Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Filozofija i religija » Što vi mislite o ovome prosudite jeste li mudri ili budala

#1:  Što vi mislite o ovome prosudite jeste li mudri ili budala Autor: BlackxXxDevil Post Postano: 29.10.2006. 23:46

"Mudri ljudi govore zato što imaju nešto za reći. Budale zato što moraju nešto reći."

po ovome većina ljudi su budale!! sad sto vi mislite! jeste li mudri ili ne?

"Mudar čovjek oblikuje sebe, budala živi samo zato da bi umrla."

ja sada neznam! ja zivim da se usavrsim u mnogim stvarima iako savršenosti nema! Jednostavno rečeno nitko nije savršen ni u čemu! i opet ja zivim i da bih na kraju umro! vjerojatno nisam onda budala iako bi se po mnogo stvari reklo i da jesam Very Happy
ali opet ne zivim SAMO da bih umro zivim i za druge ciljeve!

al za to iam drugu temu!
e sad sto vi mislite o sebi!

#2:  Re: Što vi mislite o ovome prosudite jeste li mudri ili buda Autor: sheila Post Postano: 30.10.2006. 1:14

meni je savršeno kad nije savršeno...kad je sve "savršeno" onda je to zapravo varka jer to nije savršeno...mi zapravo tražimo krivo savršenstvo...kak uopće znamo da nije savršeno ako savršeno ne postoji?? šta ako je bilo jednom savršeno nešto a mi mislimo da nije samo zato što to kao ne postoji...ne znam ne znam...to je malo apstraktno...kažemo duša imamo ju ne vidimo ju a vjerujemo u nju...kažemo savršeno ne vidimo svršeno ne vjerujemo u savršeno i ne postoji savršeno...odakle nam uopće onda ta riječ??

#3:  Re: Što vi mislite o ovome prosudite jeste li mudri ili buda Autor: Lesi Post Postano: 30.10.2006. 21:23

sheila je napisao/la (Pogledaj post): › meni je savršeno kad nije savršeno...kad je sve "savršeno" onda je to zapravo varka jer to nije savršeno...mi zapravo tražimo krivo savršenstvo...kak uopće znamo da nije savršeno ako savršeno ne postoji?? šta ako je bilo jednom savršeno nešto a mi mislimo da nije samo zato što to kao ne postoji...ne znam ne znam...to je malo apstraktno...kažemo duša imamo ju ne vidimo ju a vjerujemo u nju...kažemo savršeno ne vidimo svršeno ne vjerujemo u savršeno i ne postoji savršeno...odakle nam uopće onda ta riječ??

Zbunj, zbunj Glavom o zid osijek031.com smile SOS
Žene...

#4:  Re: Što vi mislite o ovome prosudite jeste li mudri ili buda Autor: sheila Post Postano: 30.10.2006. 22:15

Lesi je napisao/la: ›
sheila je napisao/la (Pogledaj post): › meni je savršeno kad nije savršeno...kad je sve "savršeno" onda je to zapravo varka jer to nije savršeno...mi zapravo tražimo krivo savršenstvo...kak uopće znamo da nije savršeno ako savršeno ne postoji?? šta ako je bilo jednom savršeno nešto a mi mislimo da nije samo zato što to kao ne postoji...ne znam ne znam...to je malo apstraktno...kažemo duša imamo ju ne vidimo ju a vjerujemo u nju...kažemo savršeno ne vidimo svršeno ne vjerujemo u savršeno i ne postoji savršeno...odakle nam uopće onda ta riječ??

Zbunj, zbunj Glavom o zid osijek031.com smile SOS
Žene...


a miša mu...šta ćeš...heh osijek031.com smile

#5:   Autor: Janis Post Postano: 30.10.2006. 22:24

Onda sam ja valjda mudra budala... Pa ja uvijek imam nešto za reći (kao uostalom i većina ženskog roda...)! Sad koliko je to što imam za reći mudro... ah, čemu cjepidlačiti?!

#6:   Autor: --- Post Postano: 30.10.2006. 22:45

ja ću (mudro) šutit.

#7:  Re: Što vi mislite o ovome prosudite jeste li mudri ili buda Autor: Sale car Post Postano: 30.10.2006. 22:55

Vecina ljudi prica kako bi tek nesto rekli i bili zapazeni, a zapravo, kak bi se reklo, mlate slamu. Ja isto spadam u tu vrstu ljudi. Pricam ko navijen, al u svemu sto sam rekao tokom dana ne moze se sastaviti dvije recenice koje imaju neku svrhu ili znacenje.

Ali opet zivim da i ostvario ciljeve, zelje i osnovao obitelj. Zivim zato da mogu za 50 godina ( ako me u tih 50 godine ne pregazi tramvaj ) mogao reci da sam nesto napravio i ostvario san.

Sto ce reci da sam po prvome budala, a po drugome mudar covjek....

Hmmmmm.... sto se dobije, mudra budala...????

#8:   Autor: BlackxXxDevil Post Postano: 30.10.2006. 23:00

Većina ljudi će reći nesto bezveze kako bi privukla pažnju drugih! A rijetko tko će reći nesto pametno!! E sad u svom životu sam nabubao gluposti, ali rekao sam i dosta pametnih stvari! Sto sam onda ja?? Mudar ili budala?? Vjerojatno mudra budala iako to sumnjam da postoji heh!

#9:  Re: Što vi mislite o ovome prosudite jeste li mudri ili buda Autor: Sale car Post Postano: 30.10.2006. 23:12

Sve smo blize zakljucku da smo svi mi zapravo "mudre budale"....

#10:   Autor: DonQuijote Post Postano: 31.10.2006. 7:47

ja sam budala.

#11:   Autor: _Jimmy_ Post Postano: 31.10.2006. 8:18

ma kako kada ... nekad mudar nekad budala ....

#12:   Autor: ana18os Post Postano: 13.05.2007. 19:23

nitko od nas nije savršen, tako da se i mudrom čovjeku može dogoditi trenutak u kojem će ispasti potpuna budala, a isto tako se i budali može dogoditi jedan svijetli trenutak u kojem će reći nešto pametno i ispasti mudar(barem na trenutak)...
Osijek031.com » Filozofija i religija » Što vi mislite o ovome prosudite jeste li mudri ili budala


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::