Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Filozofija i religija » Postoji li sudbina? Idite na [1], 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća  :| |:

#1: Beark ! Postoji li sudbina? Autor: igrac s brojem 2 Post Postano: 07.08.2007. 9:32

Postoji li sudbina odnosno vjerujete li da je sve u životu namješteno i svaki vaš korak unaprijed određen. Ako da, koji su vam najuvjerljiviji dokazi tome. Samo molim vas bez njonjavih odgovora tipa "ja vjerujem u sudbinu i to je to". Ja se držim one Einsteinove - "Bog se ne kocka!" Jer kad bi sve ovisilo o nama, ko zna šta bi sve sjebali na globalnom planu hehe...

#2:   Autor: marrai Post Postano: 07.08.2007. 9:44

A ja se držim one -sudbina mješa karte,mi igramo-

postoji splet mogućih puteva koji su nam unaprijed određeni,svi mi možemo odabrati kojim ćemo krenuti... neki se vrte u krug,neki stoje na mjestu,neki nam se putevi isprepletu s tuđim...neki nađu i prečac Smile

#3:   Autor: Rajnus Post Postano: 07.08.2007. 10:11

"Bog se ne kocka" se odnosilo na kvantnu fiziku. Odnosno da ne vjeruje da se Bog igrao sa kockicama kada je stvarao svijet.

#4: Beark ! Re: Postoji li sudbina? Autor: Monstrum Post Postano: 07.08.2007. 10:43

igrac s brojem 2 je napisao/la (Pogledaj post): › Postoji li sudbina odnosno vjerujete li da je sve u životu namješteno i svaki vaš korak unaprijed određen. Ako da, koji su vam najuvjerljiviji dokazi tome. Samo molim vas bez njonjavih odgovora tipa "ja vjerujem u sudbinu i to je to". Ja se držim one Einsteinove - "Bog se ne kocka!" Jer kad bi sve ovisilo o nama, ko zna šta bi sve sjebali na globalnom planu hehe...


Ma kontam si da nema sudbine, svoju si budućnost sam krojiš svojim postupcima, a one sitnice koje ti se dogode, što nazivamo sudbinom, kontam si da su čiste slučajnosti.

#5:   Autor: Ivan Post Postano: 07.08.2007. 10:46

nema sudbine. sve je kaotican splet okolnosti.

#6:   Autor: igrac s brojem 2 Post Postano: 07.08.2007. 10:49

Rajnus je napisao/la: ›
"Bog se ne kocka" se odnosilo na kvantnu fiziku. Odnosno da ne vjeruje da se Bog igrao sa kockicama kada je stvarao svijet.


Tako je, "Bog se ne kocka" odnosi se na fiziku ali ne kvantnu nego Einsteinovu opću teoriju relativnosti iz koje proizlazi da je nemoguće ostvariti brzinu veću od brzine svjetlosti jer kad bi to bilo moguće došlo bi do veeelikog sranja u kozmosu.

#7:   Autor: Rajnus Post Postano: 07.08.2007. 12:55

Tocnije na kvantne pomake elektrona...

#8:   Autor: Kiki_08 Post Postano: 07.08.2007. 13:00

Vjerujem u sudbinu,do određene granice,ali ne mislim da bi se sada svi trebali prepustiti i čekati da nam se sve samo posloži u životu.Ne mogu objasniti,a na ne zvuči trivijalno razloge zbog kojih vjerujem i događaje koji su to potakli,jer za neke događaje jednostavno ne možeš reći da je slučajnost.Da li je to instinkt za preživljavanje koji nas vodi da napravimo neke neuobičajene postupke(koji se kasnije pokažu presudnima) ili sudbina,ne znam,ali znam da ne bi bila tu gdje jesam da je sve samo čista slučajnost!

#9:   Autor: fairy Post Postano: 07.08.2007. 13:01

vjerujem da postoji predrođene stvari pri čovjekovom rođenju,,,,kao dokaz navodim ti da sam bila kod vidovnjakinje koja mi je pogodila gotovo sve i to 5-6 godina unaprijed,,,,i mislim da čovjek ne može mijenajti svoju sudbinu i da je sve onako kako treba biti i kako je predodređeno,,,ne mislim pri tome da se čovjek treba prepustit svojoj sudbini,kako se kaže.....ali puno puta sam bila u situaciji ili da sam nešto silno željela pa sam se trudila to požuriti, ali nisam uspjela ili opet su se neke stvari događale iako sam sve poduzela da se ne dogode,,,tako da,,mislim da sudbina postoji,,,et

#10:   Autor: Monstrum Post Postano: 07.08.2007. 13:09

Hm baš me interesira kako će se razvijati ovaj topic, jer mi se nekako čini da žene više vjeruju u sudbinu nego muški, ha ništa vrijeme će reći, vidjet ćemo

#11:   Autor: Kiki_08 Post Postano: 07.08.2007. 13:14

To je samo dokaz da je kod žena više razvijen osjećaj za instinkt ili da slušaju više svoje "unutarnje ja" !

#12:   Autor: davorccc Post Postano: 07.08.2007. 13:14

Naravno da ne! Gdje je tu izazov kad znaš što te čeka.

#13:   Autor: Kiki_08 Post Postano: 07.08.2007. 13:16

U tome i je caka jer ne znaš šta te čeka,ti planiraš i gradiš život u jednom smijeru,a onda te sudbina opali po glavi i sve ode u .....

#14:   Autor: malecka Post Postano: 07.08.2007. 13:26

Kiki_08 je napisao/la: ›
U tome i je caka jer ne znaš šta te čeka,ti planiraš i gradiš život u jednom smijeru,a onda te sudbina opali po glavi i sve ode u .....

da def meni je upravo prije pol sata sve ošlo... i odvratan je osjećaj... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

#15:   Autor: Monstrum Post Postano: 07.08.2007. 13:28

malecka je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kiki_08 je napisao/la: ›
U tome i je caka jer ne znaš šta te čeka,ti planiraš i gradiš život u jednom smijeru,a onda te sudbina opali po glavi i sve ode u .....

da def meni je upravo prije pol sata sve ošlo... i odvratan je osjećaj... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


Ajd ak nije preintimno pa reci šta ti je ošlo jer me baš zanima kako ti je to sudbina podijelila današnje karte?
Osijek031.com » Filozofija i religija » Postoji li sudbina? Idite na [1], 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 7.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::