Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Politika » Washington Times - kolumna Idite na Prethodna  1, [2]  :| |:

#16:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 23.11.2007. 17:06

Mladjo je napisao/la: ›
ovaj dio me zasmetao. ponavljam, u nijednom trenutku nisam doveo u pitanje istinitost teksta, radi se o tome što, svatko ko iole poznaje povijest, zna da je tito bio hrvat.


To što je Tito bio hrvat ne znači apsolutno ništa. Bio je i Pavelić, pa što? Hitler je bio austrijanac; Staljin gruzijac...
Uostalom, da si Tita pitao zašto radi protiv hrvata i hrvatstva - završio bi tucajući kamen na golom otoku pod optužbom 'unutarnji neprijatelj - nacionalist'. Doživotno.

Mladjo je napisao/la: ›
iako je meni jasno da se radilo o sukobu ideologija, i da nacionalnost nije bila krucijalna u borbi dviju krajnosti,


No, onda?

Mladjo je napisao/la: ›
zašto se autor teksta, htijući nam približiti vrijeme komunizma, nije osvrnuo na borbu protiv ustaštva.


Zato što se osvrće na razdoblje od 1945. - 1990.? ;-)

#17:   Autor: Mladjo Post Postano: 23.11.2007. 17:35

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›


Zato što se osvrće na razdoblje od 1945. - 1990.? ;-)
moram priznati da mi je ta činjenica promakla ali se automatski nameće pitanje zašto je kao graničnik stavio ´45 a ne ´41 kada je socijalistička ideologija na ovim prostorima zaživjela i osnovan sisački odred. nije, naime, nigdje spomenuo prvotni cilj socijalizma što je u biti bio antifašistički otpor nego odmah pred čitatelje stavlja isključivo negativni osvrt i onda još vuče paralelu na današnju hrvatsku. jasno mi je da se hrvatska izrodila iz sfrj te čak nakratko zadržala i službeno nazivlje ali kakve veze ima klanje popova i časnih sa lažljivim govnetom sanaderom. htio bi da skužiš da ja u cijeloj priči ne držim stranu ni titu ni sanaderu ali i dalje mi poveznica nije jasna. to kao da ide po onoj: deda ti je bio govno, i ti si po defaultu govno. a hrvatski narod je uklet još od domagoja, pa preko pavelića i tita do franje i ive. mislim wtf?

#18:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 23.11.2007. 17:52

Mladjo je napisao/la: ›
moram priznati da mi je ta činjenica promakla ali se automatski nameće pitanje zašto je kao graničnik stavio ´45 a ne ´41 kada je socijalistička ideologija na ovim prostorima zaživjela i osnovan sisački odred. nije, naime, nigdje spomenuo prvotni cilj socijalizma što je u biti bio antifašistički otpor


Prvi cilj socijalizma antifašistički otpor? Dječače! Pa jesi ti išao u školu?!
Okej, lekcija 1. - socijalizam nije izmišljen u Sisku 41' Very Happy

Mladjo je napisao/la: ›
nego odmah pred čitatelje stavlja isključivo negativni osvrt i onda još vuče paralelu na današnju hrvatsku.


Gle, ne bi se trebao zamarati s takvim stvarima ako ti čitanje novina predstavlja problem. Ovo što je autor napravio čisto je upoznavanje neukog čitatelja sa poviješću države o čijoj će vladi uskoro prozboriti. Uvod u članak.
Podsjećam, ujutro na HRT2 idu majmuni roboti i medvjedići dobrog srca. Okani se ti bolje jutarnjeg čitanja novina još neko vrijeme... Very Happy

Mladjo je napisao/la: ›
jasno mi je da se hrvatska izrodila iz sfrj te čak nakratko zadržala i službeno nazivlje ali kakve veze ima klanje popova i časnih sa lažljivim govnetom sanaderom. htio bi da skužiš da ja u cijeloj priči ne držim stranu ni titu ni sanaderu ali i dalje mi poveznica nije jasna.


Poveznica - možda ovo?
Citat: › Despite its economic failures and genocidal criminality, Titoism sustained itself by relying on two things: a ubiquitous propaganda machine and loyal local communist parties willing — and even eager — to mouth the regime's lies. This led to a public culture of mendacity, in which Zagreb's communists constantly issued statements in direct contradiction to reality.



A vidim da ti nije jasno iz jednog jedinog razloga. Nisi ni prismrdio članku. Detence, uskoro će crtić i mama sa toplim kakaom. Laku noć! Smile

#19:   Autor: Blofeld Post Postano: 23.11.2007. 18:54

A gdje je to izmišljen socijalizam? Što je socijalizam, što komunizam, a što antifašizam?
Je li Hitler doista bio Austrijanac? Bolje rečeno, je li itko po narodnosti Austrijanac?

Bazooka, nisi ni ti cvijeće.

Inače, korektno pitanje, zašto se autor ograničio na '45, a odgovor je vjerojatno da nije imao mjesta na kartici, ili da je nebitno za priču. Uostalom, suština jest ta da se sustav mijenja samo površinski.

#20:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 23.11.2007. 19:15

Blofeld je napisao/la: ›
Bazooka, nisi ni ti cvijeće.


Very Happy Znam, ja sebe svrstavam u piriku... Ili još bolje bit' gljiva; sama sebe oprašuje...

#21:   Autor: Mladjo Post Postano: 24.11.2007. 20:56

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
A vidim da ti nije jasno iz jednog jedinog razloga. Nisi ni prismrdio članku. Detence, uskoro će crtić i mama sa toplim kakaom. Laku noć! Smile
a jučer sam ti dobar bio a Very Happy gljivo jedna, saprofitu
Osijek031.com » Politika » Washington Times - kolumna Idite na Prethodna  1, [2]  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 2 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::