Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Politika » za sto kikirikija! Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:

#1:  za sto kikirikija! Autor: gaap Post Postano: 19.04.2006. 9:41

Dakle, za sto kikirikija nagradno pitanje: GDJE SE TOČNO NALAZE ČAPRAZLIJE, (rodno mjesto gradonačelnika Osijeka Ante Đapića)?

#2:   Autor: Gemi Post Postano: 19.04.2006. 12:29

brda ili dolovi?

#3:   Autor: fatcat Post Postano: 19.04.2006. 12:37

gaap je napisao/la: ›
Dakle, za sto kikirikija nagradno pitanje: GDJE SE TOČNO NALAZE ČAPRAZLIJE, (rodno mjesto gradonačelnika Osijeka Ante Đapića)?


Kraj Livna, Bosna ili Hercegovina (zavisi koga se pita). Bilo bi vrijeme da ga posaljete kuci.

#4:   Autor: gaap Post Postano: 19.04.2006. 13:02

Dakle Ante Đapić je rodom iz Bosne. Iz zaseoka Čaprazlije, na zapadnom rubu Livanjskog polja, ispod Maglaja i Velikog Troglava, vrhova planine Dinare. Čaprazlije su na cesti Prolog-Sajkovići, oko pola sata vožnje od Livna, preko Prologa prema Sajkovićima.

To puno govori o mentalnom sklopu

#5:   Autor: Gemi Post Postano: 19.04.2006. 13:22

a o kondiciji?....trebalo je ta sva brda prepješačit...evo sad srećom stanuje u zgradi s liftom.

#6:   Autor: 8 Post Postano: 19.04.2006. 14:13

gaap je napisao/la: ›
To puno govori o mentalnom sklopu


A eto i o tvom.

#7:   Autor: --- Post Postano: 20.04.2006. 1:14

ne kažem da ima nekog smisla da gradonačelnik bude netko tko nije domaći, ali je apsolutna glupost dovoditi mjesto nečijeg rođenja s njegovim mentalnim sklopom...

prilično nalikuje rasizmu...

#8:   Autor: gaap Post Postano: 20.04.2006. 7:53

8 je napisao/la: ›
gaap je napisao/la: ›
To puno govori o mentalnom sklopu


A eto i o tvom.


true,true!
wtf? zar nemam pravo reći da me je sramota da mi je ta spodoba gradonačelnik!?

#9:  Re: za sto kikirikija! Autor: Leteci mungos Post Postano: 20.04.2006. 13:46

@gaap, mozes reci sto mislis, ali to odakle je netko nema bas veze... uostalom, imas citavu bulumentu ljudi slabashnih intelektualnih sposobnosti i zivotnih nacela, a rodjeni su u Osijeku, Zagrebu, itd, itd...

Nas gradonacelnik, ako ga se trebamo stidjeti, trebamo to ciniti iz nekih puno vaznijih razloga... jedan od njih je npr. onaj da se letak odradjivao u Zagrebu, sto je:
1. trosenje novca poreznih obveznika Osijeka radi financiranja nekoga u Zagrebu
2. potcjenjivanje lokalnih fotografa, dizajn studija, tiskara...

#10:   Autor: ozana Post Postano: 21.04.2006. 21:22

U ovom slučaju podržavam gaapa. Baš se radi o mentalnom sklopu.
Međutim, tko je nama, domicilnima, kriv što smo tako pitomi i dobri. Pa se ne znamo laktati i "izboriti" za koješta.

Btw, znate vjerojatno za onaj vic star više godina:

Koje je drugo ime Osijeka?

LJUBUŠKI NA DRAVI!!!

#11:   Autor: 8 Post Postano: 21.04.2006. 21:52

ozana je napisao/la: ›
U ovom slučaju podržavam gaapa. Baš se radi o mentalnom sklopu.
Međutim, tko je nama, domicilnima, kriv što smo tako pitomi i dobri.


Ja sam se rodio u Ljubuškom.
Eto, netko je morao i to.

Hoćete mi sad, pitomi i dobri sugrađani, postaviti psihoanalitičku dijagnozu? Može i sažetija.

Pa da kasnije kao pravi Hercegovac mogu sam otvoriti bizmis. Wink

#12:   Autor: ozana Post Postano: 21.04.2006. 22:02

Čuj, ako si odrastao ovdje nije mi bitno gdje si se rodio, ali samo u slučaju ako se ponašaš i govoriš kao DOMICILNI SLAVONAC. Najviše mi idu na klinac oni koji su rođeni BILO GDJE DRUGDJE, žive ovdje, a govore onim nekim svojim dalmatinskim, hercegovačkim ili inim dijelektom. Da ne govorim o onima koji su rođeni u Osijeku, a pričaju kao da su u pol Ljubuškog ili Splita. I još uz to veličaju svoju rodnu kamenu grudu, kukaju kako je tamo savršeno i dobro.
Pa odite si onda tamo!

