Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Filozofija i religija » Saznali ste da će vam dijete biti rođeno sa downovim sindromom. Hoćete li pobaciti? Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 12, 13, [14]  :| |:
Poll :: bi li se odlučili na pobačaj ako znate da će vam dijete imati neizlječivo stanje?

Da (muškarac sam)
32%
 32%  [ 13 ]
Da (žena sam)
45%
 45%  [ 18 ]
Ne (muškarac sam)
22%
 22%  [ 9 ]
Ukupno glasova : 40



#196:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 22.08.2010. 9:44

Boj se Ivice, jako se boj, jer antikrist umalo pa nije tu! Very Happy

#197:   Autor: meduza_ Post Postano: 23.08.2010. 14:52

Napisali ste svašta no ja se pitam nešto drugo.
Nije li možda važnija kavaliteta života bolesnog djeteta?
Što kada jednom roditelja više ne bude? Kako dalje ako dijete nije sposobno,a nije brinuti se samo za sebe? Nekako mi se samo nameće da je humanije ne roditi ga nego ga poslije nas ostaviti....kome?

#198:   Autor: simo031 Post Postano: 23.08.2010. 16:54

meduza_ je napisao/la: ›
Napisali ste svašta no ja se pitam nešto drugo.
Nije li možda važnija kavaliteta života bolesnog djeteta?
Što kada jednom roditelja više ne bude? Kako dalje ako dijete nije sposobno,a nije brinuti se samo za sebe? Nekako mi se samo nameće da je humanije ne roditi ga nego ga poslije nas ostaviti....kome?


Kvaliteta života? Po nekim kriterijima 60% ljudskog roda nema zadovoljavajuću kvalitetu života. Dali su zbog toga trebali biti ubijeni (abortirani) „kad je za to bilo vrijeme“ (u fazi fetusa) ? Takva djeca bi trebala imati svu moguću pomoć od društva u kojem žive (prije i poslije smrti roditelja), no znamo da u praksi to baš i nije slučaj.
Tu nema dobre i loše odluke, sve ostaje kao što je i bilo do sada, teška odluka roditelja kojima se to dogodi, i sa tom svojom odlukom će se morati nositi cijeli život najbolje što znaju.

#199:   Autor: nicoll Post Postano: 19.08.2011. 19:10

Da sam sada 26- godišnjakinja kojoj mama briše usr.. guzicu, oblači me, hrani....jer ja imam neku urođenu bolest, nebitno koju, definitivno bih bila sretnija da su mi ako treba (kako kaže mali ivica) ispucali i metak u čelo negoli da JA uništavam tuđi život.
to je sebično od tog zametka ako već smatrate da taj zametak ima svoje mišljenje..
ma koliko god je roditeljska ljubav slijepa i govorite da su ti ljudi sretni na neki uzvišen način, ja ne želim nikome takvu sreću!

A i tko garantira da se ti roditelji neće u međuvremenu također razboljeti, poginuti, štogod...i onda, dijete u neku ustanovu?
Divno.....
Tko voli neka izvoli, ja ne bih hvala.
I nema Ivice koji će me razuvjeriti..

#200:   Autor: mali_ivica Post Postano: 19.08.2011. 23:31

nicoll je napisao/la: › A i tko garantira da se ti roditelji neće u međuvremenu također razboljeti, poginuti, štogod...

Tko ti danas išta garantira? Wink
nicoll je napisao/la: › I nema Ivice koji će me razuvjeriti..
Jebiga Very Happy

#201:   Autor: padobranac Post Postano: 20.08.2011. 2:38

da, pobacila bih.
Tomu inace sluze sve one analize i testovi sto se rade jos za vrijeme trudnoce..
Osijek031.com » Filozofija i religija » Saznali ste da će vam dijete biti rođeno sa downovim sindromom. Hoćete li pobaciti? Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 12, 13, [14]  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 14 / 14.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::