Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » Testiranja za prijem u radni odnos

#1:  Testiranja za prijem u radni odnos Autor: silence Post Postano: 14.02.2013. 12:07

Nisam uspjela pronaći neke odgovore pa postavljam ovdje.
Željela bih provjeriti rezultate testiranja kod javnog natječaja za posao.
• na koji način je izvršeno bodovanje,
• koliko je bilo potrebno bodova da bi se ušlo u uži izbor,
• pregledati svoje rezultate i rezultate osoba koje su primljene na posao
Postoji mogućnost žalbe ali ne bih se žalila jer nemam uvid u svoje bodove, ima li netko kakvih iskustava ?
Bijah u sudu na testiranju, pitanja su bila iz Ustava, sudskog poslovnika, te prijepis i diktat.
Mislim da sam na pitanja iz Ustava i poslovnika odgovorila sa 90 % točnosti, prijepis bez greške a diktat sa dosta grešaka.
Voljela bih znati što sam netočno odgovorila

#2:  Re: Testiranja za prijem u radni odnos Autor: Ingo Post Postano: 14.02.2013. 12:57

silence je napisao/la (Pogledaj post): › Nisam uspjela pronaći neke odgovore pa postavljam ovdje.
Željela bih provjeriti rezultate testiranja kod javnog natječaja za posao.
• na koji način je izvršeno bodovanje,
• koliko je bilo potrebno bodova da bi se ušlo u uži izbor,
• pregledati svoje rezultate i rezultate osoba koje su primljene na posao
Postoji mogućnost žalbe ali ne bih se žalila jer nemam uvid u svoje bodove, ima li netko kakvih iskustava ?
Bijah u sudu na testiranju, pitanja su bila iz Ustava, sudskog poslovnika, te prijepis i diktat.
Mislim da sam na pitanja iz Ustava i poslovnika odgovorila sa 90 % točnosti, prijepis bez greške a diktat sa dosta grešaka.
Voljela bih znati što sam netočno odgovorila


mislim da bi odgovr trebala potraziti od nekog pravnog strucnjaka, recimo ... prof. Vrbosic bi te mogao savjetovari.

#3:   Autor: anakonda Post Postano: 14.02.2013. 13:07

...mislim da bi to trebala tražiti od komisije koja je i provodila natječaj....samo, nekako mi je ostalo u glavi da to možeš nakon što oni odrede koga će zaposliti, odnosno nakon primitka rješenja (kakvo god ono bilo)....

#4:   Autor: silence Post Postano: 14.02.2013. 13:11

anakonda je napisao/la: ›
...mislim da bi to trebala tražiti od komisije koja je i provodila natječaj....samo, nekako mi je ostalo u glavi da to možeš nakon što oni odrede koga će zaposliti, odnosno nakon primitka rješenja (kakvo god ono bilo)....

Rješenje je objavljeno na web stranicama suda i na oglasnoj ploči, tj. ne šalju svakom pojedinačno.

#5:   Autor: silence Post Postano: 14.02.2013. 13:19

Ingo je napisao/la: ›
mislim da bi odgovr trebala potraziti od nekog pravnog strucnjaka, recimo ... prof. Vrbosic bi te mogao savjetovari.

Vidiš o tome nisam razmišljala ali se bojim da bi taj pravni savjet bio uvjetovan članstvom u spomenutoj stranci.
Tako je bilo kada sam tražila pravni savjet u pothodniku Name.
Pisalo na vratima besplatni pravni savjeti.
No ubrzo sam saznala da je uvjet članstvo u nekakvoj udruzi.
Sada vidim da je gospođa to ipak napisala na vratima, vjerovatno je bilo dosta naivaca poput mene.

#6:   Autor: anakonda Post Postano: 14.02.2013. 13:24

silence je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la: ›
...mislim da bi to trebala tražiti od komisije koja je i provodila natječaj....samo, nekako mi je ostalo u glavi da to možeš nakon što oni odrede koga će zaposliti, odnosno nakon primitka rješenja (kakvo god ono bilo)....

Rješenje je objavljeno na web stranicama suda i na oglasnoj ploči, tj. ne šalju svakom pojedinačno.


...i nema neke upute tipa "pravni lijek" i ovo ono???? to mi je baš čudno.....ja sam prije nekog vremena dobila to rješenje kao odgovor i pisalo je točno ime i prezime onog od koga se može dobiti uvid u tvoje rezultate.....

#7:   Autor: silence Post Postano: 14.02.2013. 15:33

Protiv ovog rješenje nezadovoljni kandidati mogu izjaviti žalbu u roku 15 dana od dana primitka rješenja.

Pošto sam ja nezaposlena tek odnedavno i ovo mi je prvo testiranje, ne znam da li će poslati rješenje poštom jer piše "dostaviti - ostali kandidati oglasna ploča i web stranice suda"
ovdje tako piše

Otići ću sutra pa ću pitati.

#8:   Autor: anakonda Post Postano: 14.02.2013. 15:38

...pa, rješenje si primila preko oglasne ploče i weba, a i moja preporuka ti je da odeš tamo i pitaš....samo ne znam ni sama koga, jer se u rješenju spominje da je Komisija odlučila, ali da je rješenje donio predsjednik suda...ah, birokracija je uvijek tako zbunjujuća....kako god, žao mi je što nisi upala...

#9:   Autor: milo_moje Post Postano: 15.02.2013. 18:01

to i je problem kod nas:bezvoljnost.
narodu je pun kufer (biću fin) i ništa im se ne da.otiđi lijepo kod one osobe kod koje si bila na ispitivanju (komisije ako treba) i traži uvid u svoj i druge (pogotovo,onog koji je izabran) rezultate pa ćeš barem biti mirna i znat ćeš za drugi put gdje trebaš više učiti.

nažalost,moram još nešto dodati.ti si barem bila na testiranju.što kažeš na ovaj način "testiranja"

http://www.24sata.hr/politika/sisljagic-je-dao-novinarima-da-izvuku-one-koji-ce-dobiti-posao-302021

http://slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/202486/Default.aspx

kao da izvlače dobitnike nagradne igre

#10:   Autor: malimilojca Post Postano: 22.02.2013. 18:01

ja jednostavno obožavam testiranja. pogotovo u ovim "Samo preko veze" firmama. koliko izgubljenog vremena i živaca!!

#11:   Autor: milo_moje Post Postano: 23.02.2013. 16:49

malimilojca je napisao/la: ›
ja jednostavno obožavam testiranja. pogotovo u ovim "Samo preko veze" firmama. koliko izgubljenog vremena i živaca!!


Dragi moj forumaš,welcome in Croatia.kod nas moraš imati veze i na rodilištu da ne dobiješ krevet kome vire opruge, što u biti znači da se veze stvaraju čitav život.samo napred,blizu je 19.5.

#12:   Autor: malimilojca Post Postano: 23.02.2013. 22:58

da ne misliš možda velkom in kroejša? kakvi nas vode, dobro da smo još živi
Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » Testiranja za prijem u radni odnos


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::