Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » Pice: Rakija medovaca Idite na [1], 2, 3  Sljedeća  :| |:

#1:  Pice: Rakija medovaca Autor: Leteci mungos Post Postano: 11.09.2006. 10:28

Zna netko recept za to fino pitjence?

Preporuke za sastojke i sl? Kontam da treba rakije i meda... i sto jos? ;-)

#2:   Autor: anakonda Post Postano: 11.09.2006. 10:35

...med koji je potreban za medovaču mora biti u saću, pa se on onda samelje, prokuha i ostavi u određenom omjeru vode...drugi dan se to iscijedi kroz gazu i opet prokuhava...vele neki da je to više liker...

#3:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 11.09.2006. 10:47

anakonda je napisao/la: › ...med koji je potreban za medovaču mora biti u saću, pa se on onda samelje, prokuha i ostavi u određenom omjeru vode...drugi dan se to iscijedi kroz gazu i opet prokuhava...vele neki da je to više liker...


Khm, vidim da te google odveo na isti site na kojem sam i ja citao recept... samo sto je to recept za medovinu (vinjak)...

Ajmo, ajmo, nije valjda da nitko nije pravio medovacu... Anonymous, reci sto znas o medovaci?!

#4:   Autor: anakonda Post Postano: 11.09.2006. 10:57

...nisam, Leteći, morala na Google, upoznala sam lika koji se bavi proizvodnjom medovače...ono što još znam o njoj je da pripada u ljekovita pića i da ima manji postotak alkohola od ostalih rakija...sam proces i sastojke što se još stavljaju, ne znam...

#5:   Autor: toni Post Postano: 11.09.2006. 11:36

Ja pijo Smile mjesasmo to s domacom sljivom, kuali neko vrime... posle pili. dalje se ne sjecam. Smile)

ovoga.. pa kao sto rekoh, to je za onu jacu verziju.. naravno da postoji jos i ona, finija, tzv. prava medovaca koja ima cca 20% alkokola.. kako se pravi ne znadem, ali bi ti mogao skociiti do svog bivesheg susjeda medara (Sporish) pa ga priupitaj. pa pio davno s njime. a onda je skrenio. ne od rakije vec od.. nekih drugih opijata...

#6:   Autor: Leon Post Postano: 14.09.2006. 0:31

Zaista je cudno koliko je sve tajnovito oko pripravljanja tog finog pitjenca. Na netu nisam uspio pronaci niti jedan pouzdan recept.

Citat: › Ovaj liker u sebi sadrži preko 30 % najkvalitetnijeg bagremovog meda. Baza je rakija jabukovača, koja pomiješana s medom i još mnogo sastojaka, koji moraju ostati tajna, čini ovaj ljekoviti liker zaista posebnim. Pogodno i za osobe koje ne podnose visoke koncentracije alkohola. Nije dodana niti jedna aroma ili aditiv, potpuno prirodno! Jačina 22 % vol. alk. Nalazi se u pakiranju od jedne i pola litre te dva decilitra (program hrvatski izumitelji - Medovača Nikola Tesla). Servirati ohlađeno!


Evo jos materijala...
http://tinyurl.com/zhj3e

Ovo je ohrabrujuce ;-)
http://tinyurl.com/ehcyr
http://tinyurl.com/k47qe
http://tinyurl.com/kkldt
http://tinyurl.com/fvz7x


A ima i recept za mead (medovina - vinjak)...
http://www.meadmadecomplicated.org/

#7:   Autor: toni Post Postano: 14.09.2006. 13:08

Treba ti med + rakija sljiva + secer + voda. nema da omanes Smile

Il samo med i veseli stroj Wink i nesto vremena...

ajd kad si na BBSu (big brijest city, 'fkors) Smile odi do Sporisa(starijedg) i pitaj ga da ti da litricu il (ondnosno "i") recept Wink

#8:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 14.09.2006. 15:25

@toni, daj napisi detaljno recept... koji omjeri, koliko cega, koliko kuhati, koji je postupak... ;-)

#9:   Autor: toni Post Postano: 14.09.2006. 15:49

Ma ti bi sve na pladnju.. ne moze ! Predlazem; da se najdemo jednom.. eto moze i kod mene kad dojdem u osk, pribavimo potrebite supstance i bacimo se na experimentiranje... tako ti svi rade. sta mislis zasto niko neda recept !? Smile
ne sjecaju ga se Smile)

#10:   Autor: Nandino Post Postano: 14.09.2006. 16:06

istina. znam da se nešto kuha i miješa s nečim, ali me možeš ubiti ako znam kojim redom!

#11:   Autor: chaknoris Post Postano: 28.02.2007. 0:01

Wink

Zadnja promjena: chaknoris; 14.07.2010. 17:53; ukupno mijenjano 1 put.

#12:   Autor: CatCloe Post Postano: 28.02.2007. 9:23

Nandino je napisao/la: ›
istina. znam da se nešto kuha i miješa s nečim, ali me možeš ubiti ako znam kojim redom!

...kao, uostalom, i bilo koje drugo piće, jelo, namaz, ili nešto slično tome osijek031.com smile osijek031.com smile precizno, nema šta! i moja saznanja su tu negdje... osijek031.com smile

#13:   Autor: Lucky Luke-= Don`t follow Post Postano: 28.02.2007. 9:25

Leteci mungos je napisao/la: ›
anakonda je napisao/la: › ...med koji je potreban za medovaču mora biti u saću, pa se on onda samelje, prokuha i ostavi u određenom omjeru vode...drugi dan se to iscijedi kroz gazu i opet prokuhava...vele neki da je to više liker...


Khm, vidim da te google odveo na isti site na kojem sam i ja citao recept... samo sto je to recept za
medovinu (vinjak)...

Ajmo, ajmo, nije valjda da nitko nije pravio medovacu... Anonymous, reci sto znas o medovaci?!


Ništa. Znam da ima jedan lega u Tenji koji pravi skroz urednu medovaču, ime mu ne znam, medar, L Botića....

#14:   Autor: debeli Post Postano: 28.02.2007. 15:33

Kako to lega a nije iz OS, nego iz Tehnje osijek031.com smile

#15:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 28.02.2007. 15:53

chaknoris je napisao/la: › Mungose na što točno misliš?
Medovina se dobije vrenjem meda i za to trebaš nekih mjesec dana i bačve i slične pizdarije.
Ne mislim na to, znam da i to postoji, ali to je malo shebana procedura...

Citat: › Imaš i mednu rakiju (valjda si na to mislio) tu trebaš dobru rakiju kao podlogu (npr. šljivovicu) i med koji ćeš otopiti, treba barem tri tjedna da liči na nešto. Ta mi je draža Smile
Da, to je ono sto me zanima, i znam da se to tako pravi, ali nitko se jos nije nasao napisati pravi recept - oomjere i "tajne" sastojke...

Geeee... lakse naci upute za sloziti dzepnu nuklearku!


@FalicniTome, tnx... ali od imena nema puno vajde... svi ti medari se prave gljive i skrivaju recepte k'o zmija noge... kuzim ih - ne zele otkriti koliko je to zapravo trivijalna picaboca za smuckati ;-)

@debeli, zar ni ti ne znas?! aaaa...kamo to ovaj svijet ide?! ;-)
Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » Pice: Rakija medovaca Idite na [1], 2, 3  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 3.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::