Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Čavrljanje » Objašnjenje cajki Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:

#1:  Objašnjenje cajki Autor: bubimirova lidija Post Postano: 17.03.2010. 22:34

Evo ovako - nedavno me frend iz Srbije pitao zašto mi u Hrvatskoj za narodnjake kažemo cajke i što ustvari ta riječ znači!??
Moram priznati da mu nisam znala odgovorit. Pa je eto i mene to stvarno zaintrigiralo. Koristim tu riječ, a iskreno rečeno ne znam njeno značenje. Možda će me neki smatrat glupm, ok i sama ponekad to mislim o sebi Smile
Pa eto, molim one koji znaju neka mi rasvijetle taj misterij riječi cajka Smile

#2:   Autor: MissTake Post Postano: 17.03.2010. 22:47

ja sam čula riječ od frendova s istočne strane

#3:   Autor: sale car Post Postano: 17.03.2010. 23:07

ja čuo da svi koriste pa mislio da ću biti uberfensi ako i ja budem... kad ono ništa... Sad

#4:  Re: Objašnjenje cajki Autor: simo031 Post Postano: 17.03.2010. 23:44

http://www.forum.hr/showthread.php?p=8697478

#5:   Autor: exHOP3on Post Postano: 18.03.2010. 0:29

znači cajka je pevaljka a dobilo je naziv iz neke pjesme... ko što se metal zove po metallici osijek031.com smile

#6:   Autor: MissTake Post Postano: 19.03.2010. 14:49

na zapadu je moderno govoriti cajka, a ne pevaljka

#7:  Re: Objašnjenje cajki Autor: maniche Post Postano: 19.03.2010. 20:22

bubimirova lidija je napisao/la (Pogledaj post): ›
Pa eto, molim one koji znaju neka mi rasvijetle taj misterij riječi cajka Smile


nema misterija, tako je odlučio chuck norris.

#8:   Autor: Frost Post Postano: 19.03.2010. 20:30

maniche je napisao/la: › nema misterija, tako je odlučio chuck norris.

i tko odluči propitkivati njegovu odluku... progutat će ga crni mrak.

#9:  Re: Objašnjenje cajki Autor: pumpkin Post Postano: 12.04.2010. 13:09

Znam od prije da je cajka naziv za "kafansku pevaljku" kod naših sustanara u bivšoj Jugi. Nikad nisam bila sigurna, da li je prije nastao izraz cajka, ili to ima neke veze sa pjesmom koja se mogla i ovdje čuti u nekim drugim vremenima, gdje su masni uznojeni drugovi sa flekama od janjetine i prasetine pjevali "Caj caj cajka iz Novoga Sada amaaaaaaaaaaan" ili tako nekako, ako se dobro sjećam. Mogu razumjeti da čovjek iz takvog podneblja i naslijeđa sluša takve pjesme, ali jako mi je žalosno da populacija koja se jučer rodila, i nema dodirnih točaka ni povijesnih, zemljopisnih, tradicijskih i sl., može u tome uživati. Očito je to sindrom ovce koja baulja za drugima, da bi bila prihvaćena u svom okruženju.

#10:   Autor: meidenica_os Post Postano: 20.07.2010. 19:13

cajka je fuj..to nije ni glazba. 80 i 90-te su glazba!

#11:   Autor: saracevic Post Postano: 15.10.2010. 18:52

meidenica_os je napisao/la: › cajka je fuj..to nije ni glazba. 80 i 90-te su glazba!
I to onaj stari dobri rock bivse Juge

#12:   Autor: meidenica_os Post Postano: 16.10.2010. 20:46

saracevic je napisao/la: ›
meidenica_os je napisao/la: › cajka je fuj..to nije ni glazba. 80 i 90-te su glazba!
I to onaj stari dobri rock bivse Juge

e i to ^^ da su barem taka vremena a ne sve nesta moderno picajzla..nah smeće od glazbe.

#13:   Autor: sale car Post Postano: 16.10.2010. 23:08

pumpkin je napisao/la: ›
Mogu razumjeti da čovjek iz takvog podneblja i naslijeđa sluša takve pjesme, ali jako mi je žalosno da populacija koja se jučer rodila, i nema dodirnih točaka ni povijesnih, zemljopisnih, tradicijskih i sl., može u tome uživati. Očito je to sindrom ovce koja baulja za drugima, da bi bila prihvaćena u svom okruženju.


a ti fala bogu imaš ikakve veze sa npr. rokom... ne baljezgaj...

#14:   Autor: danijela84 Post Postano: 28.11.2010. 10:06

vratite nam diskače!!!

#15:  Re: Objašnjenje cajki Autor: Boost Post Postano: 29.11.2010. 9:31

pumpkin je napisao/la (Pogledaj post): › Znam od prije da je cajka naziv za "kafansku pevaljku" kod naših sustanara u bivšoj Jugi. Nikad nisam bila sigurna, da li je prije nastao izraz cajka, ili to ima neke veze sa pjesmom koja se mogla i ovdje čuti u nekim drugim vremenima, gdje su masni uznojeni drugovi sa flekama od janjetine i prasetine pjevali "Caj caj cajka iz Novoga Sada amaaaaaaaaaaan" ili tako nekako, ako se dobro sjećam. Mogu razumjeti da čovjek iz takvog podneblja i naslijeđa sluša takve pjesme, ali jako mi je žalosno da populacija koja se jučer rodila, i nema dodirnih točaka ni povijesnih, zemljopisnih, tradicijskih i sl., može u tome uživati. Očito je to sindrom ovce koja baulja za drugima, da bi bila prihvaćena u svom okruženju.


Nažalost, klinci nemaju karakter, boje se odbačenosti i svi se pokušavaju uklopiti, a to znači i odlazak na cajke, opijanje, pravljenje sranja, glumljenje budala itd...
Sve je više primitivaca i primitivnog ponašanja, a cajke se baš fino uklapaju u to, da ne kažem da potiču takvo ponašanje..pa tko voli nek izvoli..a tko ne voli, nek se prisili..
Osijek031.com » Čavrljanje » Objašnjenje cajki Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::