Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » Imam intervju za posao, kako da se pripremim?

#1:  Imam intervju za posao, kako da se pripremim? Autor: Bogoni Post Postano: 25.10.2012. 13:08

Ćao svima, imam za 10 dana intervju za posao, ne znam kako da se pripremim, ako može neka pomoć, da me savjetujete šta najčešće se pita, neke uopštene stvari, kako se obući i slično...hvala puno!

Zadnja promjena: Bogoni; 06.11.2012. 15:38; ukupno mijenjano 1 put.

#2:   Autor: PsychoSoldier Post Postano: 25.10.2012. 13:23

... a da napises kakav posao... tj. koja firma??

#3:   Autor: Artu Ditu Post Postano: 25.10.2012. 14:50

Ćao...evo uopšteno...raspitaj se ili potraži na netu čime se firma bavi, šta proizvodi ili kakve usluge pruža, vjerovatno će ispitivači reći nešto o njima a ti se malo nadovežeš i pitaš nešto o njima da vide da si zainteresiran... pitat će te imaš li iskustva, šta si ranije radio - ako nisi reci da si spreman naučit , da si marljiv i tako to....obavezno dođi malo ranije, uredan, obrijan i obraćaj im se sa Vi da vide da si lepo vaspitan Wink

#4:   Autor: Carobnica Post Postano: 25.10.2012. 15:10

Bogoni je napisao/la: › Ćao svima, imam za 10 dana intervju za posao, ne znam kako da se pripremim, ako može neka pomoć, da me savjetujete šta najčešće se pita, neke uopštene stvari, kako se obući i slično...hvala puno!


Razmisli o tome što njima treba, kakav radnik i kakav posao ćeš obavljati. Koncentriraj svoju priču i odgovore na način da se uklapaju u ono što njima treba. Budi iskren i budi svoj i pristojan.

#5:   Autor: simo031 Post Postano: 25.10.2012. 18:45

Nađi štelu, ovo je ipak Hrvatska, i veza je bitnija od kvalifikacija i preporuka.

#6:   Autor: Artu Ditu Post Postano: 25.10.2012. 19:15

simo031 je napisao/la: ›
Nađi štelu, ovo je ipak Hrvatska, i veza je bitnija od kvalifikacija i preporuka.
Bravo

#7:   Autor: Ingo Post Postano: 25.10.2012. 20:41

oper se i skrati dlake iz nosa

#8:   Autor: anakonda Post Postano: 26.10.2012. 8:26

...štogod rekao/rekla ili obukao/obukla, neće ti pomoći, jer vjerojatno postoji neki rodjo koji je već dobio taj posao....
...brutalno, ali istinito....

...ako se i dalje želiš zavaravati: prikupi sve certifikate, diplome, preporuke; postavi si u glavi da si najbolji/najbolja za taj posao, budi samouvjeren/a, i samo nemoj obući odijelo ili neku sjajnu večernju haljinu, ako si žensko......
...ako je veća firma u pitanju, jamačno ćeš ispunjavati kojekakve testove inteligencije i slične dumine....
...ponovi malo strane jezike, jer postoji mogućnost da će te tražiti da jedan dio razgovora obavite na traženom jeziku....
...plus - obavezno što je @Ingo rekao Smile...
...eto, ćao...
Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » Imam intervju za posao, kako da se pripremim?


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::