Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » Život kakav poznajemo Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:

#1: Warning ! Život kakav poznajemo Autor: Ženska_glava Post Postano: 27.07.2006. 23:18

Život se dosta promijenio, ljudi su se promijenili, brak se više ne shvaća ozbiljno... Sad Crying or Very sad Exclamation
ŠTO VI MISLITE O TOME?

#2:   Autor: DonQuijote Post Postano: 27.07.2006. 23:29

Je... imaš pravo! Wink

#3:  Re: Život kakav poznajemo Autor: --- Post Postano: 28.07.2006. 0:02

nisam nikada poimao ni život ni brak...ozbiljno... osijek031.com smile osijek031.com smile

#4:   Autor: Marigold Post Postano: 28.07.2006. 1:41

Boli me briga za ostale ljude tj. za njihovo poimanje života i braka i svega ostalog...Ja imam usađene određene vrijednosti..brak shvaćam vrlo ozbiljno al ne samo brak već i vezu prije braka..tak da za mene nema zime...

#5:   Autor: DanicaV Post Postano: 28.07.2006. 7:42

kao što kaže Marigold, bitne su vrijednosti koje imamo usađene u sebe, a brak je samo papir, čista institucija.
ove koje vidim oko sebe su uglavnom ekonomske zajednice.....

#6:   Autor: Alana Bates Post Postano: 28.07.2006. 7:43

To valjda ovisi i o odgoju, o braku koji se promijenio kao institucija (imam primjer i u užoj obitelji u kojoj bračni par kod kuće ne razgovara, pa kad dođu k nama u goste, obvezno se posvađaju, jer im je to jedina prilika da čuju jedno drugome glas... jezivo!). I sama prilično ozbiljno shvaćam, kao što Marigold kaže, brak, obitelj, no i ono što vodi do toga, tak da se ne bojim Smile

#7:   Autor: gaap Post Postano: 28.07.2006. 9:47

što je to brak? potpis na papiru ili odluka dvoje ljudi da duhovno postanu jedna osoba? ukoliko je riječ o ovom drugom, čemu ono prvo? zbog obitelji koja to očekuje?! zato što je sramota: "šta će ljudi reći?"
brak u smislu formalnog potpisa i promjene ili dodavanja prezimena je totalno sranje, a dvoje ljudi koji se vole i znaju uživati jedno u drugom doista ne trebaju svjedoke kod matičara ili božji blagoslov. sve je to toliko isfurano i patetično...

#8:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 28.07.2006. 12:00

u redu, nego ja sam mislila na varanje supružnika i slične stvari...

#9:   Autor: gaap Post Postano: 28.07.2006. 12:29

varanje je vjerojatno najodvratnija stvar koju nekome možeš napraviti...

#10:   Autor: Circa Post Postano: 28.07.2006. 12:49

gaap je napisao/la: ›
što je to brak? potpis na papiru ili odluka dvoje ljudi da duhovno postanu jedna osoba? ukoliko je riječ o ovom drugom, čemu ono prvo? zbog obitelji koja to očekuje?! zato što je sramota: "šta će ljudi reći?"
brak u smislu formalnog potpisa i promjene ili dodavanja prezimena je totalno sranje, a dvoje ljudi koji se vole i znaju uživati jedno u drugom doista ne trebaju svjedoke kod matičara ili božji blagoslov. sve je to toliko isfurano i patetično...

Apsolutno potpisujem...
Danas-sutra ako se budem zenio to sigurno nece biti zato sto je meni to nesto jako bitno. Sto se mene tice brakom se samo otarasis nekih pravnih zavrzlama, a veza kao veze se ne smije mjenjati. Ako se promjeni nakon stavljanja tog potpisa na papir to samo potvrdjuje da nije ni bila prava i potpuno iskrena...

#11:   Autor: Alana Bates Post Postano: 28.07.2006. 13:52

osim, dakako, ako u paketu s brakom ne dolazi i zajednički život, bebe... tada je nužno da se stvari promijene, što ne mora značiti da će promjena biti na gore... Međutim, po meni je brak zbog djeteta na putu najgora stvar koja se može dogoditi paru: jednostavno, mačak u vreći. Nikad ne znaš je li te oženio zbog osjećaja obveze ili nije, i je li ona tebe htjela "uhvatiti"...

#12:   Autor: 8 Post Postano: 28.07.2006. 14:04

Brak ima niz važnih funkcija i svaki par drugova potencira one njemu najvažnije.

Brak kao unija se vrlo malo izmjenio. Mijenjale su se uloge, ali načela organizacije su uvijek ostajala ista.

U skladu s društvenom mijenom, i percepcija braka se mijenja. Individualac je slobodniji, njegovi privatni postupci ne podliježu sudu javnosti, a i prava žena svaki dan su sve više na popisu prioriteta.

Kao i uvijek, problem nije u ljudima, nego u čovjeku i kako on doživljava druge i sebe.
--

Iako nema očite veze, htio bih spomenuti nešto što je prije nekoliko tjedana punilo novinske stupce. Žena koju muž ispizdi jednom (iako se i to pomnijom analizom moglo predvijeti) odabrala je idiota, ali ako je zvekne drugi put - onda mu i pripada.
Glupo je što se govori o porezu na samce. Taj bi novac valjda trebao ići za kojekakve tajne kuće gdje će se lujke ići oporavljati nakon što ih njihovi badže isprepičkaju kabelom od kalorifera.

#13:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 28.07.2006. 14:10

Dobro, ali vi ste se malo previše uhvatili na temu braka, zar ne? Iam i drugih stvari o kojima treba raspravljati! Npr. sad sam gledala Oprah Show i u Americi je školski program iz 1956., a ovo je 2006.! I pola učenika tvrdi da je Abraham Lincoln bio prvi američki predsjednik!

#14:   Autor: 8 Post Postano: 28.07.2006. 14:48

2Ženska_glava: Ma jasno! Smile Evo, djevojka koju poznajem svakih pet tjedana ide u Manchester poslovno, a inače je iz Praga.

Kad se predstavi šefovima (koji vjerojatno s ratovima na bliskom istoku imaju više nego što bismo mogli i pomisliti - jer posao im je sirova nafta) svaki treći pita ju: "Prague! Oh, yeah, such a beautiful city... How is in Yugoslavia?"

Što ti je obrazovni sustav.

#15:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 28.07.2006. 15:59

E, pa eto! Još bolji primjer!
Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » Život kakav poznajemo Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::