Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » ortopedski ulošci? Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:

#1:  ortopedski ulošci? Autor: :::Bruno::: Post Postano: 12.09.2007. 19:28

jel nosi tko to?... ja imam jedne uloške i stavljam ih u skoro sve patike jer jednostavno mi često nepašu patike... šta vi kažete? jel nosite to ili vam pašu svake patike koje kupite? .. Rolling Eyes

#2:  Re: ortopedski ulošci? Autor: Monstrum Post Postano: 12.09.2007. 19:35

:::Bruno::: je napisao/la (Pogledaj post): › jel nosi tko to?... ja imam jedne uloške i stavljam ih u skoro sve patike jer jednostavno mi često nepašu patike... šta vi kažete? jel nosite to ili vam pašu svake patike koje kupite? .. Rolling Eyes


Nosio sam ortopedske uloške skoro punih 20 godina i presto, ne da mi se zajebavat stalno s tim, te ne pašu sa nekim cipelama, te svake godine po nove, pa pregledi, pa plaćanje, ma ko ga je*e, sad čim malo duže hodam bole me noge, a i kičma mi je u ku**u, ko da ih nikad nisam ni nosio, bezveze

#3:   Autor: :::Bruno::: Post Postano: 12.09.2007. 20:14

upravo zbog toga sam i otvorio temu.. jer ja kad ih nenosim počnu me noge boliti, a poslije toga i kičma... :/

#4:   Autor: Monstrum Post Postano: 12.09.2007. 20:19

:::Bruno::: je napisao/la (Pogledaj post): › upravo zbog toga sam i otvorio temu.. jer ja kad ih nenosim počnu me noge boliti, a poslije toga i kičma... :/


Ja ih evo ne nosim već cca 5 godina, a stvarno imam tabane ravne ko Slavonija Very Happy, kažem kad duže hodam il stojim bole me noge i kičma, inače sve ok

#5:   Autor: paperje Post Postano: 12.09.2007. 23:58

imam sasvim zdrava stopala i kralježnicu, ali se od svojih onatomskih uložaka ne odvajam. uvijek su mi u patikama i obožavam ih. kad dođem kuć i pospremim svoje patikice u orman, nazujem svoje anatomske šlapice izrađene po mjeri. ma ja ću doživjet stotu!!! aha, još da ne volim u čašicu zavirit... Smile

#6:   Autor: DonQuijote Post Postano: 13.09.2007. 8:59

paperje je napisao/la: ›
imam sasvim zdrava stopala i kralježnicu, ali se od svojih onatomskih uložaka ne odvajam. uvijek su mi u patikama i obožavam ih. kad dođem kuć i pospremim svoje patikice u orman, nazujem svoje anatomske šlapice izrađene po mjeri. ma ja ću doživjet stotu!!! aha, još da ne volim u čašicu zavirit... Smile

bit ćeš najuspravniji pijanac, bez problema s kičmom!

#7:   Autor: davorccc Post Postano: 13.09.2007. 9:09

Imam ravna stopala, nosim broj 46, 47. Nosio kao davno, i nije puno pomoglo, barem meni. Netkom možda može pomoći.

#8:   Autor: Tuba Post Postano: 13.09.2007. 11:29

ja iam krachu lijevu nogu za cm,pa me koljeno rasturalo desno..tak hodala god dana po bolnici,da bi mi dokt u vukovaru izmjeril noge,i sam propiso te uloshke,i koljeno vishe ne osjetim..osim kad je promjena vremena,inache ja sam meteorolog u kuchi:)

#9:   Autor: CatCloe Post Postano: 13.09.2007. 11:40

ortopedski ulošci nisu zajebancija ako ih nije propisao liječnik. a pogotovo ako se nose bez prestanka... stopala još više oslabe.

#10:   Autor: malecka Post Postano: 13.09.2007. 11:47

ja ih imam ali ih ne nosim...iako bi stvarno trebala jer imam strava spušteno stopalo, a ja pametna furam samo starke ....

#11:   Autor: paperje Post Postano: 13.09.2007. 14:20

CatCloe je napisao/la: ›
ortopedski ulošci nisu zajebancija ako ih nije propisao liječnik. a pogotovo ako se nose bez prestanka... stopala još više oslabe.

ma jasno! ipak mi je najdraži osjećaj kad ljeti bos papak po oblucima prošetam...
inače, postoji razlika između ortopedske i anatomske obuće. prva je napravljena po mjeri za svako stopalo posebno (uglavnom za roznorazne defekte), dok je druga namjenjena širem puku samo je zdravija negoli primjerice štiklice...
ma nazujem i ja te starke, šta ću kad volim... a moram i ja od nečeg umrijet Smile

#12:   Autor: Kostur Post Postano: 13.09.2007. 18:21

Otisao sam po samostalnoj odluci u Protetiku Modular i uzeli mi otisak noge, nakon nekoliko dana bili gotovi. 350 kuna ako se sjecam dobro. Ne prebacijem ih previse po cipelama pa ih i ne nosim redovito. Do sada nisam skuzio neku razliku ali ipak ih pokusavam sto vise nositi, mozda imaju dugorocnog efekta.

#13:   Autor: neja Post Postano: 14.09.2007. 9:05

Nosila sam ih jedno 15 god, ravni tabani,pa onda u Otos (koji je bio strava, mrzila sam ići davat otiske, bili su ogavni, bezobrazni i lijeni) čekala sam po mjesec dana da mi izrade ortopedske uloške.
Danas imam super otisak noge, nije ravno, ali je bilo ubistvo, mrzilo me to do besvjesti. Najviše sam bila jadna kada su me tjerali ljeti da hodam bosa..fuj

Sve u svemu kod mene se isplatilo

#14:   Autor: Rajnus Post Postano: 14.09.2007. 10:03

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › ortopedski ulošci nisu zajebancija ako ih nije propisao liječnik. a pogotovo ako se nose bez prestanka... stopala još više oslabe.


MOzda nepotrebno ako nosis kvalitetnu obucu, no ako nosis neku losu... Ne vidim kako bi ulosci bili losa stvar...

#15:   Autor: CatCloe Post Postano: 14.09.2007. 11:58

Rajnus je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › ortopedski ulošci nisu zajebancija ako ih nije propisao liječnik. a pogotovo ako se nose bez prestanka... stopala još više oslabe.


MOzda nepotrebno ako nosis kvalitetnu obucu, no ako nosis neku losu... Ne vidim kako bi ulosci bili losa stvar...

zato jer svod stopala ne mora obavljati funkciju za koju je stvoren, pošto to umjesto njega radi uložak. kao da npr. cijeli život nosiš schantzov ovratnik... kad bi ga skinuo, glava bi ti samo pala na stranu, jer bi mišići vrata atrofirali..
Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » ortopedski ulošci? Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::