Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Znanost, tehnologija i obrazovanje » Prosvjed protiv državne mature! Idite na Prethodna  1, 2, [3], 4, 5  Sljedeća  :| |:

#31:   Autor: _tenjac_ Post Postano: 28.04.2008. 17:01

ja se jos pito ko je taj bio...onaj koji je ulazio i svirao...haha...inace prosvjed je bio prijavljen...barem mislim...ma je

#32:   Autor: krvava_meri17 Post Postano: 28.04.2008. 17:13

ma ja nisam mogla vjerovat kad sam vidjela koliko je ljudi. nisam uopce ocekivala da ce se toliko nas okupiti! super je jer nije bilo nekih vecih ekscesa i nereda! bili smo pristojni! Cool krivo mi je kad vidim starije kako govore da je ovo samo jos jedan nas hir i da je to izgovor da manje ucimo. to nije istina! mi u svakom slucaju moramo uciti! smeta nam jer je ministarstvo nametnulo maturu samo da mi se ulizali ovima iz EU, a da ni sami neznaju u sta se upustaju! odgovor kad smo rekli da smo neupuceni u sve to je bio kako su za to nacionalni ispiti tu! a sta je sa sadasnjim drugim razredima???!! mi nismo pisali nacionalni ove godine niti cemo ga pisati jer vlada nema novaca zbog probne drzavne mature!!!! i to je onda dobra organizacija???? ma dajte molim vas! Rolling Eyes

#33:   Autor: _tenjac_ Post Postano: 28.04.2008. 17:28

potisujem...

#34:   Autor: princess_ Post Postano: 28.04.2008. 18:36

hm.. nama su danas profesori rekli ( u ekonomskoj) da ce se sve nadoknadivat subotom.. ako je bilo vise od 3 osobe u razredu (a bilo je takvih bisera) da se svi ostali moraju upisat da nisu na nastavi.. i da oni nece morat odradivat te sate, a u razredima gdje nema nikog oni ce morat obavezno. bla.. ma da da.. vidjet cemo

al nema veze.. sam nek nebude drzavne mature..

#35:  Re: Prosvjed protiv državne mature! Autor: Kovrča Post Postano: 28.04.2008. 19:26

Svaka vam čast, stvarno ste super osijek031.com smile
oduševljena sam, nemam dovoljno riječi da vas pohvalim

#36:   Autor: Svebor Post Postano: 28.04.2008. 19:29

Evo upravo dnevniku primorac izjavio kako se državna matura ODGAĐA za godinu dana.

#37:   Autor: MissTake Post Postano: 28.04.2008. 19:33

mora da se boji zamorac da svoju guzicu neće više žuljati u fotelji

#38:  Re: Prosvjed protiv državne mature! Autor: Avi Post Postano: 28.04.2008. 19:45

Ma bravo, bravo!!!!
Bas me zanima sto ce ispasti.

#39:  Re: Prosvjed protiv državne mature! Autor: Lon Don Post Postano: 28.04.2008. 19:47

Matura se odgađa na godinu dana... Ako ništa drugo, bar nešto smo uspjeli postići... Iako bi puuunooo ispravnije bilo da se odgodi sve dok ne budu pravi, ili bar dovoljno prilagođeni, uvjeti za pisanje te mature i takvog načina upisivanja na fakultete...

Stvar je u tome da oni nama na potpuno krivi način pokušavaju "olakšati" obrazovanje i omogućiti nam da steknemo znanje za cijeli život. Previše detalja u učenju, i to nepotrebnih naravno... Previše stvari koje nikome neće zatrebati nikada više u životu...

Uzmimo za primjer biologiju u gimnazijama... Koliko ljudi, koji su završili recimo samo srednju prošle godine, a da ne govorimo o fakultetima i ostalome, mi može opisati npr. optjecajni sustav žiroglavaca?

Vjerujem da pola ni ne zna kako izgledaju te životinje, a druga polovica će reći da to ni ne postoji! I što...? Svejedno vjerujem da i bez toga uspješno obavljate svoje poslove ili da ste uspješno upisali svoje fakultete...

U svemu tome me najviše zanima koji bi od naših političara na jednom takvom ispitu uspio riješiti takav ispit i dobiti bar prolaznu ocjenu, znači riješiti točno 50% ispita?

