Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Fotografija, digitalna fotografija » Koji digitalac kupiti? Idite na Prethodna  1, [2], 3  Sljedeća  :| |:

#16:  Re: Koji digitalac kupiti? Autor: Monstrum Post Postano: 16.08.2007. 10:27

E vidiš to sam htjeo, malo konstruktivnih prijedloga, zašto je jedan fotić bolji od drugog i sl.Ajd sad ste me donekle uvjerili za taj Canon, ak kažete da pravi bolje slike ponovo je u konkurenciji.Ajd Circa i Isis nabrzaka u par riječi recenzije, ak vam se da, ova tri fotoaparata, zašt je koji bolji od drugog Canon A570 vs Olympus fe-230(x790) vs Sony dsc-w35

#17:   Autor: Circa Post Postano: 16.08.2007. 10:38

Definitivno Canon, jaca optika, bolje sjedi u ruci, a koristenje AA baterija ti je blagoslov jer su trajnije i jefitije. Kupis dvije od 2800 mAh za 40 kuna, dvije rezervne za jos toliko i punjac za 100 kuna... Punjac ti ostaje zauvijek, a baterija mozes jeftino i bezbolno kupovat. Cak i ako ti se punjive isprazne, a nemas gdje nabrzinu punit, mozes na kiosku kupit alkalne...

#18:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 16.08.2007. 11:49

Monstrum je napisao/la: › Na side by side usporedio sam sad sony, olympus i canon A-570 IS i praktički je isti kao i ova dva, plus je kod canona što ima image stabilization, manual focus, al je veći, teži, dulji ima min shutter (to je valjd zatvaranje poklopca na leći, ostali imaju 1-2 sec, ovaj ima 15 sec), sporiji je, ne dolazi u paketu punjač za baterije, znači i to moram kupit, i da skuplji je od sonija za 700kn, a od olimpusa za 550kn.Ipak ostajem na Soniju


Ako ti razlika u cijeni ne predstavlja prevelik problem, onda svakako idi na A570IS, buduci da je za (pod)klasu jaci od Olympusa i Sonya.

Image stabilisation je jako korisna stvar kod compact fotica, buduci da su oni uvijek muku mucili sa noisem na relativno visokim ISO postavkama zbog manjeg CCD-a. S IS-om dobivas mogucnost duljih ekspozicija (uz jednako ostre detalje nepomicnih predmeta) bez potrebe za dizanjem ISO-a.

Isis ti je objasnio sto znaci onih 15 sekundi, a sto se brzine tice, ako se radi o brzini autofokusa (pogotovo u situacijama sa slabijim osvijetljenjem), tu bi trebalo raditi usporedna testiranja i vidjeti koji se fotic bolje ponasa. Spori AF pri losijem osvijetljenju zna biti frustrirajuca stvar i kljucni element u sjebavanju nekog motiva/fotke. Dakle, ako ces fotkati u i polumraku/mraku, obrati paznju na to koji fotic ima brzi AF.

Kazem, ako ti razlika u cijeni nije prevelik problem, svakako si porazmisli o A570IS.

#19:   Autor: Monstrum Post Postano: 16.08.2007. 11:55

A570IS mi je prevelik zalogaj za džep Sad, al mogu ti reć da sve više i više kontam uzet A550 zbog kvalitete slike

#20:   Autor: fatcat Post Postano: 16.08.2007. 12:15

Kvalitetna kamera ne znaci kvalitetna slika. Kupi kameru koju mozes, uocito po komentaru iznad ne razumijes se u osnovne pojmove fotografije. Nije nikakva osobna kritika...

1. procitaj user guide za kameru...
2. d/l ebook osnova fotografije, procitaj uz praksu...
3. d/l photoshop elements i zabavi se...

#21:   Autor: Isis Post Postano: 16.08.2007. 12:37

Znači kvaliteta u smislu jačine kontrasta, postojanosti boja, oštrini pa i u hrpi opcija koja će mu pomoći u raznim uvjetima, a ne kvaliteta u kompozicijskom smislu. Taj dio ovisi o njemu.

Možeš ti isa nekim šrotom napraviti kompozicijsko savršenstvo, al slabo m ije to ako su boje isprane, mutno, loš DOF i slično...

Canon za te pare daje jako kvalitetnu sliku.

Eo, ovo sam uslikao prošle godine sa malim Canonom A530, a A550 i A570 su jači i noviji modeli.

http://betaaquilae.deviantart.com/art/Thirsty-Bee-38637123

#22:  Re: Koji digitalac kupiti? Autor: Monstrum Post Postano: 16.08.2007. 12:43

E ajd de mi reci koja je razlika u onim zoomovima, naime Canon ima Optički - 4x, Digitalni: 4x, a Sony Optički: 3x, Digitalni: 6x, 0 – 14X Smart Zoom, jel to nešt jako važno il je čist neprimjetno pri fotografiranju ?

#23:   Autor: Circa Post Postano: 16.08.2007. 13:05

digitalni zoom ti je crop originala cime se degradira kvaliteta fotke i ne treba ga koristit niti gledat kod kupovine aparata

#24:   Autor: Monstrum Post Postano: 16.08.2007. 13:16

Circa je napisao/la (Pogledaj post): › digitalni zoom ti je crop originala cime se degradira kvaliteta fotke i ne treba ga koristit niti gledat kod kupovine aparata


Dobro osijek031.com smile , a sad debilno pitanje, znam, al reko sam već da sam noob i debil za fotiće, jel i to znači da je canon nešto bolji ili...?

