Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » Ravnopravnost spolova Idite na [1], 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća  :| |:
Poll :: Jel' to pošteno?

Jok, žene trebaju kraće raditi i prigovarati o neravnopravnosti
30%
 30%  [ 4 ]
Jest, eto im sad njihove ravnopravnoće
69%
 69%  [ 9 ]
Ukupno glasova : 13



#1:  Ravnopravnost spolova Autor: 8 Post Postano: 18.04.2007. 14:29

Glede ravnopravnoće žena u nas:

Ustavni sud donio odluku da ljudi i žene idu u mirovinu skupa, o navršenom 65. rođendanu.

To znači da će žene raditi 5 godina dulje. Pojednostavljeno, ovo je skandalozno za žene koje se ne uzdržavaju "trpljenjem" sponzorstva jer će za istu mirovinu morati isto i raditi, kao i "muški".

Nečuveno.

#2:   Autor: toni Post Postano: 18.04.2007. 14:45

Jos da pocnu menjat točkove na autima, štemat, žbukat, orat...

Wink

#3:   Autor: DonQuijote Post Postano: 18.04.2007. 14:47

ne vidim zašto bi žene imale kraći radni vijek od muškaraca, kad im je ionako životni vijek duži!

#4:   Autor: toni Post Postano: 18.04.2007. 15:02

DonQuijote je napisao/la: ›
ne vidim zašto bi žene imale kraći radni vijek od muškaraca, kad im je ionako životni vijek duži!


em su zilavije... kako vole cesto likovat Smile)

#5:   Autor: Poppy Post Postano: 18.04.2007. 15:06

ja nisam za ravnopravnost spolova.

ja sam za to ta se ta međufaza preskoči i da se stvari odmah postave na svoje mjesto, a to je da su žene superiorne. Fight

#6:   Autor: DanicaV Post Postano: 18.04.2007. 15:21

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › ne vidim zašto bi žene imale kraći radni vijek od muškaraca, kad im je ionako životni vijek duži!


jesi se nekada zapitao zašto je životni vijek žena duži?

@Poppy, žene i jesu superiorne......... otkako je svijeta i vijeka...... inače ne bi izdržale .....


Zadnja promjena: DanicaV; 18.04.2007. 15:22; ukupno mijenjano 1 put.

#7:   Autor: toni Post Postano: 18.04.2007. 15:22

DanicaV je napisao/la: ›
jesi se nekada zapitao zašto je životni vijek žena duži?


zato sto nemaju zene osijek031.com smile

#8:   Autor: Leon Post Postano: 18.04.2007. 15:22

DanicaV je napisao/la: › jesi se nekada zapitao zašto je životni vijek žena duži?


Na to pitanje su vec odgovorili drevni filozofi : "Zato sto nemaju zene!"

#9:   Autor: DanicaV Post Postano: 18.04.2007. 15:25

Leone, ti i Toni, kao da ste se dogovorili........ Smile

hm, postoje i žene koje imaju žene, pa muškarci koji imaju muškarce.......

i u vrijeme drevnih filozofa bilo je takvih zajednica.

(kažu ljudi, iako nisu filozofi, a kamoli drevni, da žene žive duže jer ne krkače masnu hranu koliko i muški, više rade pa su u boljoj formi..... i superiornije su Razz )

#10:   Autor: toni Post Postano: 18.04.2007. 15:26

Poppy je napisao/la: ›
ja sam za to ta se ta međufaza preskoči i da se stvari odmah postave na svoje mjesto, a to je da su žene superiorne. Fight


Jedna činjenica:

Zene nikada nisu uspjele u drustvu (niti ce ikada). Zasto ? Zato sto nisu slozne. Vide druge zene kao konkurenciju a ne partnere, prijatelje..

#11:   Autor: _Jimmy_ Post Postano: 18.04.2007. 16:28

slažem se s toniem ... žene su sklonije spletkarenju

#12:   Autor: euchrid Post Postano: 18.04.2007. 17:11

ja sam da rade što kraće....


zamisli situaciju: zaposliš se mlad i pun optimzma u nekoj doborstojećoj firmi i onda skontaš da će ti sljedećih 20 godina šefica biti žena... u startu odmah ne valja... a zamisli kakva će postati u menopauzi sa 60 i kusur godina... mislim ljudi, budimo humani

Smile

#13:   Autor: DanicaV Post Postano: 18.04.2007. 21:04

hm, humani, kao da vas žene nisu rodile...

bila ja jednom na stručnoj praksi, u kancelariji su sjedili muž, žena i muževa sestra. vrlo zanimljiva situacija.
čist da vam poželim tako nešto... pa da uživate do 65.godine svi zajedno...

@euchrid, a da si mlad i pun optimizma, a skontaš da imaš muškog šefa koji te tlači, onda nikom ništa?

osim toga, dečki, i vi imate "klimakterij", samo se malo drugačije manifestira...

#14:   Autor: Kiki_08 Post Postano: 18.04.2007. 21:42

Super,krenulo se s izjednačavanjem spolovai ja se slažem da ne bi trebalo biti "privilegija" za žene ,mislim da bi trebali nastaviti i onda donijeti zakonsku obvezu i za muškarce da moraju biti na porodiljnom dopustu jer kud već žene imaju kraći radni vijek,tu još imaju po nekoliko godina porodiljnog(još i plaćenog)! I naravno,kad govorimo o izjedačavanju prava među spolovima,nemojmo zaboraviti da žene još uvijek nisu jednako plaćene za isto radno mjesto kao i muškarci,možda se i to promijeni,šta mislite?

#15:   Autor: DanicaV Post Postano: 18.04.2007. 22:00

mislim da bi muškarci trebali početi i rađati...
do sada su imali vojnu obvezu, pa će to kao ukinuti ili služe civilno, sad neka počnu rađati.
Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » Ravnopravnost spolova Idite na [1], 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 7.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::