Nadam se da si me razumio. Nije ništa zlonamjerno, samo ne volim tu neku vrstu licemjerja. Živiš ovdje, u svojoj DOMOVINI, samo na nekom njenom drugom kraju, a govoriš i ponašaš se kao neki gastarbajter u Njemačkoj koji pati za domovinom! (naravno, ne ti osobno - ovo naglašavam jer mi se dogodi povremeno da me krivo shvate)

#13:   Autor: 8 Post Postano: 21.04.2006. 22:19

Ma jasno... Samo sam htio reći da nije nimalo ugodno dovoditi nečije osobne datosti u kontekst.

Kažu ljudi da su na otocima dvostruko učestalija djeca s posebnim potrebama, ali nisam još čuo generalizacije o Korčulanima ili Hvaranima.

Usput, ni ja se ne slažem da je (mr.) Anto pravi izbor, ali građani su svoje rekli na izborima.
Pravi građani poštuju svoje institucije, ali i aktivno sudjeluju kad se vlast kroji.

#14:   Autor: Vilenjak Post Postano: 26.04.2006. 3:41

gaap je napisao/la: › Dakle Ante Đapić je rodom iz Bosne. Iz zaseoka Čaprazlije, na zapadnom rubu Livanjskog polja, ispod Maglaja i Velikog Troglava, vrhova planine Dinare. Čaprazlije su na cesti Prolog-Sajkovići, oko pola sata vožnje od Livna, preko Prologa prema Sajkovićima.

To puno govori o mentalnom sklopu
Da, govori o mentalnom sklopu nas koji vec 16 godina kukamo kako su nas Hercegovci unistili. Zanimljivo bi bilo cuti odgovor na pitanje: "A sto smo mi (autohtoni & urbani gradjani Osijeka) njima (zdravoseljackim fuj-fuj dotepencima) imali & imamo za ponuditi? Mislim, osim (hrastove) hoklice za sijelo ispred zgrade?"

Imaju li gradjani New Yorka slicnih problema?
A gradjani Pariza?
Ne?

Bice je onda (ipak) problem u nama, oridjidji Esekerima s kraja (uljudbene) banane. Da budem do kraja jasan (makar se netko i uvrijedi)? Pa evo -> frka je u (nasem) palanackom, malogradjanskom duhu i nedostatku urbane kulture, a ne u Erama sa kamena. Zar je tako tesko shvatiti da je Osijek periferija? Dobro nam dosli dragi gosti, molimo vas -> kad krenete iz Zagreba, pocnite na vrijeme kociti kako ne bi proletili u Srbiju, mi smo vam, znate, tamo negdje na rubu materine. Tamo gdje europske ideje (modne, politicke -> nebitno) Pariza, Beca, Budimpeste... sa (neminovnim) zakasnjenjem (ih, dok to doputuje!) poprimaju zanimljive & nadasve ekstremne & radikalne oblike. Eto, mi vam na taj nacin pokazujemo svoju urbanost (citaj lojalnost/sluganstvo), posto sami nismo u stanju bog zna sto originalno proizvesti. Nekako smo, jelte, po tom pitanju -> stidljivi.

Osim, naravno, parola tipa -> Pravimo lege od tisucu osamsto i...

Zato se i dileme tipa Porin (Severinina Stikla) u dvorani Zrinjevca ili Cigani (Dragacevska truba) u parku Zrinjevca rjesavaju pendrekom -> zvrcnes policiju da ona, po kratkom postupku, dodijeli Porin za urbanost. Majn Got! Pa valjda se zna tko je tu seljacina, a tko -> seljak. Tko je unutra, a tko vani?

ZNA li SE?

Rekao bih, kao zakljucak -> u pitanju je narcisoidnost malih razlika. Nesto u stilu vjecite (krvave) mrznje Hercegovaca Hrvata (katolika) i Hercegovaca Srba (pravoslavaca). Neki klinc im tako jako smeta (ziiiivciraaaa!) kod ovih drugih s one strane Neretve, a ne znaju -> sto.

A Neretva bistra & cista, poput ogledalca...

#15:   Autor: 8 Post Postano: 26.04.2006. 10:22

Vilenjak je napisao/la: ›
Nesto u stilu vjecite (krvave) mrznje Hercegovaca Hrvata (katolika) i Hercegovaca Srba (pravoslavaca). Neki klinc im tako jako smeta (ziiiivciraaaa!) kod ovih drugih s one strane Neretve, a ne znaju -> sto.


Odlično napisano... ali Hercegovci Srbi i Hercegovci Hrvati se u pravilu ne diraju. Povijest to ne pamti.

Mislim, iz iskustva znam da će ti Hercegovac (svejedno koji) reći da su mu mrske poturice, a ovih manje mrskih se samo drži po strani.
Osijek031.com » Politika » za sto kikirikija! Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::