Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » Vodič za nezaposlene

#1:  Vodič za nezaposlene Autor: silence Post Postano: 17.07.2013. 14:30

kako prepoznati namješten natječaj

evo jedan takav natječaj

U ovih nekoliko mjeseci koliko sam među nezaposlenima prvi puta vidim da netko traži da se dostavi izvornik ili ovjerovljeni preslik za javni natječaj. Priloženi dokumenti se ne vraćaju što znači da treba ovjera kod javnog bilježnika ??!

#2:  Re: Vodič za nezaposlene Autor: anakonda Post Postano: 17.07.2013. 14:46

silence je napisao/la (Pogledaj post): › kako prepoznati namješten natječaj

evo jedan takav natječaj

U ovih nekoliko mjeseci koliko sam među nezaposlenima prvi puta vidim da netko traži da se dostavi izvornik ili ovjerovljeni preslik za javni natječaj. Priloženi dokumenti se ne vraćaju što znači da treba ovjera kod javnog bilježnika ??!


...da, davnihh sam dana se prestala javljati na natječaje ovakve vrste, jer koštaju previše......ovo se lako da povezati s obećanjem gradskih otaca da će se objavljivati javni natječaji za takva radna mjesta.....i hoće - sve to stoji, samo takvi su natječaji za one dubljeg džepa + ono što sam na drugoj temi spomenula i @Evilu.....pošteni natječaji su utopija.....

#3:  Re: Vodič za nezaposlene Autor: silence Post Postano: 18.07.2013. 0:13

U konkretnom primjeru to trošak od cca 150 kn, uistinu poticajno za nezaposlene.
Istina ovakav način nije učestal bar koliko pratim oglase ali je toliko očito i jasno dano na znanje da se ne treba ni javljati na takav natječaj.

#4:  Re: Vodič za nezaposlene Autor: anakonda Post Postano: 18.07.2013. 8:23

silence je napisao/la (Pogledaj post): › U konkretnom primjeru to trošak od cca 150 kn, uistinu poticajno za nezaposlene.
Istina ovakav način nije učestal bar koliko pratim oglase ali je toliko očito i jasno dano na znanje da se ne treba ni javljati na takav natječaj.


....sve javne službe zahtijevaju brdo dokumentacije, do nedavno su tražili i ovjerene sve stranice kopije radne knjižice......tvoja zadnja rečenica govori sve - odmah u startu se odbije 50% eventualno zainteresiranih.....recimo, ja se dosta javljam na razne međunarodne oglase na koje sama naiđem - postupak prijave na takvo što traje otprilike nekoliko minuta, koliko je potrebno za upload CV, motivacijskog pisma i preporuka.....

#5:  Re: Vodič za nezaposlene Autor: simo031 Post Postano: 18.07.2013. 9:23

silence je napisao/la (Pogledaj post): › kako prepoznati namješten natječaj



     Ima li i ne namještenih natječaja?

#6:   Autor: anakonda Post Postano: 24.07.2013. 13:45

...dakle, evo kako lokalna vlast drži obećanje o povećanju broja zapooslenih, te otvara gomilu radnih mjesta za koje ne mora kao poslodavac dati niti lipe, pa izvolite:
http://burzarada.hzz.hr/Posloprimac_RadnaMjesta.aspx
Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » Vodič za nezaposlene


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::