Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Art, glazba, kultura » Citati...

#1: Cool Citati... Autor: amelie_poulain Post Postano: 31.01.2010. 15:28

Dakle, citati iz posljednje pročitane knjige koji su vas se dojmili.

Moja posljednja pročitana knjiga: Haruki Murakami - Južno od granice, zapadno od Sunca.

''Kiša mi danas godi kao djetetu koje prvi puta u životu jede sladoled''.

''Neki put, dok te gledam, čini mi se da gledam u daleku zvijezdu, rekao sam. Sjajna je, ali to je svijetlo staro desetke tisuća godina. Možda zvijezda više ne postoji. A opet mi njezino svijetlo katkad djeluje stvarnije od svega ostaloga''.

''Za kišnih večeri jedva da sam mogao disati. Kiša je iskrivljavala vrijeme i realnost. Kad me sanjarenje izmorilo, zurio sam kroz prozor. Bio sam napušten u beživotnoj, sasušenoj zemlji. Vizije su isprale boju iz svijeta. Sve, baš sve, svaki prizor koji sam vidio, djelovao je jednodimenzionalno, kao jadan nadomjestak. Svaki je predmet škriputao poput pijeska i bio jednako bezbojan. Proganjale su me riječi koje mi je stari školski kolega uputio na rastanku. Ima mnogo raznih načina da se živi. I mnogo raznih načina da se umre. Ali na kraju... ostaje samo pustinja''.

#2:  Re: Citati... Autor: ne znam Post Postano: 11.03.2010. 10:26

Bulgakov-Majstor i Margarita
"Riječ je o tome da općenito čovjek nije zanimljiv ako u škrinjici njegove nutrine nema iznenađenja."

#3:   Autor: echoes Post Postano: 02.05.2010. 21:17

aldous huxley- brave new world

"Čovjek izliven i obrađen kao Alfa poludio bi ako mora obavljati posao Epsilona- poluimbecila- poludio, ili porazbijao sve oko sebe. Alfe se mogu potpuno socijalizirati -ali samo pod uvjetom da im se osigura posao predviđen za Alfe. Jedino se od Epsilona može očekivati epsilonska požrtvovnost, jer to za njega i nisu žrtve već put najmanjeg otpora. ....Čak i kad ga izliju on ostaj e u boci, nevidljivoj boci infantilnih i embrijskih fiksacija. Naravno svatko od nas ide kroz život unutar boce.No da smo kojim slučajem Alfe, naše bi b oce, govoreći slikovito, bile goleme..."


uf....jedva ga istipka... Smile

#4:   Autor: sale car Post Postano: 02.05.2010. 23:15

hladno pivo:

"bolje grob nego job"

nije iz knjige, al pjesma (naslov) je prezakon Very Happy

#5:   Autor: nake_rado Post Postano: 02.05.2010. 23:26

Isto nije iz knjige, Ćiro jednom rekao :
jebeš čovjeka koji nije toliki realist da ne vjeruje u nemoguće.

#6:   Autor: sedmi_patuljak Post Postano: 30.07.2010. 6:48

"Kada svi ljudi misle isto, nitko od njih ne misli mnogo"
Osijek031.com » Art, glazba, kultura » Citati...


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::