakvog ne mogu niti zamisliti ?

Koliko možeš ili hoćeš. Kako god.

chaknoris je napisao/la: ›

A siguran sam da ni on u pocetku nije ocekivao toliki razvoj tijela Razz

Ti si stvarno naivčina ako misliš da se tako nešto može postići u 6 mjeseci/godinu dana rekreativnog vježbanja u teretani, a bez korištenja ilegalnih sredstava.

#32:   Autor: Frost Post Postano: 02.05.2009. 16:30

rale je napisao/la: › Cek kako to poslije treninga nista?

Ne odmah poslije treninga. Sat-dva, dok se ne normalizira sve.

#33:   Autor: rale Post Postano: 02.05.2009. 16:33

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
rale je napisao/la: › Cek kako to poslije treninga nista?

Ne odmah poslije treninga. Sat-dva, dok se ne normalizira sve.


cek cek. izgubio sam se sad malo. Laughing

jel mi mos to u recenicu slozit, sto to ne poslije treninga? Shocked

#34:   Autor: Frost Post Postano: 02.05.2009. 17:07

Nije preporučljivo jest odmah poslije treninga. Kao ni prije Very Happy

#35:   Autor: chaknoris Post Postano: 02.05.2009. 17:10

Wink

Zadnja promjena: chaknoris; 18.07.2010. 23:22; ukupno mijenjano 1 put.

#36:   Autor: Frost Post Postano: 02.05.2009. 17:21

chaknoris je napisao/la: › Gle ovako, u danasnjem dobu, napretku i sveobuhvatnom razvoju kemije, uvjeren sam da se oslobadjanje endorfina moze i puno lakse desiti.
Znaci bez previse utega i nekih sprava.

Naprimjer nekojakim preparatima. Ili ne daj Boze, seksom.
Ali mi i dalje nije jasno kako ti endorfini utjecu na duhovni razvoj?

Navedi neke koji donose toliko dobrih "usputnih nuspojava" kao dizanje utega. I prestani se kačit na taj duhovni razvoj jer si potpuno krivo shvatio bit posta.

chaknoris je napisao/la: › Pa ne znam koliko treba vremena da ti ledja toliko narastu. I zasto bi uopce koristio neka ilegalna sredstva? Pa, jel to nije nezdravo i lose za organizam?

Rekao sam da u 6 mjeseci do godinu dana ne možeš imat takva leđa bez korištenja anaboličkih steroida. Ne znam, zapravo, zašto si stavio tu sliku i što si uopće njome htio postići.

Dizanje utega, ili ajmo bolje reć, redovito vježbanje je puno više od odeš-napraviš-tojeto. Kroz vježbu činiš nešto korisno za svoje tijelo, podižeš tjelesnu spremnost, održavaš težinu, čvrstoću i gustoću kostiju, održavaš pokretljivost zglobova, smanjuješ rizik od mogućih usputnih ozljeda (npr. pri padovima itd.).

Psihički, vježbanje pomaže u spriječavanju neurodegenerativnih i neuromuskularnih bolesti, poboljšava kognitivne funkcije, itd.

Ono što ja uzalud tebi pokušavam objasniti je da kroz vježbanje s utezima i ponekim primjetnim promjenama na tijelu ne samo da će se čovjek osjećati bolje jer je zdraviji, već će mu porasti i samopouzdanje, popravit će svoju vlastitu sliku o sebi, naučit će se toleranciji, razviti puno veću strpljivost nego inače, i možda najbitnije od svega, puno bolje upoznati svoje tijelo i kako ono reagira na različite podražaje.

Ne znam šta da ti još kažem, iako znam da ćeš (neizbježno) imati komentar i na sve ovo. A ako ti ovo sve nije dovoljno, možda je vrijeme da se malo ostaviš tipkovnice i odeš prošetati ili protrčati na svježi zrak.

#37:   Autor: chaknoris Post Postano: 02.05.2009. 17:32

Wink

Zadnja promjena: chaknoris; 18.07.2010. 23:22; ukupno mijenjano 1 put.

#38:   Autor: Frost Post Postano: 02.05.2009. 17:40

chaknoris je napisao/la: › Dizanje utega odrzava pokretljivost zglobova? Bolje cu rijesiti test na ispitu? Ha?

Hoćeš.

A metafizička varijanta je prisutna, ovisno kako shvatiš vježbanje.

#39:   Autor: Frost Post Postano: 02.05.2009. 17:43

chaknoris je napisao/la: › Trcim 10 km na dan, vozim bicikl pola sata, radim 500 trbusnjaka i lednjaka, 100 zgibova, 200 cucnjeva, 50 sklekova, i dalje komentiram Razz Ni ta setnja mi onda nece pomoci Razz

I još uvijek nađeš vremena sitničarit po temama na forumu Very Happy nije ni čudo što si Chuck Very Happy

#40:   Autor: chaknoris Post Postano: 02.05.2009. 17:59

Wink

Zadnja promjena: chaknoris; 18.07.2010. 23:21; ukupno mijenjano 1 put.

#41:   Autor: Frost Post Postano: 02.05.2009. 18:06

Vlastito iskustvo.

Mens sana in corpore sano.

#42:   Autor: mariox Post Postano: 02.05.2009. 19:02

Frost je napisao/la: ›
Vlastito iskustvo.

Mens sana in corpore sano.

slažem se s tobom u svemu, treba vježbati jer se čovjek puno bolje osjeća u svakom pogledu...kad smo kod hrane poslije treninga treba jesti hranu bogatu proteinima( posni sir, riba, bijelo meso) u kombinaciji s povrćem i naravno ne prežderavati se jel uzalud je onda trening, bar po mom iskustvu...čak je dobro odmah poslije maznuti bananu ili šaku grožđica

#43:   Autor: vjivance Post Postano: 02.05.2009. 23:54

Pa neš poslje treninga sjest za švedski stol ili možda ....

#44:   Autor: mariox Post Postano: 09.05.2009. 10:04

@ frost
vidim da se dosta razumiješ u ovu tematiku pa bih te pitao kakvi trbušnjaci najbolje pogađaju donju skupinu trbušnih mišića...

#45:   Autor: Frost Post Postano: 09.05.2009. 10:34

mariox je napisao/la: ›
@ frost
vidim da se dosta razumiješ u ovu tematiku pa bih te pitao kakvi trbušnjaci najbolje pogađaju donju skupinu trbušnih mišića...

Legneš na klupu, dupetom na sam rub i dižeš/spuštaš noge, ne prebrzo. Druga varijacija ovoga su rimska stolica ili isti pokret dok visiš sa horizontalne šipke.
Osijek031.com » Sport » Fitness klub? Idite na Prethodna  1, 2, [3]  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 3 / 3.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::