Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Kućni ljubimci, životinje » Mačka okotila psa osijek031.com smile Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:

#1:  Mačka okotila psa osijek031.com smile Autor: legica_os Post Postano: 30.04.2007. 17:14





Od kad se mačka okotila njen vlasnik ne može da se obrani od posjetitelja koji žele da se uvjere u ovo čudo.

"Izgleda totalno drugačije od drugih mačića, a njegova usta, njuškica i šape su kao kod psa. Njegov rep je centimetar kraći od repova drugih mačića", tvrdi vlasnik čudnovatog bića Čang Či Ming.

"Mače" izgleda kao bijela pudlica i po svemu je drugačiji od svoje braće i sestara. Mački koja ga je okotila ovo je već drugi okot, ali kako kaže njen vlasnik, tada je okotila normalne mačiće.
Kako se dogodio ovaj fenomen, vlasnik objašnjava: "Uvijek je pustim da radi šta hoće, da se druži sa drugim mačkama i ostavljam je napolju preko noći".
Sudeći prema okotu mačka se možda nije družila samo sa svojom vrstom.Very Happy

#2:   Autor: CatCloe Post Postano: 01.05.2007. 11:58

razmiišljala sam i ja jučer da to stavim na forum... ne kužim se baš u genetiku, ali iz nekog razloga mislim da je nemoguće takvo križanje različitih vrsta... ima li ovdje biologa/genetičara/prirodnjaka...? da nam malo pojasne situaciju..
možda je to samo zakržljala mačka? osijek031.com smile

#3:   Autor: allein Post Postano: 01.05.2007. 20:10

Naravno da je totalno nemoguće križanje mačaka i pasa. U genetici je razlog naravno Wink
Osim toga, vijest je u stilu '24 sata' napisana tako da se prije može pripisati malo obrađenoj fotki i slobodnoj mašti besposlenog piskarala koje je moralo ispuniti pola stranice...

#4:   Autor: legica_os Post Postano: 01.05.2007. 20:31

ne znam,ja sam to sa neke srpske stranice skinula Very Happy

naravno i prevela sam Very Happy

#5:   Autor: tonya Post Postano: 01.05.2007. 21:04

Je, je, bilo je i u 24 sata, naravno... A što sad, malo senzacionalizma, malo mašte, malo dosade i eto: najčitanije novine u Hrvatskoj. Naravno, prema njihovim istraživanjima.

#6:   Autor: debeli Post Postano: 02.05.2007. 1:01

Kako nemoguće pa zar nije istina sve što piše u novinama, zar nije u 24 sata pisalo da su lavići slijepi?

#7:   Autor: CatCloe Post Postano: 02.05.2007. 8:56

debeli je napisao/la: ›
Kako nemoguće pa zar nije istina sve što piše u novinama, zar nije u 24 sata pisalo da su lavići slijepi?

onima koji čitaju 24 sata vjerojatno je.
o sljepoći lavića se očitovala sama (uskoro bivša) ravnateljica zoo-a, u prvoj službenoj varijanti koju je ispričala svim predstavnicima medija.

#8:   Autor: čiopa Post Postano: 27.06.2007. 0:13

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › razmiišljala sam i ja jučer da to stavim na forum... ne kužim se baš u genetiku, ali iz nekog razloga mislim da je nemoguće takvo križanje različitih vrsta... ima li ovdje biologa/genetičara/prirodnjaka...? da nam malo pojasne situaciju..
možda je to samo zakržljala mačka? osijek031.com smile

Križanje vrsta je itekako moguće, samo takvi su potomci uvijek sterilni! Eto, majčica priroda pobrinula se i za to.
Ta pojava križanja vrsta nije neobična, ne samo nama biolozima, već i svekolikom pučanstvu. Naime, svi ste čuli za mazgu - e pa to je križanac konja i magarice; iliti za mulu - to je križanac kobile i magarca. I mazga i mula su sterilne, dakle ne mogu se dalje razmnožavati davajući potomke.

#9:   Autor: Svebor Post Postano: 27.06.2007. 0:33

postoje i zebroidi... zebra i konj. :/
hm... konjski.
a mačka i pas?! osijek031.com smile

#10:   Autor: Bilke Post Postano: 27.06.2007. 0:40

Ovo me podsjeća na jedan članak iz Glasa Slavonije o tome kako u osječkoj kanalizaciji obitavaju parcovi duljine 1 metra... Smile

#11:   Autor: fatcat Post Postano: 27.06.2007. 3:14

Svebor je napisao/la: ›
postoje i zebroidi... zebra i konj. :/
hm... konjski.
Zebra i tovar... Dalmatinac u mornarskoj majici...

#12:   Autor: Elena_Os Post Postano: 27.06.2007. 8:20

osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

#13:   Autor: neja Post Postano: 27.06.2007. 8:35

fatcat je napisao/la: ›
Svebor je napisao/la: ›
postoje i zebroidi... zebra i konj. :/
hm... konjski.
Zebra i tovar... Dalmatinac u mornarskoj majici...


osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

#14:  Re: Mačka okotila psa osijek031.com smile Autor: roca Post Postano: 27.06.2007. 13:48

ovi mačići na slici su stari 10-ak dana, a za ćukicu bi rekla da nema ni 5 dana.

#15:   Autor: Metalucifer Post Postano: 27.06.2007. 14:58

Pih kao da je bitno...ionako će ih vlasnik sve skupa pojesti na prvoj roštiljadi... Laughing
Osijek031.com » Kućni ljubimci, životinje » Mačka okotila psa osijek031.com smile Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::