Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Art, glazba, kultura » A što je sa spomenikom kugi??? Idite na [1], 2, 3  Sljedeća  :| |:

#1:  A što je sa spomenikom kugi??? Autor: Circa Post Postano: 05.08.2006. 10:59

Davno je bilo kada su pogledi građana zadnji put vidjeli spomenik kugi ili Kužni pil. Zatvoren najlonskim zidovima davao je dojam da se na njemu nešto radi, ali radnici nikada nisu viđeni, niti se išta sa spomnikom promijenilo osim što je najlonski paravan dobio sponzora.



Stara gradska jezgra tako je, na mjestu spomenika koji nosi određenu simboliku, dobila spomenik američkoj globalizaciji.
Narode, poklonite se, to je Coca-Cola


Zadnja promjena: Circa; 06.08.2006. 10:27; ukupno mijenjano 1 put.

#2:   Autor: puki Post Postano: 05.08.2006. 11:30

Behold - HOLY COCA-COLAAAA!!!
(u pozadini urlici mase...)

#3:   Autor: DanicaV Post Postano: 05.08.2006. 11:56

ne pijem Coca-colu............. neću baš!
ovo treba staviti i pod stanje u gradu: sve raskopano bez plana i programa, kičeraj gdje god se okreneš, ne prepoznajem više ovaj grad.

#4:   Autor: Pirgo Post Postano: 05.08.2006. 12:53

Pa ja sam vidio radnike tamo! Prije jedno dva mjeseca.

#5:   Autor: DonQuijote Post Postano: 05.08.2006. 13:35

Pa, ljeto je, ljudi na godišnjem... Ja dajem glas ZA da to i ostane spomenik pitju koje je ujedinilo poznati nam svijet (a možda i neki nepoznati), a ne tamo nekoj boleštini koje se više nitko ni ne sjeća! Živijo PEPSI! Ili o kojem se već smeću radi...

#6:   Autor: tonya Post Postano: 05.08.2006. 13:42

Coca-cola je kuga ovog stoljeća!
Simbolički prikazano... Smile

#7:   Autor: Anita_os Post Postano: 05.08.2006. 14:14

Pa dajte, zar hoćete reći da se plakat ne uklapa?! Very Happy

Mene fascinira zgrada Poljoprivrednog fakulteta čija vanjština (a ni unutrašnjost nije bolja) izgleda k'o pilana, straaašno.. Sve razbacano okolo.. Jedan prijatelj se baš ispred nje zapleo u neku žicu i pao na nos (da nije tragično, jer se poprilično izubijao, bilo bi stvarno komično) sa svoja 2m..hehe.. Čemu uopće započinjati nešto ako se ne misli i raditi na tome, završiti u predviđenom roku i arrivederci!
Ali ne bi nam bilo zanimljivo onda... Very Happy

#8:   Autor: Alana Bates Post Postano: 05.08.2006. 23:48

To oni rade da se mi poželimo spomenika kugi... Ili Coca-Cole, izgleda. Ali to je sad postao trend: sponzorirati se na divovskom plakatu koji sakriva neko ruševno ruglo - Circa, znaš onu zgradu u Gundulićevoj koja je već mjesecima zakrivena Allianzom, ja mislim, tamo kod autobusne stanice? Također, ista stvar.

#9:   Autor: Circa Post Postano: 07.08.2006. 9:43

Ma za stambene zgrade i razne druge, privatno financirane, objekte mi je jasno. No, gradski spomenici su i nase vlasnistvo i bljuje mi se kada vidim reklamu za Colu koja je doslovce prekrila spomenik, a o tome koliko dominira sredisnjim trgom stare gradske jezgre ne treba ni govoriti...

#10:   Autor: gaap Post Postano: 07.08.2006. 9:55

ma nek piše i pička umjesto coca cole dok traju radovi, naravno ako ta pička to i plaća. dakle, tko plaća obnovu spomenika nek se i reklamira.

#11:   Autor: tonya Post Postano: 07.08.2006. 11:06

Alana Bates je napisao/la: ›
To oni rade da se mi poželimo spomenika kugi... Ili Coca-Cole, izgleda. Ali to je sad postao trend: sponzorirati se na divovskom plakatu koji sakriva neko ruševno ruglo - Circa, znaš onu zgradu u Gundulićevoj koja je već mjesecima zakrivena Allianzom, ja mislim, tamo kod autobusne stanice? Također, ista stvar.

Pa ta zgrada i jest odnedavno od Allianz osiguranja, tako da se smiju reklamirati.
Ali, onda bi ispalo da Kugin spomenik pripada Coca-Coli.

#12:   Autor: goose Post Postano: 07.08.2006. 11:10

možda je to jedan veeeliiiki automat za coca colu. a mi to ni neznamo

hm..niste na to mislili Very Happy

#13:   Autor: tonya Post Postano: 07.08.2006. 11:41

U kojeg ubaciš kovanicu, a mala bića pune bocu, hlade ju i izbace ju ganc novu, svežu i rashlađenu.
Milina za bubrege i jetru.

#14:   Autor: goose Post Postano: 07.08.2006. 11:45

tonya je napisao/la (Pogledaj post): › U kojeg ubaciš kovanicu, a mala bića pune bocu, hlade ju i izbace ju ganc novu, svežu i rashlađenu.
Milina za bubrege i jetru.


pa daa..ko ona reklama..kuiš... mi smo stvarno jedinstven grad

samo da još odgonetnem gdje se ubacuju kovanice
hm hm hm

#15:   Autor: gaap Post Postano: 07.08.2006. 13:31

ima đapić veliki slot za kovanice ubacivat
Osijek031.com » Art, glazba, kultura » A što je sa spomenikom kugi??? Idite na [1], 2, 3  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 3.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::