#40:  Re: Prosvjed protiv državne mature! Autor: Avi Post Postano: 28.04.2008. 19:54

Mogli bi se sada i mi studenti organizirati i prosvjedovati, imamo i mi razloga. Dap
XD

#41:   Autor: krvava_meri17 Post Postano: 28.04.2008. 19:56

hm... vidila sam da su odgodili za godinu dana! nisam bas odusevljena jer onda to znaci da je moja generacija prva koja ce pisati, ali mi je drago da smo bar nesto postigli! vidite da vrijedi izaci na ulice i na miran nacin reci ono sto mislimo i zelimo!

#42:   Autor: chaknoris Post Postano: 28.04.2008. 20:23

Wink

Zadnja promjena: chaknoris; 02.08.2010. 20:53; ukupno mijenjano 1 put.

#43:   Autor: saricaaa Post Postano: 28.04.2008. 23:35

chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): › Draga djeco!

Jadni oni ciji ste!

Naime, jebo ja vas glupe. Jebo i ovaj obrazovni sustav. Mali primjer iz moje generacije. Zenska koja je smrtno ozbiljna rekla da je Pecuh glavni grad Madjarske i da na sjeveru FInske zive Kamerunci je buduci doktor znanosti. Serem se na takav sustav.

Ali i na sve vas mulce. Ovaj sustav je kriv utoliko sto vas sve pusta u skole. Nije sve za svakoga. Jebo i vase roditelje. Matutupe, priglupe seljacine koji pate od niza kompleksa i svoju tupu djecurliju guraju u gimnazije i fakultete, a imate problema s normalnim jezikom i opcom kulturom.

Evo ideja. Uvedimo obavezan test inteligencije i predznanja. Pa da se vidi s cime se raspolaze. I onda testovi znanja. Svake godine. Da se vidi sto znate. Pa tek onda imate pravo nesto prigovarati. Da se lijepo vidi koliko ima poklonjenih ocjena i ogromna kolicina neznanja. Koja se prikriva galamom i serendanjem.

Za kraj misljenje jednog relativno nepoznatog filozofa. Malog Muje.
Mali Mujo, bosanski mislilac, rekao je "Jarane, od govna nitko nije napravio pitu".


Lijepo rečeno!!! Slažem se u potpunosti.. Nije žvaka za seljaka.. Laughing Laughing Laughing

#44:   Autor: Poppy Post Postano: 29.04.2008. 7:46

Lon Don je napisao/la: ›

Uzmimo za primjer biologiju u gimnazijama... Koliko ljudi, koji su završili recimo samo srednju prošle godine, a da ne govorimo o fakultetima i ostalome, mi može opisati npr. optjecajni sustav žiroglavaca?



Da. Slažem se. Previše se ide u detalje. Onda na kraju od šume ne vidimo drvo, odnosno ne znamo neke osnovne stvari. Ja predlažem da se uvedu izborni predmeti negdje na 3 godini, pa nek si svatko odabere predmete koji ga više zanimaju i koji će mu pomoći na prijemnom.

#45:   Autor: Pahulja Post Postano: 29.04.2008. 9:59

Norris zakljucujem da si starija generacija.pljujes po sustavu koji je donijela vlada koje ste vi stariji izabrali ne mi mladi.a vi stariji nama prigovarate jel smo izasli na ulice,al vi ne prigovarate zbog naseg izlaska na ulice kao takvog nego zbog toga sto smo mi imali muda izaci i pokazali max organiziranost i postigli nest.a sto se tice testa inteligencije i testova predzanja mislim da prvo trebas razmislit o cem pricas.pogledaj koliko se nepotrebnih stvari uci u skolama,a ti onda prijatelju svake god pisi test znanja,a ima toliko gluposti koje ti nikad nece trebat, a ti to sve moras znati.tak da ono... a sto se tice testa inteligencije to nije lose jel ima puno strebera koji nabubetaju sve napamet i sljedeci tjedan nemaju pojma o tome sto su ucili.
Osijek031.com » Znanost, tehnologija i obrazovanje » Prosvjed protiv državne mature! Idite na Prethodna  1, 2, [3], 4, 5  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 3 / 5.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::