Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » Meso i/ili biljke, to su para dva Idite na [1], 2, 3, 4  Sljedeća  :| |:

#1: Question Meso i/ili biljke, to su para dva Autor: Leteci mungos Post Postano: 06.07.2005. 12:21

Kontroverzna tema, ali ajmo malo popricati i o tome.

Kakav je ljudski organizam?! Jesmo li biljojedi, mesojedi, svejedi? Je li vegeterijanstvo uvjetovano gradjom probavnog trakta, evolucijom, izborom, pomodarstvom?

Duljina probavnog trakta nam govori da i nismo prilagodjeni uzimanju samo biljaka, nemamo ni prezivacke zube, o osnovnim aminokiselinama da se ne govori.

Ajmo sada... pro et contra... Smile

#2:   Autor: Gemi Post Postano: 06.07.2005. 12:40

Ja volim sve biljke i biljčice, a od mesa samo puretinu, piletinu i tunjjjjjj.
Nedavno mi je jedan lik s krijestom rekao da mi je izrastao kljun...hm...doduše drugi kontekst ali... ;-) Razz


Zadnja promjena: Gemi; 06.07.2005. 19:40; ukupno mijenjano 1 put.

#3:   Autor: gaap Post Postano: 06.07.2005. 12:46

bijelo meso i riba, isključivo!

#4:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 06.07.2005. 12:48

@gaap, znaci jedes bijelo meso i ribu, ili?

#5:   Autor: gaap Post Postano: 06.07.2005. 12:53

pa da, dvaput mjesečno bijelo meso i jednom tjedno morsku ribu...

#6:   Autor: ixia Post Postano: 06.07.2005. 16:30

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kakav je ljudski organizam?! Jesmo li biljojedi, mesojedi, svejedi? Je li vegeterijanstvo uvjetovano gradjom probavnog trakta, evolucijom, izborom, pomodarstvom?


nema se tu sta diskutirati. ljudi su svejedi. pozivam se na udzbenike iz osnovne skole.
to sto se moze prezivjeti bez mesa je stvar osobnog izbora. znanost jos u potpunosti ne zna kak funkcionira nas organizam pa je izbacivanje odredene vrste hrane opasno.

a i vegani i vegetarijanci jedu meso. u brasnu je mali postotak zivotinjskih ostataka (kukaca vecinom) tak da je i vegetarijanstvo relativno. Wink

#7:  Re: Meso i/ili biljke, to su para dva Autor: William H. Bonney Post Postano: 07.07.2005. 7:36

eh opet imam antropološku podlogu, čito sam članak nedavno, tjekom konzumacije slasnih zalogaja proteina animalnog podrijetla u čovijeka luči se kem. spoj koji izaziva osiječaj zadovoljstva i ugode. isti nije prisutan ako se ne klopa mesina. pojava se veže za patrijarhat i dobru lovinu.
debelo prije toga bili smo sakupljači plodova (ponekad i fermentiranih Smile ), e tu isti autor nalazi vezu sa današnjim oblokavanjem.

#8:   Autor: Gemi Post Postano: 07.07.2005. 8:34

Super...vi muski sebi svaku manu pretvorite u vrlinu.

#9:  Re: Meso i/ili biljke, to su para dva Autor: William H. Bonney Post Postano: 07.07.2005. 8:49

kad već djeliš na spolove, najbolja mi je priča kako su se žene izdvojile od ostalih sisavaca po sposobnosti da se mogu ševit i kada nije period ovulacije. inače u životinja se spolni žar ili tjeranje događa samo netom prije ovulacije. kod nas "frajera" tu nema problema mi bi to stalno i često, pa bili mi ljudi ili pastusi Smile. e kažu da je do "poremećaja" došlo isto u vrijeme patrijarhata, kada su dečki išli sa lukom i strijelom a cure čuvale pećinu." prva cura" koja je skontala da će imat srneći but više ako bude spavala s lovcem izvan ciklusa i ne u svrhu reprodukcije je preživjela....ostale su valjda izumrle, neznam. Smile

#10:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 07.07.2005. 12:51

@bill, ja bih nadopunio tezu o srnecem butu. Nije ona spavala samo s jednim lovcem van ciklusa, to je poanta.

Jebeni srneci but...

#11:   Autor: Gemi Post Postano: 07.07.2005. 12:53

@bill, meni nadopuni nepoznanicu razlike "ljudi vs. pastusi"

Zadnja promjena: Gemi; 08.07.2005. 8:09; ukupno mijenjano 1 put.

#12:  Re: Meso i/ili biljke, to su para dva Autor: Gost Post Postano: 08.07.2005. 7:39

pa bilo je boljih i lošijih lovaca....i opet s druge strane nisu svi lovili u isto vrijeme.....a tek grupni lov, znaš ono kad njih tuce napadne mamuta, e kolki je to but!

#13:  Re: Meso i/ili biljke, to su para dva Autor: William H. Bonney Post Postano: 08.07.2005. 12:38

@gemi pa to je tvoja omiljena tema (zamalo mi izleti "interes" Smile ) pa ti velikodušno prepuštam riječ.

#14:   Autor: Gemi Post Postano: 08.07.2005. 15:17

@bill, dakako, dakako. Smile
Moje omiljene teme i spike nikome nisu tajna. Necemo me reklamirati.
Govorimo li o "interesu", mogu samo reci da je "interes" jedno, a njegovo ostvarenje nesto sasvim drugo. Smile
Dozvoljavam ti da odgrizes ono sto si gore zagrizao, ne bi se stela meshati. Smile

#15:   Autor: wendy Post Postano: 19.07.2006. 0:13

Nema smisla diskutirati o tome je li čovjek svejed, mesojed ili biljojed kada je odgovor jasan. A sad, što će tko jesti stvar je osobnog izbora i bilo bi super kada bi svi to tako prihvatili. Ja sam odabrala vegetarijanstvo kao svoj način prehrane, dakle, i način života u jednu ruku, ali ne pada mi na pamet uvjeravati neistomišljenike u isto. Jednako mi tako smeta kada pokušavaju uvjeriti mene u neke stvari, pa sam na tom području vrlo oštra kada je obrana mojih stavova u pitanju.
Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » Meso i/ili biljke, to su para dva Idite na [1], 2, 3, 4  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 4.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::