Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Art, glazba, kultura » Grafit iza katedrale Idite na [1], 2, 3 ... 14, 15, 16  Sljedeća  :| |:

#1:  Grafit iza katedrale Autor: DonQuijote Post Postano: 28.11.2006. 9:42

ne znam jeste li primjetili da je nekidan osvanuo novi grafit, iza katedrale, na zidu između škole i župnog dvora. ovaj se puta ne radi o vandalizmu, nego o sasvim lijepom i uklopljenom djelu, a u potpisu je kohorta.

eto, fotografi bi mogli malo prošetati do tamo, ufotkati ga, pa staviti negdje ovdje...

#2:   Autor: _Jimmy_ Post Postano: 28.11.2006. 12:33

odlično,pošto mi je to u susjedstvu nisam mogao da ne primjetim ...

#3:   Autor: Rajnus Post Postano: 28.11.2006. 21:28

_Jimmy_ je napisao/la (Pogledaj post): › odlično,pošto mi je to u susjedstvu nisam mogao da ne primjetim ...


url]

#4:   Autor: zlusch Post Postano: 29.11.2006. 8:57

DonQuijote je napisao/la: ›
ne znam jeste li primjetili da je nekidan osvanuo novi grafit, iza katedrale, na zidu između škole i župnog dvora. ovaj se puta ne radi o vandalizmu, nego o sasvim lijepom i uklopljenom djelu, a u potpisu je kohorta.

Bah.... patetično slinavljenje. Mada, oprostit ćemo autoru jer je vjerojatno vrlo mlad i nije formiran kao samostalna osoba pa mu je za vlastitu promociju potrebno da pripada nekome ili nečemu.

Inače... ne, nije vandalizam šarati po zidovima... di bi to bilo... makaršta.... Wink

#5:   Autor: Rajnus Post Postano: 29.11.2006. 9:50

Ti kao zrela osoba dozvoljavas si pausalno ocjenjivanje
autora? Nit znas zasto to rade, nit sto misle o tome, nit zasto su pripadnici odredjene subkulture.

Predrasude, predrasude...

#6:   Autor: zlusch Post Postano: 29.11.2006. 11:51

Rajnus je napisao/la: ›
Ti kao zrela osoba dozvoljavas si pausalno ocjenjivanje
autora? Nit znas zasto to rade, nit sto misle o tome, nit zasto su pripadnici odredjene subkulture.
Predrasude, predrasude...

Evo, prosvijetli me.... zanima me a) zašto, b) tko ih je poslao i c) tko će platiti ponovo farbanje?

Mada... sasvim je moguće da formirana i zrela osoba nema drugog posla pa se bavi šaranjem autolakom po fasadama, ne?

#7:   Autor: zlusch Post Postano: 29.11.2006. 11:53

Rajnus je napisao/la: ›
Predrasude, predrasude...

Eh da... kad smo već kod predrasuda - zašto misliš da svi imaju turbo-ultra-elcedej monitor od 1600x1200 piksela rezolucije?

#8:   Autor: DonQuijote Post Postano: 29.11.2006. 12:13

ad 1. živim 300-tinjak metara dalje i svakodnevno prolazim tim dijelom; ta svijetloplava boja je baš podigla i osvježila taj prostor.

ad 2. nije neka žvrljotina nasprejana da bi se netko potpisao, da bi samo napisali napisali nešto na čisti zid ili neka politička parola, vrišteće promoviranje nekoga ili nečega.

ad. 3. tko god i iz kojeg god razloga je to napravio, dao si je truda.

ad 4. mislim da to što je napisano ne vrijeđa nikoga i nema razloga da se taj grafit uklanja.

stalno se gleda tko šta napravi, pa se pljuje po samom djelu, bez obzira kakvo je, samo zato što ga je napravio ili dao napraviti netko tko nam se ne sviđa.

pljuje se po hdz-u što su dijelili one pare po ulici i što su odlučili pokloniti ove ulaznice za kino. što se mene tiče, da mi daju 200 kuna (ili koliko već) na ulici, uzeo bih, a možda odem i u kino. mada ne volim hdz i nemam namjeru glasati za njih. neka i drugi rade tako nešto, građani će imati malo više koristi od kampanja nego kad nas zatrpaju promidžbenim plakatima preko cijelih zgrada!

#9:   Autor: Poppy Post Postano: 29.11.2006. 13:00

Baš seljački grafit.

Inače volim grafite, al ovaj ima umjetničku vrijednost ko gobleni moje babe!

#10:   Autor: centurion Post Postano: 29.11.2006. 14:05

ovako je taj zid izgledao prije ovog grafita:


#11:   Autor: toni Post Postano: 29.11.2006. 14:23

vidim, ti jos veci elcede imas Smile)

#12:   Autor: Rajnus Post Postano: 29.11.2006. 14:59

zlusch je napisao/la: ›

Evo, prosvijetli me.... zanima me a) zašto, b) tko ih je poslao i c) tko će platiti ponovo farbanje?

Mada... sasvim je moguće da formirana i zrela osoba nema drugog posla pa se bavi šaranjem autolakom po fasadama, ne?


a) zato sto je AFAIK dogovoreno sa gradom da ce sve takve ruzne zidove objiti urbanom grafitima
b) samoinicijativno
c)tko je rekao da ce se to prefarbavati?

#13:   Autor: Rajnus Post Postano: 29.11.2006. 15:01

zlusch je napisao/la: ›
Eh da... kad smo već kod predrasuda - zašto misliš da svi imaju turbo-ultra-elcedej monitor od 1600x1200 piksela rezolucije?


Ja ne mislim. Majmun misli covjek razmislja. U cemu je problem?

#14:   Autor: Rajnus Post Postano: 29.11.2006. 15:04

http://www.kohorta.net/cgi-bin/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2528

#15:   Autor: i need space Post Postano: 29.11.2006. 15:41

Za grafit je dobijena dozvola!
Komentari na ovoj stranici su čisti dokaz mentaliteta osječana a to je da treba popljuvati sve i svakog!
Osijek031.com » Art, glazba, kultura » Grafit iza katedrale Idite na [1], 2, 3 ... 14, 15, 16  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 16.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::