#25:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 16.08.2007. 13:27

Monstrum je napisao/la: ›
Dobro osijek031.com smile , a sad debilno pitanje, znam, al reko sam već da sam noob i debil za fotiće, jel i to znači da je canon nešto bolji ili...?


Zaboga, kupi aparat koji se tebi sviđa! Svjedok si svađi korisnika SLR aparata koji se razlikuju u slovnom sufiksu optika koje koriste... Ribičke priče. Very Happy (sad će drvljem i kamenjem po meni)
No, ja znam da ti s tim fotićem nećeš raditi prve korake u art fotografiji i sl. sranja, već ćeš slikati pijanu ekipu kraj roštilja ili pečenog praseta, starog kraj upucatog bambija i slične, konkretne stvari. I zato ti je sony skroz oke.

#26:   Autor: Monstrum Post Postano: 16.08.2007. 13:29

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la: ›
Dobro osijek031.com smile , a sad debilno pitanje, znam, al reko sam već da sam noob i debil za fotiće, jel i to znači da je canon nešto bolji ili...?


Zaboga, kupi aparat koji se tebi sviđa! Svjedok si svađi korisnika SLR aparata koji se razlikuju u slovnom sufiksu optika koje koriste... Ribičke priče. Very Happy (sad će drvljem i kamenjem po meni)
No, ja znam da ti s tim fotićem nećeš raditi prve korake u art fotografiji i sl. sranja, već ćeš slikati pijanu ekipu kraj roštilja ili pečenog praseta, starog kraj upucatog bambija i slične, konkretne stvari. I zato ti je sony skroz oke.


Mislim da si u pravu, ne da mislim, siguran sam osijek031.com smile

#27:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 16.08.2007. 13:31

Digitalni zoom je podjednako smece i suvisan feature na svim mogucim foticima. Digitalni zoom je nista drugo do softwaresko uvecanje fotke interpolacijom. Dakle, ista stvar kao kad neku fotku editiras u Photoshopu i resizas uvecano (povecas broj pixela), s tim da su algoritmi u foticu generalno losiji od onoga sto se moze postici u Photoshopu.

Dakle, prva stvar koja se treba napraviti na svakom digitalnom foticu je gasenje digitalnog zooma.

Osim iskljucivanja digitalnog zooma, za fotkanje je uvijek bolje kupiti vecu karticu i fotkati u najvecoj mogucnoj kvaliteti i fotku kasnije po zelji smanjivati na kompu, nego teziti tome da na karticu stane sto milijardi neupotrebljivih muljavih slicica.

#28:   Autor: Isis Post Postano: 16.08.2007. 15:10

Digitalni zoom i smart zoom su ti samo trikovi za privlačenje mase koja se ne kuži tolko u tehničku stranu.
Ja na svom kompaktnom Canonu mogu u kombinaciji optičkog i digitalnog mogu fotkati sa 16x zoomom i nekom neukom bi to bilo odlično, a nikad nisam išao iznad 4x optičkog zooma jer dalje od maksimale optičkog je prazna slama.

A što je bazooka rekao...pa da ti nije tolko stalo do mišljenja, nebi došao ovdje, ne?
Ako ti stvarno treba za pijanu ekipu onda možeš kupiti i neki polovni na auto piji, al ako te fotografija malo više zanima i s vremenom želiš još bolju opremu, Canon ti je zbog manualnih kontrola puno bolji za artsy fotografije od Sonya.

#29:   Autor: Monstrum Post Postano: 16.08.2007. 15:17

Isis je napisao/la (Pogledaj post): › Digitalni zoom i smart zoom su ti samo trikovi za privlačenje mase koja se ne kuži tolko u tehničku stranu.
Ja na svom kompaktnom Canonu mogu u kombinaciji optičkog i digitalnog mogu fotkati sa 16x zoomom i nekom neukom bi to bilo odlično, a nikad nisam išao iznad 4x optičkog zooma jer dalje od maksimale optičkog je prazna slama.

A što je bazooka rekao...pa da ti nije tolko stalo do mišljenja, nebi došao ovdje, ne?
Ako ti stvarno treba za pijanu ekipu onda možeš kupiti i neki polovni na auto piji, al ako te fotografija malo više zanima i s vremenom želiš još bolju opremu, Canon ti je zbog manualnih kontrola puno bolji za artsy fotografije od Sonya.


Za početak oću slikat Bazuku_Džoa i sebe kak se pijani cvrljimo pored roštilja na +100C u hladu, oca kak trančira svježe odstreljenog bambija, debelog mačka kak se ubija u maslinama i sl., a kontam si poslje kad se malo ufuram u fotić možda poneka slika zalaska sunca, rosne, svježe pokošene trave i sl., ipak sam se odlučio za Sony.Hvala svima na postovima (eto i rimuje se Very Happy)

#30:   Autor: Isis Post Postano: 16.08.2007. 15:31

Ma znam ja de ćeš doći na koju disko igranku i vesele forumaše na okupu slikati. Very Happy
Osijek031.com » Fotografija, digitalna fotografija » Koji digitalac kupiti? Idite na Prethodna  1, [2], 3  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 2 / 3.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::