Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Čavrljanje » Letargija na forumu031 Idite na Prethodna  1, [2]  :| |:

#16:   Autor: puki Post Postano: 02.06.2006. 15:03

evo ja sad tek dosao kuci pa mogu na net..jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

#17:   Autor: Alana Bates Post Postano: 02.06.2006. 15:06

Oko čitanja imam koješta za reći (iako, trenutno sam malo manje manijakalna jer se bliže ispitni rokovi pa sam si uskratila - gotovo! - sve što volim!), zadnje oko čega sam pisala recenziju je novi puritanac (britanac je!) Toby Litt, i to njegove "Pjesme mrtvih klinaca" o 4 klinca koji su se igrali neke vojne postrojbe, ali jedan od njih je imao teško djetinjstvo pa je sve to malo ozbiljnije shvatio, a druga njegova je "Pronaći samu sebe" ili "Pronađi samu sebe" (ne mogu se točno sjetiti, a ne mogu sad to naći u dokumentima, bože, kako sam neorganizirana) o spisateljici chick-lit romana koja pravi reality show u kući koju je unajmila, a sve to jer si utvara da je Virginija Woolfe.

To preporučujem, a mene čeka "Rebecca" (Dauphne de Maurier, Hitchcockov film je snimljen), pa Ira Levin, kojeg iako sam već čitala, namjeravam čitati ponovno: Stepfordske supruge i Rosemarynu bebu. Pa Koljivo Davora Špišića (urednik je u Osječkom domu!), to je VBZ-ova nagrada za najbolji neobjavljeni roman za 2005., ja mislim. Kunderu se uvijek može čitati, a i one zbirke knjiga iz dnevnih novina sam tek načela.

No znam da ću na kraju završiti uz mamine bestsellere o američkom Jugu, zbog toga je ovo gore sve samo lijepo maštanje.

#18:   Autor: ozana Post Postano: 02.06.2006. 21:26

Alana, koliko ti je trebalo sponzora za objavljivanje zbirke priča?

#19:   Autor: --- Post Postano: 03.06.2006. 1:40

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
Circa je napisao/la: ›
Razocarana?
I trebas biti!
Smile


To je realnost. Bar si svjestan "problema". Wink

Alo, da li netko s foruma031 nešto čita? Question


ne čitam, ali zato pišem.

(ne)djelo će se zvati: "kava u svakom trenutku" Razz

nije inventivno, ali zato korisno... Very Happy

#20:   Autor: --- Post Postano: 03.06.2006. 1:51

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
Circa je napisao/la: ›
Heh, ma tko ovu ne zna...
Jel to pohvalno ili?


Pohvalno, dakako! osijek031.com smile
Svaki puta ostanem zgrožena koliko neki ljudi uopće ne kontaju značenje nekih riiječi, a kamoli da znaju neku frazu, parolu.


ja znam ovu: "tko čeka, taj se i načeka" Very Happy

a, ova mi je još draža: nisam beg, ali nisam ni cicija" Razz

malo sam modificirao... Wink

#21:   Autor: Alana Bates Post Postano: 03.06.2006. 9:11

ozana je napisao/la: ›
Alana, koliko ti je trebalo sponzora za objavljivanje zbirke priča?


Nisam sama objavljivala: moje su priče pobijedile na natječaju, a nagrada je bila objavljivanje zbirke kratke proze, tako da sam u sve bila i malo manje upućena (s obzirom da se odvijalo u Banja Luci), ali s druge strane, nije tražilo financijske izdatke od mene (ili od sponzora), jer mislim da tada nikakva knjiga ne bi bila ni realizirana.

#22:   Autor: ozana Post Postano: 03.06.2006. 23:49

Hvala Smile
Imam tu nekih mojih "uradaka", samo ih trebam još malo dotjerati. I pobrinuti se za sponzore WinkSmile

#23:   Autor: Alana Bates Post Postano: 04.06.2006. 10:27

Čuj, nadam se da pratiš natječaje za zbirke i sl., jer tu imaš stvarno dobre prilike. Primjerice, nadam se da si čitala natječaj Matice Hrvatske (ogranak Osijek) - imaš čak tu na forumu, za prozni rukopis (bilo koje vrste, dakle), rok je 20.07., a nagrada je 5000 kn te objavljivanje u Književnoj reviji.
Osijek031.com » Čavrljanje » Letargija na forumu031 Idite na Prethodna  1, [2]  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 2 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::